Tek istedikleri seçilmek

Güncel / Gündem / Siyaset

Tek istedikleri seçilmek

31 Mart Yerel seçimlerine az bir süre kaldı. Nefesler tutuldu. İl merkezinde olduğu gibi ilçelerde de rekabet hat safhada. İlçe başkan adaylarının öncelikli hedeflerinin başında yıllardır çözülmeyi bekleyen çöp, içmesuyu, atık yönetimi gibi sorunlar geliyor.

Tek istedikleri seçilmekAyrıca toplu konut, kapalı pazaryeri, sanayi alanları gibi ihtiyaçlarda listenin ilk sıralarında yer alıyor. Projelerinde özellikle sosyal faaliyetlere de ağırlık veriyorlar. Gençlere dokunmak, festivaller düzenlemek, turizmi şahlandırmak istediklerini söylüyorlar. Bağımlılık ile mücadele başkan adaylarının öncelikleri arasında. Düzce Damla gazetesi olarak ilçe Belediye başkan adayları ile parti ayrımı gözetmeksizin tek tek görüştük. Hedeflerini ve projelerini sorduk. Kimi açıklama yapmak için erken olduğunu düşündü. Kimi tüm samimiyeti ile projelerini anlattı.

İşte ilçe belediye başkan adaylarının hedef ve projeleri:

Ak Parti Yığılca Belediye Başkan Adayı Muzaffer Yiğit

MELENDERE VADİSİ TURİZM PROJESİ ÖNEMLİ

Öncelikli hedefim tamamlayamadığım tüm çalışmaları bitirmek. Yatırım programına alınan fakat henüz başlamamış projelerimiz var. Bunlara hemen start vermek istiyorum. Özellikle Melendere Vadisi Turizm Projesini hayata geçirmek istiyorum. Bu benim için çok önemli.  

Milliyetçi Hareket Partisi Kaynaşlı Belediye Başkan Adayı Birol Şahin

HERKES KAYNAŞLI’YA İMRENECEK

Bölgenin en güzel ilçesi olmak öncelikli hedefimiz. Kaynaşlı’nın ciddi eksikleri var. Altyapı, çevre, spor, turizm ticaret, eğitim alanlarında tüm eksikleri gidermek istiyoruz. Ankara’da, bünyesinde şehir plancısı da bulunan profesyonel bir ekibe projelerimizi hazırlatıyoruz. Kaynaşlı turizm açısından önemli bir potansiyele sahip. Doğası çok güzel, yaylaları meşhur. Burada doğa turizmine ağırlık verilebilir. Sanayi alanında turizm alanında yatırımcıları ilçemize çekmek için çalışacağız. Eğitim alanında sıkıntılarımız var, bunları gidereceğiz. Bir kapalı pazaryerine ihtiyacımız var. Ayrıca Toplu konut ilçede ciddi bir beklenti. Trafikte tehlike yaratan ve mutlaka müdahale edilmesi gereken belli noktalar var. Biz ilçemizi yeniden imar edeceğiz. Kaynaşlı herkesin imreneceği bir ilçe olacak. Halkımızın teveccühü büyük. Bu seçimi farklı kazanacağımıza inanıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi Gölyaka Belediye Başkan Adayı Abdullah Şahin

GENÇLERE DOKUNACAK PROJELER

Öncelikli hedefim gençler için sosyal alanlar oluşturmak. Madde ve teknoloji bağımlılığının önüne geçmek. Gençlerin temel sorunlarını çöze bilirsek daha sağlıklı ve temiz bir nesil oluşturabiliriz. Bunun için sosyal alanlara ihtiyaç var. Buda bizim projelerimiz arasında. Atölyeler kurmak istiyoruz. Gençlerin ürettikleri ürünleri pazarlayabilecekleri alanlar oluşturmak istiyoruz. Farklı illerdeki akranları ile ortak çalışma yapabilecekleri mecralar yaratacağız. Ayrıca Madde bağımlısı genç arkadaşlarımız için bir rehabilitasyon merkezi kuracağız. Burada çeşitli eğitim faaliyetleri ile bu çocuklarımızı yeniden topluma kazandıracağız. 

Ak Parti Kaynaşlı Belediye Başkan Adayı Erol Bayraktar 

İHALELER TAMAM SEÇİLİR SEÇİLMEZ İCRAAT BAŞLAYACAK

Kanal Kaynaşlı projesinin, Arıtma tesisinin, sulama ve içmesuyu göletinin ihaleleri yapıldı. Toplu konut ve pazaryeri projeleri de ihale aşamasında. Yeşilay tarafından ilçemizde Yaylagöl Gençlik Kampı yapılacak. Yolu açıldı. Nisan ayı içerisinde proje uygulamasına başlanacak. Kaynaşlı asar deresi rekreasyon alanı oluşturuluyor. Karayolları yer tahsisini yaptı. DSİ’de derenin ıslahını gerçekleştirecek. Derenin iki yanında güzel bir mesire alanı oluşturulacak. Proje Kanal Kaynaşlı’nın bittiği noktada yer alacak. Otoban çıkışı köprülü kavşağının bitireceğiz. Bariyersiz yan yollar ile ilgili düzenlemeler bitirilecek. Gırgın çayırında düzenlemeler yapılacak. Aslında bizim projelerimizin büyük bir bölümü ihale aşamasını tamamladı. Seçilmemiz halinde ödeneğinin çıkartıp çalışmalara başlayacağız. 

