Güncel / Gündem

Beyköy’ün ilçe olması için kanun teklifi verdi

İçişleri Komisyonu Üyesi Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na Beyköy’ün ilçe statüsüne geçmesi için kanun teklifi verdi.

Beyköy'ün ilçe olması için kanun teklifi verdiBeyköy beldesinin Organize Sanayi Bölgelerinde çalışanlar ile birlikte 29 bin 543 nüfusa hitap ettiğini dile getiren Yılmaz, kamu hizmetlerinin daha etkili ve verimli yürütülmesi amacıyla böyle bir talepte bulunduklarının altını çizdi.  

 DAHA YOĞUN NÜFUSA SAHİP

 

 

Yılmaz Beyköy’ün çevre illerdeki ilçelere oranlar daha yoğun bir nüfusa sahip olduğunu kaydederek  “Beyköy Beldesinde 6 adet mahalle bulunmaktadır. Belde merkezi nüfusu 5 bin 664 mücaver olan nüfusu bin 896 ve bağlı köylerin nüfus 14 bin 763’tür. İşyeri ve eğitim binaları ile sürekli büyüyen ve gözde bir belde haline dönüşmüştür. Sosyal ekonomik ve kültürel yönden hızla gelişmekte olan bir yerleşim bölgesidir. Beyköy Belediyesi bugün itibariyle Düzce sınırları içerisinde en büyük belde konumundadır. Düzce ve komşu illerin sınırları içerisindeki ilçelerin çoğundan nüfus yönünden daha büyüktür. Nüfusu bakımından beldemiz ilçe olması halinde bağlanacak köylerle birlikte Düzce ilinin en büyük ikinci ilçesi konumunda olacaktır” dedi

25 YILLIK PLANLAMASI YAPILMIŞ

 

Beyköy beldesinn gelecek 25 yıllık projeksiyonda planlamasının yapıldığını belirten Ümit Yılmaz imar planı içerisinde bütün sosyal donatıların yerleşmiş olduğuna dikkat çekerek “Beyköy beldesine bağlı 18 köy bulunmakta ve bunlar emlak yönünden beyköy belediyesine bağlıdır. İlave edilecek 13 köy ile nüfusu 22 bin 323 nüfusa hitap edilmekte belde merkez alanı 641 hektar mücavir alan bin 700 hektar bağlı köyler alan 15 bin 659 hektar alana sahiptir. Bin 520 hektar alanda imar planı vardır. Beldeye bağlanan Değirmenbaşı Mahallesinde 76 hektar alanda imar planı yapımı devam etmektedir. Beyköy belediyesi gelecekteki 25 yıllık projeksiyonda planlaması yapılmış ve imar planı içerisinde bütün sosyal donatılar yerleştirilmiştir” diye konuştu.

Organize Sanayi Bölgesi çalışanları ile birlikte beldenin 29 bin 543 nüfusa hitap ettiğinin vurgulayan Yılmaz şöyle devam etti: “1. Organize Sanayi Bölgesinde 63 fabrika faal olarak çalışmakta 3 parsel tasisi beklenilmektedir. Ocak 2019 tarihi itibariyle 6270 kişi çalışmaktadır. 2. Organize Sanayi bölgesinde 11 fabrika faal olarak çalışmaktadır. Ocak 2019 tarihi itibariyle 865 kişi çalışmaktadır. Belde merkezinde; 16 adet firma tekstil demir ve çelik döküm haneleri için besleyici sistemleri  Çözümleri, Ağaç doğrama ve mobilya üretim yapmakta ve 85 kişi çalışmaktadır. Belirtilen fabrikaların çokluğu nedeniyle Beyköy Beldesi çevre il, ilçe,köy ve beldelerden sürekli göç almaktadır. Bu da beldenin gerek ekonomik  gerekse sosyal yönden sürekli gelişmekte olduğunun göstergeleridir. Beyköy belde ve bağlı köyleri 22 bin 323 nüfusu sahip olup 7 bin 220 organize sanayi 1. Organize sanayi 2 fabrikalarında ve belde firmalarında çalışanlar olmak üzere yaklaşık 29 bin 543 nüfusa hitap etmektedir.”

 KAMU HİZMETLERİ DAHA VERİMLİ YÜRÜTÜLEBİLİR

Yılmaz kamu hizmetlerinin daha verimli olması için böyle bir talepte bulunduklarını söyleyerek “Beyköy Belde belediye ve diğer resmi kurumlarla ilgili günlük işlemler için Düzce il merkezine gitme zorunluluğu gelişmekte olan belde için gelişme onleyici ekonomik olarak zaman kaybı yönünden ciddi sorunlara sebebiyet vermektedir. Belde sanayi ve turizm kent olması dolayısıyla bölgenin merkezi konumundadır. Sürekli gelişen beldemiz gelişmişlik durumu ekonomik ve sosyal potansiyeli karşısında kamu hizmetlerini daha etkili verimli olmasını amacıyla ilçe olmak istiyoruz” şeklinde açıklama yaptı.
Bu haber 08.08.2019 17:28:19 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Dağlı duyarlılığa davet etti

 • Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı

 • Kar sürücülere zor anlar yaşatıyor

 • 'Suriye’nin iç işlerine müdahale ediliyor'

 • Bakanlık'tan Yeni Koronavirüs açıklaması

 • Şehit Uzman Çavuş’un ailesine taziye ziyareti

 • Düzce’de KADİM toplantısı gerçekleştirildi

 • Özel Düzce Uğur Koleji Türkiye 2. oldu

 • Üniversite Güvenlik Koordinasyon toplantısı yapıldı

 • Çocuk Koruma Kurulu İl toplantısı yapıldı

 • Köprü ve üst geçitler karlar kürendi

 • Akademide sadece 1 maç

 • U liginde play off günleri

 • Tertip komitesinden 5 karar

 • Potada 6 sonra nihayet

 • Kupada tur günü

 • Düzce bayan hükmen galip, turu geçti

 • 2019 YILINDA DÜZCE’DE SPOR (Almanak) 25

Benzer Haberler