Resmi İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. AKÇAKOCA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI2018/6 SATIŞ

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri:Düzce ili. Akçakoca ilçesi. Avazlı Mahallesi tapunun 120 ada 2 parsel B13 Blok 97 Bagımsız Bölüm Numaralı dublex konut nitelikli taşınmazın toplam 13.714,25m2 miktarında olduğu ve tapu kaydında arsa vasfında olmakla birlikte; taşınmaz üzerinde 21 adet A tipi dublex konut olduğu,2 adet B tipi konut, 1 adet C tipi konuttan ibaret konut sitesi nin güney doğu kesiminde B13 ,97 Bağımsız Bölümün dublex konut olduğu görülmüştür.

Satışa konu dublex konutun zemin katı; 1 Salon- Mutfak+1 Terastan . 1. normal katı ;2 yatak odası+Antre+ 1 Banyo+ 1 balkondan oluştuğu ve toplam 49 m2 brüt alanlı olduğu görülmüştür. Taşınmaz kapalı olduğundan girilememiş, bağımsız bölüm içerisindeki tespitler tasdikli kat irtifakı projesinden alınmıştır. Dava konusu taşınmazın bulunduğu arazi Akçakoca şehir imar planı içerisinde ve Hmax=6,50,E:0,50 yapılaşma müsaadeli, belediyenin her türlü hizmetlerinden faydalanacak bir konumda ,şehir merkezine 1-1,5 km uzaklıkta ,denize ve çuhallı plajının hemen yanında ve satış kabiliyetinin bulunduğu mevkii ve konum itibariyle iyi derecede olduğu keşif tarihi itibariyle dublex konut nitelikli taşınmazın (40/6680 arsa paylı) arsa payı dahil değerinin 130.000-TL edeceği kanaatine bilirkişi heyetince varılmıştır.

Adres: Ayazlı Mahallesi Ereğli caddesi No:3/A B13 Blok Akçakoca/DÜZCE 

Yüzölçümü: 13.714,25

Arsa Payı: 49 m2

İmar Durumu: Taşınmaz 06.04.2011 onay tarihli 1/1000 ölçekli Akçakoca 1.Etap ilave revizyon uygulama imar planı sınırları dahilinde E= 0,50 Hmax=6,50m olan konut alanı içinde kalmaktadır 

Kıymeti: 130.000,00 TL

KDV Oranı: %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydı gibidir 

1. Satış Günü: 10/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü: 08/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri: Akçakoca Hukuk Mahkemeleri Yaz İşleri Müdürlüğü 

Satış Şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019
Bu haber 13.02.2019 10:16:04 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Çilimli Belediyesspor finalde

 • Kurallara uymayan sürücülere göz açtırmıyor

 • Düzce’nin estetiği değişecek

 • Karadeniz’e pis su akmayacak

 • 2018 yılında 5 bin 175 bebek dünyaya geldi

 • Bediha Dünya Şampiyonasında

 • 'Düzceliler bizi kardeş gibi görsün'

 • Yönetim ve Eylem Planı oluşturuldu

 • Sertifikalarını aldılar

 • KSS 30 Haziran’da seçime gidiyor

 • Genç beyinlerden iki güzel proje

 • 2018-2019 FUTBOL SEZONUNDA DÜZCESPOR ( 3) BİR SEZONDA 2 FARKLI TEKNİK KADRO

 • Futbol başkanını seçecek

 • Bu takım tarihe geçti

 • Öncelikli bilet almak isteyen

 • Düzce amatörde yarın final maçı

 • 2018 YILINDA DÜZCE’DE SPOR(ALMANAK )107

 • Cedi Osman övgüler yağdırdı

Benzer Haberler