T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

Resmi İlanlar

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

2019/9239 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİSatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

 Düzce ili Cumayeri ilçesi, Çevrik Mahallesi, Bağlıkaltı mevkii, 2159 parsel sayılı, 978,53 m2 yüzölçümlü, arsa vasıflı taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz düze yakın arazide olup,üzerinde yapı bulunmamaktadır. Mısır ekili bahçe olarak kullanılmaktadır. İlçenin kuzey-batı bölümünün orta kısmında yer almaktadır. Düzce D-100 Kara yolunun yaklaşık olarak 3080 metre kuzeyinde kalmaktadır.TaşınmazınUlaşımı:Düzce merkez Çoban kavşağından İstanbul istikameti yönünde 18000metre takip edilir ve Cumayeri sapağına gelinir, buradan kuzey yönüne dönülür ve Cumayeri merkezinden geçilerek yaklaşık olarak 2700 metre gidilerek mahalle ayrımı olan yeni camii mevkisine gelinir. Yeni cami mevkisinden batı istikameti yönünde 850 metre ilerledikten sonra sola dönülür ve 150 metre ilerledikten sonra parsele ulaşılır.Karayollarına ait olan ulaşım yolları ve Belediye sınırları içinde bulunan cadde ve sokaklar taşınmazın 150 metresine kadarasfalt kaplıdır. Taşınmazın önünden itibaren Fevzi Çakmak Caddesine kadar olan bölümde yolun cinsi toprak yoldur.Taşınmazın Topoğrafik Durumu: Taşınmaz; doğusundaki asfalt yola kadaralçalarak % 4-6 arasındameyilli olup, denizden yükseklikortalama 169 metre civarındadır.Taşınmazın Diğer Özellikleri:Mahallede bakkal, market, kahve, cami ve okul mevcuttur. İlçede bulunan Liseye 750 metre uzaklıktadır. Taşınmazın 10 metre enkesitli imar yoluna cephesi bulunmaktadır. Ayrıca parselin içinde 7 metrelik imar yolu yer almaktadır.Şehir merkezinde yer alan eğitim, sağlık, ticaret ve devlet birimlerinin bulunduğuİlçe merkezindekibelediye binasına 1000, Kaymakamlık binasına 1200 ve Devlet hastanesine 2800 metredir.Taşınmazın bulunduğu mevkide, fındık dikili araziler bahçeler bulunmaktadır. Parselin yakın çevresinde yapılaşma yoktur.En yakın yapılaşma 180 metre doğusundadır.Taşınmazınm2 arsa değerinin 120.00TL olacağı kanaatine varılmıştır.

İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ve notlarına göre(parsel içinden 7 metre genişlikte yol geçmektedir) parselin yaklaşık olarak 524 m²'si PARK, 288 m²'si KONUT ALANI, 166,53 m²'si 7 metrelik imar yolunda kalmaktadır. Konut Alanı yapılaşma koşulları Ayrık nizam 4 kat TAKS=0.40 EMSAL= 1.60, yapı yaklaşma durumu ise yol cephelerinde 5 metre komşu parseller için ise 3 metre olarak belirlenmiş.  

Kıymeti : 117.424,00 TL                               Yüzölçümü : 978,53 m2

KDV Oranı : %18Kaydındaki Şerhler : ----

1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası

2. Satış Günü : 28/02/2020 günü 10:10 - 10:15 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9239 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2019
Bu haber 17.12.2019 18:17:30 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Hafta sonu bazı iş yerleri kapalı olacak

 • Elim sende projesi devam ediyor

 • Düzce’de Çocuk İzlem Merkezi kuruluyor

 • Normalleşme süreci öncesi toplandılar

 • Kahvehanelerin dezenfektesini üstlendi

 • LGS için 1 ton dezenfektan desteği

 • Cuma namazını tarihi camide kıldı

 • Sanayicilere 41 bin maske dağıtıldı

 • Sosyal mesafeli ilk Cuma namazı kılındı

 • Bahçede gök taşı buldu

 • Faturalar Faturamatik'ten tahsil edilecek

 • Maske dağıtımı sürüyor

 • Çay ve şeker başkandan

 • Yabani otlar temizlendi

 • 10 bin 421 aileye biner lira destek verildi

 • İş dünyasının beklentileri sıralandı

 • Şehrin merkezinden geçen dere köpürdü

 • İl, İl Koronadan vefat edenlerin sayısı

Benzer Haberler