Spor

Düzce belediye az asist yaptı

İlimizi erkekler 1. Basketbol liginde (TBL) temsil eden Düzce Belediyespor 22. Haftada yine istatistiklere girdi.

Düzce belediye az asist yaptıDüzce Belediyespor yine istatistiklerde. İlimizi erkekler 1. Basketbol liginde (TBL) temsil eden Düzce Belediyespor 22. Haftada yine istatistiklere girdi. Türkiye’nin en önemli basketbol sitelerinden biri olan “BASKETFAUL” SİTESİNDE Halil Atlı tarafından hazırlanan “HAFTANIN ENLERİ”  değerlendirmesinde Düzce Belediyepsor 22. Hafta9nın en fazla ribaunt alan takımı ( 41), Düzce Belediyepor oyuncusu Steve Taylor en fazla ribaunt alan oyuncusu (17) Düzce Belediyespor en az asist yapan takım (14) ve Düzce Belediyespor en az top çalan (3( takım oldu. İşte Türkiye Basketbol liginde 22. Haftanın değerlendirmesi

SON NEFES

22. Hafta’nın sıkı geçeceği belliydi ancak benim beklediğimden daha fazla heyecanlı geçen bir haftayı tamamladık. Ligin üçte ikisini gerimizde bırakırken, geri sayıma geçtiğimiz şu günlerde maç sayısının azalmasıyla beraber haliyle takımlar son şanslarını kullanıyor. Tabiî ki bu durum tüm mücadelelerin büyük çekişme içerisinde geçmesine neden oluyor. Bu hafta müsabakaların hemen-hemen tamamına yakınında da kazananın belli olduğu sekanslar “Son Nefes”te ortaya çıktı.

DÜZCE  BELEDİYE MAÇI DEĞERLENDİRMESİ

Düzce Belediye 64 - 77 Bursaspor

Haftanın bana göre en önemli maçlarından biri niteliğinde olan karşılaşmada, oynadığı son beş haftada 5 galibiyet alarak seri yakalayan Düzce Belediyesi evinde lider Bursaspor’u konuk etti. Bursaspor ise özellikle son 4 haftada tırmanış yapan bir performans grafiği sergiledi ve iyi basketbol oynadı. Bu önemli karşılaşmadan ilk çeyrek ve üçüncü çeyrekteki üstün oyunuyla galip gelen taraf Bursaspor oldu ve şampiyonluk adına önemli bir engeli atladı.
İLK  SAYI

Maçtaki ilk sayı Recep Doğrusöz’ün 3 sayılık atışı faulle durdurulunca bu faulden doğan serbest atışların 1’ini değerlendirebilen Recep Doğrusöz’le Bursaspor lehine geldi. Her iki tarafın da birbirine karşı iyi hazırlandığı görülürken, maçın başındaki sekanslarda Düzce Belediyesi Steve Taylor JR ile etkili oldu ve ikinci toplardan faydalandı. Bursaspor ise hücum kurgusunu yine kolektif biçimde organize ederek oynadı ve ilk 5 dakikalık kısım (7 – 10)’luk skorla Bursaspor lehine geçildi. İlerleyen sekanslarda takımların karşılıklı olarak birbirine skor üretemediği bir sekans oynandıktan sonra maçtaki tempoda yükseldi ancak Düzce Belediye’ si saha içi yüzdesi bakımından düşük kaldı. Bursaspor ise özellikle çeyrek sonunda hücumda topu daha iyi paylaşarak doğruyu buldu ve skor üretmeyi başardı. İlk çeyrek böylelikle (12 – 21)’lik skorla Bursaspor lehine tamamlanmış oldu.
İKİNCİ ÇEYREK

İkinci çeyrekte Düzce Belediyesi özellikle savunmada oldukça aktifti. Ancak Bursaspor bir şekilde cezaya giderek skor üretmeye devam etti ve oyunda ele geçirdiği kontrolü korumaya gayret etti. Düzce Belediye oynanan bu sekanslar üzerine ön court’taki düzenli pressiyle top baskıyı arttırdı ancak zaman-zaman istediği reaksiyonları alarak dinamiği lehine çevirse de skoru kendi lehine kıramadı. Kıran kırana oynanan bu çeyreğin sonunda soyunma odasına önde giden taraf özellikle ilk çeyrek sonundaki etkili oyunu ile Bursaspor oldu (35 – 42).

