Spor

Futsal liginde Düzce var mı?

Türkiye futbol Federasyonu tarafından düzenlenen futsallig için başvurular bugün sona eriyor. Liglerde Düzce’den takım olup olmayacağı merak konusu.

Futbol liginde Düzce var mı? 

İŞTE AÇIKLAMA

 

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlenecek 2018 - 2019 sezonu Futsal Ligi için başvurular alınmaya başladı.

2018 - 2019 sezonunda TFF Futsal Ligi'nde yer almak isteyen kulüpler aşağıda yer alan bilgiler çerçevesinde başvurularını 20 Şubat 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar gerçekleştirebilirler.

 

Son başvuru tarihine kadar evraklarını eksiksiz bir şekilde TFF'ye futsal@tff.orgüzerinden dekont ile birlikte ileten ve katılım ücretini TFF hesabına yatırmış kulüpler başvuru sırası ve katılım formunda yer alan kriterlere bağlı olarak ligde yer almaya hak kazanacaklar.

2018 – 2019 SEZONU TFF FUTSAL LİGİ BAŞVURU KOŞULLARI

 1. Katılım Formunun (katılım taahhütnamesi, kulüp bilgi formu ve sporcu listeleri – EK:1) futsal@tff.org adresine imzalı ve kaşeli şekilde gönderilmesi gerekmektedir.
 2. Kulüp Yetkilisine ait imza sirkülerinin başvuru formunun ekinde gönderilmesi zorunludur.

 3. Katılım ücreti 5.000 (Beşbin) TL’dir.

 4. Katılım ücretinin aşağıda belirtilen TFF Hesabına yatırılıp, dekontun katılım formu ile beraber gönderilmesi zorunludur. Dekontta “……………………………………………………… Spor Kulübü Futsal Ligi Katılım Bedeli” açıklaması yer almalıdır.

 5. HESAP İSMİ :TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

 

BANKA ADI :GARANTI BANKASI

 

ŞUBE :1.LEVENT TİCARİ ŞUBE(186)

 

HESAP NO : 6297705

 

IBAN : TR38 0006 2000 1860 0006 2977 05

 

 1. Belirtilen başvuru tarihine kadar belgelerinde herhangi bir eksik bulunan kulüp ya da kulüpler ile katılım ücretini TFF Hesabına yatırmayan kulüpler ligde yer alamazlar.

 2. Katılım ücreti, lig sonunda kulüplere iade edilir. Bununla birlikte ligden herhangi bir nedenle çekilen veya çıkarılan kulüplere katılım bedeli iade edilmez.

 3. TFF Futsal Ligi en fazla 32 takımdan oluşur.Futsal Ligi’ne 32’den fazla takımın başvurması halinde başvuru sırasına bağlı olarak evraklarını eksiksiz teslim eden ve katılım ücretini TFF hesabına yatıran ilk 32 takım lige kabul edilir.

 4. Müsabaka sistemi katılacak / başvurularını yapmış kulüp sayısına bağlı olarak TFF tarafından belirlenir ve ilan edilir.

 5. TFF’nin belirleyeceği ulaşım ve konaklama katkı payı bulundukları ilin dışında müsabakalarını gerçekleştiren kulüplere ödenecektir.

 6. Kulüplerin müsabakalarını gerçekleştirmek üzere Uluslararası Futsal Oyun Kurallarına uygun salon bildirimlerini yapmaları zorunludur. Müsabakaların yapılacağı iller ve salonlar TFF tarafından belirlenir.

 7. TFF Futsal Ligi’nde 01.01.1990 ile 31.12.2003 tarihleri arasında doğmuş futbolcular oynayabilir.

 8. 31.12.1989 ve daha önce doğmuş en fazla 5 (beş) tane yaşı büyük futbolcu müsabaka isim listesine yazılabilir.

 9. Geniş kadroda 01.01.2002 ve 31.12.2003 tarihleri arasında doğmuş 3 futbolcunun yer alması zorunludur.

 10. TFF Futsal Ligi’ne katılan kulüpler, kulübünün noter onaylı muvafakatını almak şartıyla, Futsal Ligi’ne katılmayan TFF’ye tescilli kulüplerden,Türk statüsünde oynama uygunluğu olan en fazla 10 lisanslı futbolcuyu kadrolarına alabilir ve bu futbolcuların en fazla 7’sini14 kişilik müsabaka isim listesine yazabilirler. Noter onaylı olmayan muvafakatnameler kabul edilmez.

