TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Resmi İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.DÜZCE İCRA DAİRESİ
2018/2767 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Düzce ili Merkez Karacahacı Musa Mahallesi, 485 ada 3 parsel sayılı, 116.365,10 m2 yüzölçümlü, 18177/11636510 arsa paylı, tapuda betonarme 49 blok bina ve işyeri ve cami ve şadırvan ve kreş binası ve arsası olarak kayıtlı ana taşınmazdaki KB1-2 blok zemin kat 4 nolu mesken vasıflı taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre;Taşınmazın bulunduğu site semt merkezine uzak mesafede, Düzce İl Merkezinin kuzey-batısında ve kuş uçuşu yaklaşık 1,7 km, D100 Karayoluna 600 metre mesafede yer almaktadır.Taşınmazın yapı sınıfı 3-B olup, 2018 yılı yapı yaklaşık maliyeti 966,00TL/m2'dir. Bina yaklaşık 15-20 yaşında olup, yapısal değeri %20 yıpranma oranına maruz kalmıştır.Parselin topoğrafik yapısı düz olup, yapılaşmaya uygundur.Sitenin ve Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu parselde 49 blok bina, işyeri, cami, şadırvan ve kreş binası mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı sitenin etrafı bahçe duvarı üzeri demir korkuluk ile çevrilidir. Site içinde yeşil alanlar, kamelyalar, oyun sahası, açık otoparkı vardır. Taşınmazın yer aldığı bina bodrum + zemin + 2 kattan oluşmakta olup, bu binanın her katında da 4?er adet olmak üzere toplamda 12 adet mesken mevcuttur. Binanın dış cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Binanın kat holleri ve merdivenleri mermer ile kaplamadır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. 4 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 95m2; 3 oda-salon-mutfak-antre-banyo-ebeveyn banyo-wc-2 balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında(giriş kat), bina giriş kapısına göre ön-yan tarafına site içine cepheli konumda yer alan meskendir. 2 balkon da cam balkon kapama sistemi ile kapatılmıştır. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke; diğer mahallerde seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyo, ebeveyn banyo ve wc de seramik; diğer mahallerde alçı sıva üzeri silikon esaslı plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar banyo, wc ve ebeveyn banyoda alüminyum asma tavan; diğer mahallerde kartonpiyerli ve sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları laminant kapaklı olup, tezgahı mermerittir. Banyoda tekneli duşakabin, klozet ve lavabo; ebeveyn banyoda duş tertibatı ve lavabo; wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler pvc; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın sahibince mesken olarak kullanıldığı 

görülmüştür.

Adresi : Karacahacı Musa Mah. 1430. Cad. Toki Memursen Konutları, KB1-2 BL. No: 4 Merkez/DÜZCE

Yüzölçümü : Ana taşınmaz 116.365,10 m2 olup 4 nolu bağımsız bölüm net 95 m2'dir.  

İmar Durumu : Kullanım amacı konut alanı, Emsal: 0,90, Hmaks: 10 metre olan imar parselidir.

Arsa Payı : 18177/11636510

Kıymeti : 125.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Diğer irtifak hakkı:Krokisinde "A" harfi ile gösterilen 48,54 m2'lik kısmında TEDAŞ lehine 49 yıl süreli irtifak hakkı vardır.

1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:10 - 10:15 arası

2. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2767 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/07/2019
Bu haber 1.8.2019 10:01:11 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Okullar 20 Haziran'a hazırlanıyor

 • Köpeğe çarpmamak için kaza yaptı

 • Düzce Belediyespor'dan Efeler ligine

 • 'Kimseyi mağdur etmediler'

 • En büyük şelale sizi bekliyor

 • 2 ay var ama..

 • Beklenen ödemeler başlıyor

 • Seyahat için HGS kodu şartı

 • Yaşlı adam aylar sonra dükkanını açtı

 • Yağışların hasar verdiği duvar yeniden örüldü

 • Çocuk kitabı yazan öğretmen kitaplarını hediye etti

 • Bozulan yollara küp taş tamiri yapılıyor

 • Uluslararası toplantı online gerçekleştirildi

 • İşçi alımı kurası canlı yayınlanacak

 • Serin ve yağışlı hava geliyor

 • Giriş çıkış sınırlandırması sona erdi

 • Düzce'nin acı kaybı

 • Öğrencilerini bekliyor

Benzer Haberler