Sezonu açtılar

Güncel / Gündem

Sezonu açtılar

1881 Düzce Belediye Spor Kulübü 2019 - 2020 sezonunun açılışını gerçekleştirdi. Takıma yeni katılan isimler sözleşmelerini imzaladı. Kulüp Başkanı Celal Kasapoğlu, örnek bir yapılanma oluşturduklarını ve başarılı bir sezon geçireceklerine inandığını söyledi.

Sezonu açtılarDüzce Belediyesi sosyal tesislerinde yönetim, teknik kadro, yeni transferler ve mevcut oyuncuların katılımı ile yeni sezonun açılışı yapıldı.

EKONOMİK SORUNLARIN AŞILMASI İÇİN PLANLAMA YAPILIYOR

Toplantıda konuşan Kulüp Başkanı Celal Kasapoğlu ekonomik sorunların aşılması noktasında planlama yaptıklarını dile getirerek “2019 - 2020 sezonunun açılışını yapıyoruz. Kız Basket Takımımızın yapılanmasını tamamladık. Önümüzdeki sezon için hazırlıklarımıza başlamıştık. Oyuncularımız ile sözleşme imzaladık. Kız takımımızın ayrı bir yeri var.

Yıllardır birlikte inşa edilmiş bir başarı hikayesi var. Türkiye Basketbol camiasında da çok takdir gören bir yapılanma. Bu örnek yapılanmayı diğer branşlarımızda da uygulamak istiyoruz. İnşallah başarılı bir sezon geçireceğiz. Önümüzdeki sezon takımımızı daha iyi yerlere taşımak istiyoruz. Yönetimdeki arkadaşlarımızla bir araya gelirken Düzce spor camiasına nasıl katkı sağlayabileceğimizi düşündük. Sivil bir yönetim oluşturduk. Bir takım zorluklar yaşıyoruz. Bunların başında da ekonomik sorunlar geliyor.

Bunları da bir şekilde aşacağız. Planlamalarımızı yapıyoruz. Elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız” dedi. Kasapoğlu antrenörlerin isteklerini ellerinden geldiği kadar yerine getirmeye çalıştıklarının da altını çizerek “Tutamayacağımız sözler vermemeye çalışıyoruz” diye konuştu.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Antrenör Hakan Ateş bir alt ligde elde edilen başarının 1. Ligde de sürmesi için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayarak “Bir alt ligde elde ettiğimiz başarıların daha fazlasını 1. Ligde de elde edeceğimize inanıyorum. Silahlarımızı değiştirmeyeceğiz. Örnek bir yapıyı bütün Türkiye’ye göstereceğiz. Ekibimize ve bütçemize uygun yeni oyuncular transfer edilecektir” şeklinde açıklama yaptı.

DÜZCE İÇİN BÜYÜK ŞANS

Bir çok Düzce takımının 1. Ligde olduğunu hatırlatan Basketbol Şube Sorumlusu Musa Keskin “Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Geçmiş başarılarımızın devamı için elimizden geleni yapacağız. Bu yıl bir çok takımımız 1. Ligde. Bu Düzce için büyük bir şans. Bir çok ilde böyle bir yapı söz konusu bile değil. Önümüzdeki sürçte altyapı ile ilgili bir takım çalışmalarımız olacak. U18 Türkiye’nin en iyi basketbol takımı antrenörü ile anlaştık. Buda bizim için büyük bir şans. İyi bir sezon geçireceğimize inanıyorum” dedi.

HEDEF DÜZCELİLERDEN OLUŞAN BİR TAKIM

Altyapı Antrenörü Altuğ Kuru ise sadece Düzceli kızlardan oluşan bir takım oluşturmayı hedeflediklerine dikkat çekerek “Mümin hocamızın gelecek vaat eden öğrencileri var. Bayan takımı olarak amacımız 2001 - 2002 jenerasyonunu 2005 - 2006 doğumlu çocuklarla harmanlayarak sadece Düzceli kızlardan oluşan birtakım oluşturmak. Erkeklerde de Benan ve Melih hocam altyapıyı organize ediyorlar. Seçmelere başladılar. Yakın zamanda çalışmalara başlayacaklar” diye konuştu.

