Resmi İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANIT.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

2018/318 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:  Düzce ili Merkez Boğaziçi Beldesi Şekerpınar Mahallesi Köyiçi mevkiinde kain 133 ada 259 parsel sayılı fındık bahçesi niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmazın doğusu Kabalak köyü yoluna cephelidir. Diğer hudutlar komşu parseller ile çevrilidir. Bir kısmı ağaçlık bir kısmı kaplama fındık bahçesidir. Yerleşim alanlarına yakın bir konumdadır. Belediye hudutları dahilinde ancak plan dışındadır. Eğimli bir yapıdadır. Fındık ağaçları 4*3 dikim uygulanmak suretiyle yapılmıştır. m2 değeri 15,00 TL' dir.

Yüzölçümü : 2.212,56 m2                     İmar Durumu : İmar Planı Dışındadır. 

Kıymeti : 33.188,40 TL                   KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : İpotek Dosyasından satışlıdır.

1. Satış Günü : 08/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 03/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Düzce ili Merkez Boğaziçi Beldesi Şekerpınar Mahallesi Köyiçi mevkiinde kain 133 ada 210 parsel sayılı fındık bahçesi niteliğindeki taşınmazdır. Taşınmazın doğusu Gülderesine cephelidir. Etrafında tarımsal amaçlı parseller, orman ve fındıklık vardır. Bir kısmı ağaçlık bir kısmı kaplama fındık bahçesidir.Üzerinden yüksek gerilim hattı geçmektedir. Belediye hudutları dahilinde ancak plan dışındadır.Fındık ağaçları 4*3 Dikim uygulanmak suretiyle yapılmıştır. Taşınmaz eğimli bir konumdadır. Yerleşim alanlarına kısmen yakındır. m2 değeri 10,00 TL dir.

Yüzölçümü : 4.697,95 m2İmar Durumu : İmar Planı Dışındadır. 

Kıymeti : 46.979,50 TLKDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : İpotek Dosyasından satışlıdır. Etibank Genel Müd. Lehine 500,00 m2' lik alanda Daimi İrtifak Hakkı Tesisi Bulunmaktadır. 

1. Satış Günü : 08/08/2019 günü 11:10 - 11:15 arası

2. Satış Günü : 03/09/2019 günü 11:10 - 11:15 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/318 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2019

 

 
Bu haber 11.07.2019 11:06:18 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Badmintonda Cumhuriyet kupası sona erdi

 • Gök kubbeye yolculuk projesi

 • Kıyasıya mücadele ettiler

 • Balıkçılar tüm ümitlerini hamsiye bağladı

 • Cumhuriyet kupası Emrullah Başeğmez’in

 • Alkali beslenme sağlık için gerçekten faydalı mı?

 • Reflünün 6 nedeni

 • İl disiplin ceza verdi

 • Düzcespor 5 puan aldı

 • Cumhuriyet Bayramı Düzce’de fener alayı ile kutlandı

 • Düzcespor grubunda lider değişmedi

 • Potada nihayet

 • Düzcespor golü unuttu

 • Düzce’de iki ayrı kazada 7 kişi yaralandı

 • Süperde liderler değişmedi

 • Akçakoca’da fener alayı renkli görüntülere sahne oldu

 • Düzce işçileri Atanın huzurunda

 • Esnafa Türk Bayrağı hediye ettiler

Benzer Haberler