Resmi İlanlar

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ2019/12981 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Düzce ili Merkez ilçesi, Yörükler  Mahallesi, Orhangazi mevkii, 1435 parsel sayılı, 4.473,51 m2 yüzölçümlü, 3 adet beş katlı apartman ve arsası olan ana taşınmazdaki B blok 1.kat 17 nolu bağımsız bölüm olan konut niteliğindeki taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz Düzce Üniversitesine yakın konumda bulunmaktadır. Batı sınırından 556. sokak geçmektedir. Diğer cepheleri komşu parseller ile çevrilidir.Etraflarındaki yakın parsellerde ağırlıklı olarak konut yapılaşmaları ve ticari faaliyette işyerleri bulunmaktadır. Taşınmaz Düzce il merkezine yaklaşık 6,00 km, Valilik binasına yaklaşık 6,30 km mesafededir. Düzce Belediyesine 6,25 km mesafededir. Elektrik, yol, doğalgaz ve su hizmeti vardır.Ana taşınmaz üzerinde Algün Univercity sitesinin bulunduğu sitenin girişinde güvenlik olduğu, 3 adet blok oluşduğu, blokların çevresin yeşil alanlı ve yürüme yolu bulunduğu, site içerisinde çocuk parkının bulunduğu görülmüştür. B blok 1. Kat 17 nolu bağımsız bölümün bunduğu binada ortak alanların mermer kaplı olduğu, yapıda asansör bulunduğu görülmüştür. Kıymete konu taşınmazın giriş kapısın çelik kapı olduğu, kapısı kilitli olduğundan dolayı içerisine girilememiştir. Düzce Belediyesinde onaylı projesine göre bağımsız bölüm mutfak+balkon+ salon+ banyo+3 oda+ balkondan oluşmaktadır. Projesine göre 17 nolu bağımsız bölümün net alanı 99,00 m², brüt alanı ise 105,00 m² dir.

Adresi :Yörükler  Mahallesi, Algün Univercity sitesi B blok 1.kat D:17 Düzce

Yüzölçümü : Ana taşınmaz 4.473,51 m2 , 17 nolu b.b brüt 105 m2, net 99 m2'dir. -

İmar Durumu : Düzce Belediyesi imar planı sınırları içerisinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planında olduğu anlaşılmıştır.

Kıymeti : 200.186,91 TL                 

Arsa Payı : 6000000/510000000

KDV Oranı : %1                                   

Kaydındaki Şerhler : Yönetim planı:01/05/2016

1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12981 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/10/2019
Bu haber 02.11.2019 16:06:31 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • ‘Düzce üretimin öncü illerinden olmaya aday’

 • Mermer atölyesinde korkutan yangın

 • Bakan Kasapoğlu yarın geliyor

 • 166 bin lira ödeme yapıldı

 • Düzce’de bir ilk

 • Düzce’de kaza 1 yaralı

 • DÜZPAŞ 'tan hızlı trene 10 bin imza desteği

 • Son başvuru tarihi 18 Şubat

 • GSS sistemine prim borcu olanlara sağlık hizmeti sürecek

 • Baba oyunu sahnelenecek

 • 3.3 Milyon ödeme yapıldı

 • Çöp konteynerler pırıl pırıl olacak

 • 'Eksik varsa giderelim'

 • İşte Düzcespor maçının hakemleri

 • T.C. DÜZCE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/14 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

 • Akademide 1 puan

 • Çilimli Belediye ilk yarı notları -2

 • Düzce bayandan 5 transfer

Benzer Haberler