Spor

Düzce belediyespordan 2 isim

Düzce Belediyespor basketbol takımından 2 isim haftanı karmasında.

Düzce belediyespordan 2 isimTürkiye7nin en önemli basketbol sitelerinden biri olan “BASKETFAUL” sitesinde Halil Atlı tarafından hazırlanan “Haftanın Enleri” değerlendirmesinde Düzce Belediyespor basketbol takımından H.Akın Kandemir eve Umupig karmalara girdiler.İşte Halil Atlı imzalı Türkiye Basketbol liginde 17. Haftanın kısa bir değerlendirmesi

17 HAFTA DEĞERLENDİRMESİ

Geçtiğimiz 17. haftanın üzerine bu haftada eşleşmelerde keyfili maçlar seyredeceğimiz belliydi ancak 18. haftadaki tüm mücadeleler kıran kırana geçerken aynı zamanda da büyük keyif verdi. Ancak bu haftanın en belirleyici özelliklerinden birisi de tüm maçlarda kazanan-kaybeden tüm takımlarda “Gençler” takımları adına belirleyici performanslar sergiledi. Bu oyuncuların birçoğuyla Alt Yapı Milli takımlarımızın farklı kategorilerinde (U16 – U18 – U20) beraber çalışma fırsatı yakaladık ve hepsini yakından tanıyorum. Onların bu şekilde takımlarında belirleyici performanslar sergilemesi açıkçası beni şaşırtmıyor çünkü her birinin potansiyelini biliyorum. Ancak onların bu performansları beni inanın çok mutlu ediyor, çünkü Türkiye Basketbol Ligi gerçekten hem physical olarak sert hem de mental olarak sert bir lig. Ve genç oyuncuların bu ligte öyle sıradan değil de ciddi manada becerileri dahilinde sorumluluk almaları basketbolumuz adına çok güzel.

MAÇ DEĞERLENDİRMESİ

Düzce Belediye 78 – 69 OGM Ormanspor

Üst üste aldığı mağlubiyetlerden sonra geçtiğimiz hafta Bandırma Kırmızı galibiyetiyle nefes alan Düzce Belediye’ si evinde OGM Ormanspor’u konuk etti. Aslında Düzce Belediye’ si sezon başındaki basketboluna biraz uzak görüntü verse de, maçlardaki teknik detaylar ve özveri kendisini hemen belli ediyor. Her takımın yaşayabileceği iniş-çıkış dönemini yaşayan Düzce Belediye’ si geçtiğimiz hafta akıcı basketbolunu çok daha fazla sahaya yansıtmayı başardı. OGM Ormanspor’da benzer problemlerle boğuşurken, geçtiğimiz hafta aldığı galibiyetle ve iyi basketbolla moralli oldukları belliydi ancak maçı kazanacak enerjiyi bu sefer sahaya yansıtamadılar.

Her iki takımında birbirini iyi analiz ettiğini gözlemlediğim maçta ilk çeyrek skor anlamında denge bazında geçti. İlk 2 dakikada her iki takımda birbirine karşı skor üretemedi ve maçtaki ilk basket H. Akın Kandemir’ in 3 sayılık basketiyle Düzce Belediye’ sinden geldi. OGM Ormanspor maça seçili düzenler üzerinden, inside offenselerle boyalı alanı etkili kullanarak başladı. İkinci toptan da katkı alan OGM Ormanspor’a karşın Düzce Belediye’ si ise iyi saha içi yüzdesiyle ikili oyunlardan çıkardığı pozisyonlarla çizgi gerisinden skor üretti ve rakibine karşılık verdi. Ancak ilk çeyrekteki ikinci 5 dakikada Düzce Belediye’ si savunmada da daha aktif kalmayı -yaptığı düzenli presle- başararak farkı da 4 sayıya kadar çekmeyi başardı ve ilk çeyrek (18 – 14)’lük skorla ev sahibi ekip lehine tamamlandı.
İKİNCİ ÇEYREK

