Resmi İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI2017/1419 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Düzce ili, Gümüşova ilçesi, Merkez Mah., Yanıkavlağı mevkii, 114 ada, 19 parsel sayılı 1/20 arsa paylı 5.218,81 m2 yüzölçümlü yirmi adet betonarme tek katlı ev arsa olarak kayıtlı ana taşınmazdaki B blok 6 nolu konut olarak kayıtlı taşınmazın tamamı satılacak olup bilirkişi raporuna göre; 102 Sokak üzerinde yer almaktadırlar. Çevresinde oturma amaçlı konutlar ve işyerleri bulunmaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz üzerinde 20 adet tek katlı yapı bulunmaktadır. Satış yapılacak olan B Blok 6 numaralı bağımsız bölüm tek katlıdır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Üzerinde Fatih Mahallesi 102 sokak 27 yazılı plaka bulunmaktadır. Yapının arka cephesinde bahçesi bulunmaktadır. Yapının pencereleri plastik doğramadır. Yapının ön cephesindeki giriş kapısı ve diğer kapı plastik doğramadır. Isınma soba ile sağlanmaktadır. 2 oda + 1 salon + mutfak + banyo-wc den oluşmuştur. Oda kapıları ahşaptır. Zeminler seramik ile kaplıdır. Banyo-wc duvarları seramiktir. Mutfak dolapları vardır. Mutfak tezgahı ahşap kaplıdır. Çelik evyelidir. Yapı 67,88 m2 brüt alana sahiptir. Toplam değeri 650,00 TL olan 6 adet ağaç ( 2 erik, 2 kiraz, 2 elma) bulunmaktadır. Taşınmazın arsa pay değeri = 39.141,08 TL'dir.

Adresi : Fatih Mahallesi 102 sokak No: 27 Gümüşova/DÜZCE

Yüzölçümü : Ana taşınmaz 5.218,81 m2 olup, 6 nolu bağımsız bölüm 67,88 m2'dir.

Arsa Payı : Yok

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planının içerisinde Ayrık Nizam 4 katlı Konut Alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 83.234,28 TL

Arsa Payı : 1/20

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : ----

1. Satış Günü : 13/06/2019 günü 11:15 - 11:20 arası

2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 11:15 - 11:20 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

Satış Şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1419 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/04/2019

(İİK m. 126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. 

Bu örnek bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir. 
Bu haber 25.04.2019 11:27:57 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • DİVAPAN standına yoğun ilgi

 • Öğrencilere yangın ve deprem tatbikatı

 • “Tüm dünyaya örnek olduk”

 • En az konut satışı Bolu ve Düzce’de

 • Emniyet kemerinin önemi anlatıldı

 • BAKİ GÜREL- KUYUMCU HACI ALİ MAH.

 • DURSUN ALİ ASLAN- KARATAVUK KÖYÜ

 • EMİNE FİŞEK- ÜÇKÖPRÜ KÖYÜ

 • Sağlık hizmetleri köylünün ayağına gidiyor

 • Düzcespor Sakarya ve Derince

 • Spor toto 3. lig 1. grupta 9. hafta

 • 6. grupta 5. hafta

 • Düzcespor Yeni Orduspor

 • Beyköy Bağlum

 • Çilimli Yunus Emre

 • Filede evimizdeyiz

 • Bizim kızlar kendi evinde

 • Ülkemizi hamsi tanıtıyor

Benzer Haberler