Resmi İlanlar

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İLAN
2018/1881 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Düzce İli, Merkez İlçesi, Eminaçma Köyü, Yaylayeri mevkii, 118 ada 22 parsel sayılı, 8.017,93 m2 yüzölçümlü, tapuda fındıklık olarak kayıtlı taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz Eminaçma Köyü?nün kuş uçumu 1 km Güneybatısında, Köy yolunun yanında, Düzce Merkeze kuş uçuşu 15 km mesafededir.Üzerindekapama fındık bahçesi tesisi vardır.Taşınmazın komşu parsellerininde kapama fındık bahçesi olduğu görülmüştür.Üzerinde herhangi bir yapı ve muhtesat olmamaktadır.Taşınmazın geometrik olarak şeklinindikdörtgenebenzediği görülmüştür.Taşınmazın kuzey batından güneydoğuya doğru %1-2 artaneğimli olduğu anlaşılmıştır.Belediye hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ile sağlanabilmektedir.Mevcut hali ile Arazim2 değerinin 11,00- TL/m2 olabileceği tespit ve takdir edilmiştir.

İmar Durumu : Mahalle ve mücavir alan sınırları dışında kalmaktadır. 

Kıymeti : 88.197,23 TL                           Yüzölçümü : 8.017,93 m2

KDV Oranı : %18Kaydındaki Şerhler : ---------

1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:25 - 10:30 arası

2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:25 - 10:30 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1881 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019
Bu haber 08.11.2019 17:08:09 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

düzce
düzcedamla

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Yönetim şeması belirlendi

 • Cumayeri’nde korkunç cinayet

 • Sokağa Coşar’ın adı verildi

 • Merdivenler onarıldı

 • İl genelinde genel tarama başlatıldı

 • Bulvar ağaçsız kaldı

 • 3 bin kişiye maddi destek verildi

 • Yılda 550 ton bal üretiliyor

 • Kar kalınlığı 2.5 metreye ulaştı

 • İSKİ bütçe ayırmak istemiyor

 • Düzce'nin kızları farklı

 • Çiftlik Gençlik play off grubunda

 • Filede yenildik

 • Sporda haftanın tüm sonuçları

 • Paylaşımı ile ceza yedi

 • Düzcespor'a altın değerinde 3 puan

 • İki otomobil kavşakta çarpıştı

 • En çok kırmızı gül satıldı

Benzer Haberler