T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ 2018/1955 TLMT.

Resmi İlanlar

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ 2018/1955 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Düzce ili Merkez Çamlıevler Mahallesi, 3.Bölge mevkii, 119 ada 1 parsel sayılı 18.793,92 m2 yüzölçümlü yedi adet betonarme apartman ve arsası olan ana taşınmazdaki FK-1 Blok Zemin kat 5 nolu bağımsız bölüm olan taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın bulunduğu site semt merkezine uzak mesafede, Düzce İl Merkezinin kuzey-doğusunda ve kuş uçuşu yaklaşık 7 km, 2. Düzce Bulvarına cephe konumda yer almaktadır. Bina yaklaşık 20-25 yaşında olup, yapısal değeri %25 yıpranma oranına maruz kalmıştır. Parselin topoğrafik yapısı eğimli olup, yapılaşmaya uygundur.Taşınmazın yapı sınıfı 3-B olup, 2018 yılı yapı yaklaşık maliyeti 966,00TL/m2'dir. Sitenin ve Binanın Genel Özellikleri: Taşınmazın bulunduğu parselde 7 adet blok mevcuttur. Site içinde yeşil alanlar ve açık otopark alanları vardır. Taşınmazın yer aldığı bina bodrum + zemin + 2 kattan oluşmakta olup, bu binada toplamda 14 adet mesken mevcuttur. Binanın dış cepheleri sıva üzeri dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina giriş kapısı ve rüzgarlık kapısı alüminyum doğramadır. Binanın kat holleri seramik, merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven korkulukları yağlı boyalı demir doğramadır. Çatı örtü malzemesi kiremittir. 5 Numaralı Bağımsız Bölümün Özellikleri: Değerleme konusu gayrimenkul net 85m2; 3 oda-salon-mutfak-antre-banyo-wc-balkon mahallerinden oluşmaktadır. Taşınmaz binanın zemin katında(binanın giriş yapılan katında), bina giriş kapısına göre ön-yan tarafına site içine cepheli konumda yer alan meskendir. Balkon pvc ile kapatılmıştır. Kombi ile ısıtılan bir mesken olup, tesisatları zeminden dağılımlı panel radyatörleri mevcuttur. Döşemeler salon ve odalarda laminant parke; diğer mahallerde seramik ile kaplıdır. Duvarlar banyo ve wc de seramik; diğer mahallerde alçı sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Tavanlar banyo ve wc de alüminyum asma tavan; diğer mahallerde sıva üzeri plastik boya ile kaplıdır. Mutfak dolapları mdf kapaklı olup, tezgahı mermerittir. Banyoda tekneli duşakabin, klozet ve lavabo; wc de hela taşı ve lavabo mevcuttur. Pencereler ahşap renkli pvc; iç kapılar amerikan panel kapıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Taşınmaz keşif esnasında kapalı olup, mal sahibine de ulaşılamamış ve taşınmazın içine girilememiştir. Değerleme konusu mesken ile aynı özelliklerde olduğu taşınmaz ile aynı hizada olan üst kat komşusunca beyan edilmiş ve üst kattaki mesken incelenmiş olup, yukarıda yazılan daire iç özellikleri bu meskene aittir.

Adresi : Kalıcı Konutlar - Çamlıevler Mah. 2. Düzce Bulv. FK-1 Blok, No: 24/5 Merkez/DÜZCE

Yüzölçümü : Ana taşınmaz 18.793,92 m2 olup 5 nolu bağımsız bölüm 85 m2'dir. 

Kıymeti : 85.000,00 TLArsa Payı : 1/98

İmar Durumu : Kullanım amacı konut alanı, 3 kat müsaadeli, Emsal:1,00 olan imar parseli  olduğu anlaşılmıştır.          

Kıymeti : 85.000,00 TLKıymeti : 85.000,00 TL

KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı : 16/10/2003 

1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1955 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/05/2019
Bu haber 17.5.2019 15:30:41 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

düzce
düzcedamla

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Serin ve yağışlı hava geliyor

 • Giriş çıkış sınırlandırması sona erdi

 • Düzce'nin acı kaybı

 • Öğrencilerini bekliyor

 • Özel öğrencilerden maske desteği

 • Spor salonlarına hijyen kiti dağıtıldı

 • Gençler yaşlılara desteği sürdürüyor

 • Öğrencilere büyük kolaylık

 • STK’lardan yol kontrolüne destek

 • Sosyal mesafe denetimine çıktılar

 • Yiyecek sektörüne dezenfekte desteği

 • Aydınpınar'a çocuk parkı yapılıyor

 • Düzceli emekli polis koronadan yaşamını yitirdi

 • Yuvadan düşen kuşu canlandırmaya çalıştı

 • Kreş yöneticileri ile toplantı yapıldı

 • 'İstedikleri yerde sınava girebilmeliler'

 • Halk kütüphanesi yeni sürece hazır

 • Sosyal mesafeli eğitim öğretim planlaması

Benzer Haberler