Güncel / Gündem

‘Düzce’yi yalnız bırakmayacağız’

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan Düzce’nin sorunlarını meclise taşıma noktasında ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayarak “Düzce’yi yalnız bırakmayacağız” dedi.

‘Düzce’yi yalnız bırakmayacağız’Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ise fındık fiyatındaki düşüşe dikkat çekerek “Üretici yine sahipsiz kaldı” dedi. 

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ve Parti Meclis Üyesi İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan Kaynaşlı ve Gölyaka parti binalarının açılışlarını yapmak üzere Düzce’ye geldi. Kaya ve Emecan daha sonra merkez parti binası önünde stand açarak aşure dağıttı. 

Burada bir basın açıklaması da gerçekleştiren vekiller fındık ve sağlık sorunları üzerinde durdu. 

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Emine Gülizar Emecan, fındık başta olmak üzere tarım üretimi ile ilgili mücadelelerinin devam edeceğini vurgulayarak “Fındık fiyatının ilerleyen günlerde düşeceğini öngörmüştük. Ne yazık ki tahminlerimiz doğru çıktı. Üretici mağdur. Bu yıl TMO’nun fındık alıyor olması önemli. Fiskobirlik’te devreye girmeli. Bu kurumların fındık üreticisine sahip çıkması gerekiyor. Çiftçilerimizle ilgili mücadelemiz devam edecek. Türkiye genelinde tarımla ilgili ciddi sorunlar yaşanıyor. İki Trakya bölgesi büyüklüğündeki tarım alanımızı kaybettik. Türkiye tarım alanında kendi kendine yeten bir ülke iken artık tarım ürünleri ithal eder hale geldik. İstihdam oranında azalış görüyoruz. İşsizlik büyük bir kriz haline dönüşmüş durumda” dedi. 

 

SAĞLIK SORUNLARI KABUL EDİLEMEZ

Son dönemlerde yaşanan sağlık krizine de değinen Emecan bu dönemde hastaların sevk sırasında hayatını kaybetmelerinin kabul edilemez olduğunun altını çizerek “Düzce’de ciddi anlamda mücadele edilmesi gereken sorunlar var. Sağlık alanında ciddi sıkıntılar olduğunu öğrendik. Bu dönemde hastalarımızın yollarda hayatını kaybetmesi çok üzücü. Yaşanan sağlık problemi kabul edilebilir değil. Doktorların doğu illerine gönderilmesi de kabul edilebilir değil.

Yetkililere sesleniyorum bu doktorları gönderdiğiniz de Düzce halkı ne yapacak? Şehir hastanelerinin kurulması sağlık sektörüne kurulmuş en önemli darbelerden biridir. Hastaların hastanelere ulaşma imkanlarına baktığımızda bu krizin artacağını görüyoruz. Umarız daha fazla vatandaşımız bu yanlış politikalardan dolayı hayatını kaybetmez. Düzce halkının her zaman yanındayız. Sorunlarını meclise taşıma noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Düzce yalnız bırakmayacağız” diye konuştu. 

 

ÜRETİMİ GÜÇLENDİRECEĞİZ

Ahmet Kaya ise CHP iktidarının üreticinin derdine derman olabileceğini söyleyerek “Düzce halkı bize sevgi ve ilgiyle karşıladı. Fındık konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığımız bir gerçek. Bu yıl fiyatlar 16,5 - 17 TL olarak açıklandı. Ayrıca TMO’nun fındık alacağı açıklandı. TMO’nun piyasaya girmesinde CHP’nin büyük bir katkısı oldu. Üretici fiyattan çok memnun değil. Fındık fiyatları düştü. Ürünlerini zararına satıyorlar. Üretici yine sahipsiz kaldı.

Biz bu ülkede üretim yapan insanlara sahip çıkılsın istiyoruz. Üretirsek ayakta kalabiliriz. Endişemiz odur ki bir çok fındık üreticisi fındık üretmekten vazgeçecek. Başka ürünlere yönelecek. Buda ülkenin kaybı anlamına geliyor. Bu kadar değerli bir ürün sahipsiz bırakılmamalı. Fındığı üreten biziz piyasayı belirleyen farklı ülkeler. Bu durum bu ülkenin iyi yönetilemediğinin bir göstergesidir. Biz diyoruz ki bu ülkede fabrikalar yapalım, ürünümüzü kendimiz değerlendirelim. Umut ediyoruz ki üreticiler bu gerçeği görecek. CHP’ye destek verecek. İktidar olduğumuzda üretimi güçlendireceğiz. Biz bu ülkenin insanlarına sofrasında bolluk bereket olsun istiyoruz. Herkesin iş olsun istiyoruz” diye konuştu.
Bu haber 18.09.2019 17:10:52 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

Düzce
Düzce Damla Gazetesi

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • İşte Düzce derbisinin hakemi

 • İlköğretim Haftasını yürüyerek kutladılar

 • Amatör denizci belgesi eğitimi gerçekleştirildi

 • Üniversitenin güvenliği için toplandılar

 • 50 yıl sonra yıkılıyor

 • Hastane inşaatını inceledi

 • Polisler çatı katında yakaladı

 • Alternatif yol bakım bekliyor

 • “Süreci dikkatle takip edeceğiz'

 • “Vefa duygusu ile sadakat gösterilmeli”

 • “Köylerimizi her zaman önemsiyoruz”

 • Minik ellerden protokole aşure

 • 7 proje ile TEKNOFEST’teyiz

 • Kadınlar ürünlerini rahatça satabilecek

 • Çocukları geleceğe hazırlıyor

 • Sekreterlere iletişim eğitimi

 • DÜYÖS için protokol imzaladı

 • ‘Gazilerimize şükran borçluyuz’

Benzer Haberler