 11. TFF Futsal Ligi’ne katılan kulüpler, yukarıda belirtilen şartlara sahip olmak koşuluyla, kulübe tescil edilmiş ya da edilmemiş(Futsal Ligi’ne katılmayan TFF’ye tescilli kulübünün noter onaylı muvafakatını almak şartıyla) en fazla 2 yabancı uyruklu futbolcuyu kadrolarına alabilir ve bu futbolcuları müsabaka isim listesine yazabilirler.

 12. Müsabaka isim listesine yazılan muvafakatnameli yabancı futbolcu veya futbolcular, 15. maddede belirtilmiş olan muvafakatnameli futbolcular sınıfına girmez.

 13. TFF Futsal Ligi müsabakalarında profesyonel futbolcular oynayabilir. Profesyonel futbolcular için yaşsınırı aranmaz, 13. Maddede belirtilen yaşı büyük futbolcusayısınırına profesyonel futbolcular dahil değildir. Ancak 31.12.1984 ve daha öncesinde doğan futbolcular, tam teşekküllü Özel veya Resmi Sağlık Kurumu’nun Sağlık Kurulu’ndan, yapılan fizik muayene ve EKG tetkiki sonucunda “spor katılımına engel bir durum saptanmamıştır” onaylı kurul raporu alarak TFF’ye sunmalıdır.

 14. Kulüpler başvuru esnasında 25 kişilik geniş kadroyu TFF’ye bildirmek zorundadır.

 15. Kulüpler müsabaka isim listesine en az 10 en fazla 14 sporcu yazabilirler. Müsabaka isim listelerinde 2 kalecinin bulundurulması zorunludur.

 16. Oyun Kuralları gereği, kulüpler herhangi bir futbolcunun müsabaka içinde futbolcu-kaleci (uçan kaleci) olarak yer almasını, ancak futbolcu-kaleci olarak yer alacak sporcunun aynı sırt forma numarası ve o müsabakada kullanılan takım forması giyerek sahada bulunması ile sağlayabilirler. Futbolcu-kaleci olarak yer alacak bu futbolcunun müsabaka öncesinde hakemlere bildirilmesi gerekmektedir.

 17. Kulüplerin biri açık renk olmak üzere en az iki farklı tip formayı müsabakaya gelirken yanlarında bulundurmaları zorunludur.

 18. Futsal Ligi müsabakalarında halı saha ayakkabısı kullanılamaz, kauçuk tabanlı ve/veya spor salonu zeminine uygun ayakkabılar kullanılabilir.

 19. Müsabakalarda yer alan tüm sporcuların tekmelik takması / kullanması zorunludur.

 20. Futsal Liginde yer alacak kulüplerin teknik adamlarının, TFF “C” ve üstü kategorilerde antrenörlük belgesine sahip olması gerekmektedir. Müsabaka isim listesinde yer alan sporcular dışında her kulübe mensup en fazla beş görevli sahaya girebilir. (Teknik Sorumlu, Antrenör, Yönetici, İdareci, Doktor, Masör, Fizyoterapist, Malzemeci)

 21. 2018 – 2019 Sezonunda Türkiye Şampiyonu olan Kulüp, 2019 – 2020 Sezonunda UEFA FutsalŞampiyonlar Ligi’ne katılma hakkını elde eder.

 

 

 

 
Bu haber 13.02.2019 09:53:01 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

Düzce
Düzce damla

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Ömer Küçük'ten Düzcespor'a jest

 • Sporda haftanın tüm sonuçları

 • Akçakoca net skorla

 • Bizim kızlar Vip'ten rahat geçti

 • Engelli kediler ilgi odağı oldu

 • 8 ay daha uzatıldı

 • Mehmet Akif Ersoy’u Tanıdılar

 • “Açık Kapı” vatandaşın çözüm adresi oldu

 • ''Sigara yasağı büyük sorun yaşatıyor''

 • Okul içinde açılan sokağı ziyaret etti

 • Dalgalar çöpleri sahile atıyor

 • Katkı sağlayanlara plaket

 • Müsamaha gösteremeyiz

 • Otizm Konusunda Örnek Çalışma

 • Kupa Uygulamaları Eğitimi Düzenlendi

 • Doğuma hazırlık eğitimleri anne adaylarını bekliyor

 • Sarı Bebek destek bekliyor

 • SEVCAN BAYINDIR- KAZUKOĞLU

Benzer Haberler