KENDİMİZİ HAZIR HİSSEDİYORUZ

Takım kaptanı Ronahi Zilan Kiran kendilerini 1. Lige hazır hissettiklerinin altını çizerek “Düzce Belediyespor’un takım kaptanıyım. 19 yaşındayım. Bu yıl ligde yeniyiz. Birkaç transfer ile birlikte bu sezonun iyi geçeceğine inanıyorum. Herkes için hayırlı olsun. İzlediğimiz bir lig. Kendimizi hep burada hayal ediyorduk. Ama hayal etmekle orada mücadele etmek farklı. Kendimizi hazır hissediyoruz. Yeni transferler ile uyum problemi yaşayacağımızı düşünmüyorum. Hepsi bildiğimiz takip ettiğimiz oyunculardı. Onlardan edinebileceğimiz çok fazla tecrübe var” şeklinde açıklama yaptı.

ARKADAŞLARIM GENÇ VE YETENEKLİ

Tecrübeli oyuncu Cansu Aslan ise “Uzun yıllardır basketbol oynuyorum. Basketbol açısından birbirimize katacağımız çok şey var. Onlar genç ve yetenekli insanlar. Bende tecrübeme güveniyorum. Elimden geleni yapmaya çalışacağım. 44 kez milli oldum. O formayı giymek çok farklı. Anlatılmaz yaşanır” şeklinde konuştu.

TAKIMI YAKINDAN TANIYORUM

Yeni transfer Betül Güleç takımı yakından tanıdığını söyleyerek “Ben TKB’de oynadım. Rakip olduğumuz için takımı yakından tanıyorum. İnşallah güzel bir sezon geçireceğiz” dedi.

YENİ TRANSFERLERDEN DEĞERLENDİRME

2019 - 2020 sezonu sezonunda iç transferde sözleşme imzalanan Mert Ali Sert ve Barış Erdoğan gelecek sezonu şöyle değerlendirdi: Mert Ali Sert Bu aileden olmaktan çok mutluyum. Profesyonelliğe ilk adımımı Düzce’de attım. Yeni sezonda daha iyi bir başarı olacak. İşimiz kolay değil. Çalışacağız. Yeni oyuncular ile uyum sorunu hızlı aşılır diye düşünüyorum. Amerikalılar genç oyuncular. Yaş farkı olmadığı için anlaşmada sorun yaşamayacağımıza inanıyorum. Barış Erdoğan Düzce’de olmaktan mutluyum.

Geçen sezonki başarımızın üstüne yeni başarılar eklemek istiyoruz. Geçtiğimiz yıl takım sezonu güzel tamamladı. Bu yılda yeni katılan arkadaşlarımız var. Hedeflerimize ulaşmaya çalışacağız. Koçun çabasıyla yeni arkadaşlarımızla hızlı kaynaşacağımıza inanıyorum. İyi bir sinerji yakalarsak bu sonucada yansır. Gökhan Güney çok istekli takım için her şeyini verecek. Sezonu en iyi şekilde tamamlayacağız.
Bu haber 22.8.2019 16:47:50 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Trabzonspor'a kötü haber

 • KİT/STRİP KARŞILIĞI GLUKOMETRE CİHAZ EDİNME İŞİ

 • Sigortacılar yeni genelgeyi görüştü

 • Dünya şampiyonasına hazırlanıyor

 • 1002 kazada 53 ölü

 • Müdürlerinden miniklere özel maske

 • Bahçeleri su bastı

 • Uygun fiyata kaliteli beton üretiyor

 • Bir stat daha tarih oldu

 • Vee Bir Zamanlar (Cumayerispor 3. lige ramak kala)

 • Süper amatörde son durum

 • Süper lige hasret kalanlar

 • Düzcespor alt yapısında işlem tamam

 • Kooperatiflere 120 bin lira ödenecek

 • Sosyal tesisler hizmete açıldı

 • 14 masal ile evlere konuk oldular

 • “Diyalog ve müzakereden yanayız”

 • Düzce’de 680 cami bulunuyor

Benzer Haberler