İkinci çeyrekte çizgi gerisinden skor üretmeye devam eden Düzce Belediyesi bu çeyreğe de Isiah J. Umipig’in 3 sayılık basketiyle başladı ve bu sekanslarda farkı açarak oyunu domine etmeye devam etti. Ancak maç öncesi kurgusunu inside offense üzerinden belirleyen OGM Ormanspor buraları iyi oynadı. İkinci çeyreğin bitime (06:55) dakika Kemal Canbolat’ın yüklenerek atışını kapatarak durduran Eren Ocaktürk’e bu pozisyonda faul çıkınca tepki gösteren Düzce Belediye benchi Teknik Faul ile cezalandırıldı. OGM Ormanspor skoru burada tekrar dengeleme şansı yakaladı (24 – 24). Bu sekans üzerine Düzce Belediye savunmadaki sertliğini ve isteğini arttırarak rakibini top kayıplarına ve dengesiz atışlara zorladı. Konuk ekip OGM Ormanspor’da da aynı sekanslarda defensive reaksiyon gecikmedi ve Caner Ercan, Hasan Rızvic ikilisinin bulduğu şutlarla skor üretti. Üstünlük sürekli el değiştirse de OGM Ormanspor soyunma odasına önde giden taraf oldu (37 – 39).
ÜÇÜNCÜ ÇEYRK

Üçüncü çeyreğe skor üreterek başlayan taraf yine Doruk Dora’nın 3 sayılık basketiyle Düzce Belediye’ si oldu ve ev sahibi ekip oyundaki üstünlüğü tekrar eline aldı. Maç boyunca çizgi gerisinden önemli yerlerde skor üreten Düzce Belediye’ si, ikinci toplardan da faydalanarak önemli avantaj elde etti ve basit skora gitmeyi başardı. Son çeyrekteki ilk 5 dakikada 1 sayılık diferans ile üstünlük sürekli el değiştirdi. Üçüncü çeyreğin bitimine 2 dakika kala Isiah J. Umipig’in 3 sayılık basketiyle skor farkını 6 sayıya kadar çıkartan Düzce Belediyesi, bu sekanslarda geri koşuda problem yaşayan OGM Ormanspor’u molasına gitmek durumunda bıraktı. Mola dönüşü Kemal Canbolat ile üst üste sayı kaydederek toparlanan konuk ekip oyunun içerisinde kalmaya devam etti ve son çeyreğe (54 – 56)’lık skorla önde gitti
SON  ÇEYREK

Son çeyreğe ise takımlar ilk 1 dakikada yine skor üretemeden oyuna başladı ve son çeyrekteki ilk basket Hasan Karabulut’ un 3 sayılık basketiyle OGM Ormanspor’dan geldi. Daha sonra ev sahibi Düzce Belediyesi (6 – 0)’lık bir seriyle oyunda etkili olurken, OGM Ormanspor bu çeyrekte erken bir molaya gitmek zorunda kaldı. Aldığı mola üzerine hücumdan top kaybıyla dönen OGM Ormanspor, istediği basketbolu hem savunmada hem hücumda sahaya yansıtamadı ve rakibine reaksiyon vermekte problem yaşadı. Konuk ekip son 4 dakikada ön court’taki baskısını arttırsa da oyunun kontrolünü eline almak için hücumdaki yüzdesi yetersiz kaldı. Bu periyottaki agresif oyunuyla ritm bulan Düzce Belediyesi bu sekansların avantajını çeyrek boyunca hiç kaybetmedi ve bu önemli karşılaşmadan (78 – 69)’luk skorla galip ayrıldı. Bu galibiyetle rakibinden önemli bir maç çalan Düzce Belediyesi böylelikle 11. galibiyetini aldı ve ilk 4 bandındaki iddiasını sürdürmeye devam etti.

Maçın Oyuncusu: 

H. Akın Kandemir – 18 Sayı, 6 Rebound, 3 Asist, 1 Top Çalma (16.1+/-)

Isiah J. Umipig – 12 Sayı, 3 Rebound, 6 Asist, 1 Top Çalma (11.1+/-)

Steve Taylor JR – 10 Sayı, 10 Rebound, 3 Asist, 1 Top Çalma (11.0+/-)
Bu haber 14.02.2019 09:54:57 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

düzce
düzcedamla

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Düzce’de Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı

 • Proje okulu oldu 30 öğrenciyi sınavla alacak

 • Başkan Özlü İstanbul temaslarına devam ediyor

 • İmar planları vatandaşla birlikte oluşacak

 • Düzce amatörde maçlar var

 • 13 şampiyonu ayyıldız

 • Çilimli Belediyespor ilk turda…

 • Düzce’li bu kez yenemedi

 • Düzce’nin şampiyonu arabayatağı

 • Kuvvetli yağış uyarısı

 • Bize yazarmısınız ?

 • 2018 YILINDA DÜZCE’DE SPOR(ALMANAK )-124

 • Atıl binada tadilat başladı

 • Mimar Sinan'a kaldırım örülüyor

 • Patpat kazası: 1 ölü

 • Spor Lisesine başvurular başladı

 • İnternet aboneleri dikkat

 • İmar affına 19 bin başvuru

Benzer Haberler