Milliyetçi Hareket Partisi Çilimli Belediye Başkan Adayı Ömer Demirtaş

ÖNCELİĞİ GENÇLER OLACAK

Amacım öncelikle gençlere dokunmak. Gençlerin sosyal ihtiyaçlarını gidermek. Vizyonlarını geliştirip geleceğe daha umutlu bakabilmelerini sağlamak. Tabi ki ilçenin eksiklerini gidereceğiz. Bu bizim görevimiz ama özellikle gençler konusunda farklı çalışmalara imza atmayı amaçlıyorum. Spor etkinlikleri, kariyer, günleri akademik faaliyetler şeklinde örneklendirebiliriz. 

Cumhuriyet Halk Partisi Yığılca Belediye Başkan Adayı Zeynel Çamlı 

YIĞILCA’ TURİZMİNİ OTEL İLE GELİŞTİRECEK

İlçemize bir huzur evi yapacağız. Çevre düzenlemelerine önem vereceğiz. Çok amaçlı bir sosyal tesis kuracağız. İçerisinde spor faaliyetlerinin yapılabildiği hamamı ve fitness salonu olan bir merkez olacak. İlçeye düğün, toplantı ve konferans salonları kazandıracağız. Otoparklar yapıp ilçe içi trafik sorununu çözeceğiz. Her gün hastane için ücretsiz servis kaldırılacak. Turizmin gelişmesi için olmazsa olmazımız bir otel yapmak. Çevre yolu projesini hayata geçirerek ilçe içerisinde kamyon ve tır geçişini kaldıracağız. Daha bir çok projemiz var. Bunların hepsini zamanla halkımızla paylaşacağız. 

Milliyetçi Hareket Partisi Yığılca Belediye Başkan Adayı Rasim Çam 

FESTİVALLER DÜZENLENECEK

Sağlık alanında eksiklerimiz var bunları gidermek istiyoruz. Otopark sorunumuz var. Ayrıca insanları sosyal ve kültürel faaliyetler aracılığı ile bir araya getirmek istiyoruz. Festivaller düzenlemek istiyoruz. Bunun için bir kültür merkezine ihtiyacımız var. Pazaryeri sorununu gidermek istiyoruz. İlçemize gençlerin spor yapabileceği yeni alanlar kazandıracağız. 

Milliyetçi Hareket Partisi Akçakoca Belediye Başkan Adayı Okan Yanmaz

İSTİHDAM VE TURİZM

Öncelikli hedeflerimi iki kelime ile özetlemek isterim. İş istihdamı ve turizm. Projelerimi kısa süre içerisinde kamuoyu ile paylaşacağım. Ama önceliğim bu iki husus. 

Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşova Belediye Başkan Adayı Muharrem Tozan 

İÇMESUYU SORUNU ÇÖZÜLECEK

İlçemizde yaşanan ciddi bir içmesuyu sıkıntısı var. Göreve başlar başlamaz öncelikle bu sorunu çözmeyi hedefliyoruz. Projelerimizin tamamını yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacağız. 

Milliyetçi Hareket Partisi Cumayeri Belediye Başkan Adayı Mustafa Koloğlu

CUMAYERİ’Nİ KENT KONSEYİ İLE BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Bizim 51 projemiz var. Bunlar arasında çok önemsediğimiz kent konseyi projesi ön plana çıkartılabilir. Biz Cumayeri’ni birlikte yönetmek istiyoruz. BU sebeple bir kent konseyi oluşturacağız. Ayrıca viyadük otopak ve merkez otopark projelerimiz var. Hidroelektrik santrali gibi belediyeye gelir sağlayıcı projeler geliştirdik. Mesire alanlarımız var. Öte yandan vizyon proje olarak değerlendirdiğimiz bir çalışmamız olacak. Toplamda 250 dönümlük arazi üzerine kültür ve turizm adası inşa edeceğiz. Eski Melen yatağının temizlenmesi suretiyle projemizi oraya uygulayacağız. Su kenarında su oyunları yapılabileceği alanlar, orta kısımda spor, kültür ve sanat faaliyetlerinin gerçekleştirilebileceği bir tesis ve bungalow evlerinden oluşan çok yönlü bir proje.

Haber: Elif Varol 
Bu haber 18.2.2019 12:35:04 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Düzcespor'un durumu belli değil

 • Düzce Belediyespor tarih oldu.

 • Düzce'de ayak tenisi

 • Düzce Belediyespor yönetimini suçladı

 • Ertuğrul Sağlam memleketi Akçakoca’da

 • Yavru ayılara bebek gibi bakılıyor

 • “Mideyi zorlayacak gıdalardan uzak durulmalı”

 • OSB’deki alt yapı çalışmalarını inceledi

 • Okullar yeni döneme yetiştirilecek

 • Yönetim planı hazırlanıyor

 • 2 kilometre yol asfaltlanacak

 • Çelebi 'Açlık sınır 2 bin 485 lira'

 • Maden sahaları denetlendi

 • Kore'de ilk turu kayıpsız geçti

 • Mini tenis turnuvası yapıldı

 • Atay Düzcelileri dinleyecek

 • Kamyonculara doğal afet bilgilendirmesi

 • Kilit parke taşını Başkan döşedi

Benzer Haberler