ÜÇÜNCÜ ÇEYREK

Üçüncü çeyreğe skor üreterek başlayan taraf ikili oyun üzerinden Dejan Borovnjak ile Bursaspor oldu. Bu çeyrekte de hızlı hücumlar ve new generation organizasyonlarla skora giden Bursaspor, ikinci çeyreğin son 3 dakikalık kısmına göre oyunu daha net şekilde domine ederek farkı açtı ve savunmada da rakibine kolay atış şansı tanımadı. Düzce Belediyesi bununda etkisiyle saha içi yüzdesi bakımından düşük kaldı ve son çeyreğe 5 saniye kala Bursaspor’ un oynadığı hızlı ve güzel organizasyonla bulunan skorla birlikte 20 sayılık farkla Bursaspor üstünlüğü ile girildi (43 – 63).

SON ÇEYREK

Son çeyreğe yine skor üreterek başlayan taraf Dejan Borovnjak’ın orta mesafe şutuyla Bursaspor oldu. Farkın açılmasıyla beraber Düzce Belediyesi ikinci çeyrekte olduğu gibi ön court’ta baskıyı arttırdı ve hızlı hücumlarla farkı eritmeye çalıştı ancak Bursaspor kontrollü hücumlarla atak etmeye gayret etti. Yine de diferansın açılması Bursaspor’un hücumdaki konsantrasyonunu biraz aşağı çekti. Ancak konuk ekip Bursaspor savunmadaki aktivasyonunu hiç bırakmadı ve savunma kaynaklı sayılardan çok faydalanarak skorun erimesine engel oldu diyebilirim. Düzce Belediyesi'nin gösterdiği reaksiyonlar maçtaki dinamiği değiştirmeye yeterli olmayınca tempo biraz düştü ve çeyrek sonundaki sekanslar sakin geçti. 22. Hafta’ da iyi oyunuyla önemli bir rakibe karşı deplasman galibiyeti alan Bursaspor, önünü çok açtı ve (64 – 77)’lik skorla 19. galibiyetini elde etmiş oldu. Düzce Belediyesi ise 14 galibiyette kaldı.

Maçın Oyuncusu: Dejan Borovnjak – 22Sayı, 13Rebound, 2Asist, 1TopÇalma (20.2+/-)

Recep Doğrusöz – 17Sayı, 1Rebound, 8Asist, 2TopÇalma (16.0+/-)
Bu haber 14.03.2019 09:33:43 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

düzce
düzcedamla

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • 2018 YILINDA DÜZCE’DE SPOR(ALMANAK )-52

 • Kuru ekmek ve hoşaf dağıttı

 • Pilav komposto ikram etti

 • Açılışa giden müdürler kaza yaptı

 • Sağlıklı Hayat Merkezi açıldı

 • Masrafsız ve hızlı çözüm sağlıyorlar

 • Şehit ve gazi yakınları ile buluştular

 • Türkiye şampiyonu oldu

 • 2 milyon 24 bin bin liralık orman emvali satıldı

 • “Konuralp yönetim ofisi kuracağız”

 • Duygu dolu anlar yaşattılar

 • Gören dosya teslim ediyor

 • Şehitleri yad ettiler

 • Düzce’de hatırı sayılır bir cazibe yakaladık

 • Rahmetle anıyoruz

 • Özlü spor projelerinde iddialı

 • Demokrasi Şehitleri Parkı açıldı

 • Özel öğrencilerden özel ziyaret

Benzer Haberler