6. grupta 7. hafta

Spor

6. grupta 7. hafta

6. Grupta 7 Hafta. Temsilcilerimiz Çilimli Belediyespor ve Beyköy Belediyespor takımlarının da mücadele edeceği bölgesel amatör futbol ligi 6. Grupta 2019-2020 futbol  sezonunun 7. Hafta  karşılaşmaları 03 Kasım   2019 Pazar günü oynanacak.

6. grupta 7. haftaSTATÜDEN NOTLAR

MADDE 4 - FUTBOLCULARIN UYGUNLUĞU

 (1) Spor Toto BAL takımları 2019-2020 sezonunda Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar doğrultusunda aşağıda belirtilen hükümlere uymak zorundadırlar. BAL takımları 18 kişilik müsabaka isim listesine 1989 ve daha büyük doğumlu en fazla 5 (beş) futbolcu ve 1997 ve daha küçük doğumlu en az 5 (beş) futbolcu yazabilirler. Müsabaka isim listesinin 18 kişi olarak verilmesi halinde yaşı büyük futbolcu 5’den fazla yazılırsa ve yaşı küçük futbolcu 5’den az yazılırsa takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. Bununla birlikte müsabaka isim listesine, yaşı küçük 4 futbolcu yazılması halinde listeye en fazla 17; yaşı küçük 3 futbolcu yazılması halinde listeye en fazla 16; yaşı küçük 2 futbolcu yazılması halinde listeye en fazla 15; yaşı küçük 1 futbolcu yazılması halinde listeye en fazla 14 ve yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde listeye en fazla 13 futbolcu yazılabilir; aksi halde hükmen mağlubiyet kararı verilir. 2005 ve daha küçük doğumlu futbolcular BAL’da oynayamaz.

(2) TFF 3.Liginden düşüp, Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de oynayan takımların müsabakalarında; sözleşmeleri devam eden yaşı büyük profesyonel lisanslı futbolcuların tamamı sözleşmelerinin bitimine kadar o kulübe bağlı olarak takımlarında yer alabilirler. Bu durumda ayrıca yaşı büyük amatör lisanslı futbolcu müsabaka isim listesine yazılamaz. Ancak müsabaka isim listesinde yaşı büyük profesyonel futbolcu sayısı 5’den az ise yaşı büyük amatör futbolcu ile bu sayı 5’e tamamlanabilir.

 (3) 2019-2020 sezonunda BAL’da yabancı uyruklu futbolcu oynatılamaz. (2) (4) Spor Toto BAL’a katılacak olan takımlar, sezon başında en çok 24 futbolcu ve 1 teknik adamdan oluşan isim listesini TFF’ye bildirmek zorundadırlar. Kulüpler, futbolcularını ve teknik adamını TFF tarafından belirlenen özel bir sigorta kuruluşu nezdinde müsabakalarda, antrenmanlarda, müsabaka ile antrenmanlara gidiş ve gelişlerde, ulaşım vasıtalarında meydana gelmesi muhtemel kazalar ve sakatlıklar için kısmi veya daimi maluliyet ve ölüm hallerine karşı ferdi kaza sigortası ettirmekle yükümlüdür. TFF’ye bildirilen bu listede yer alan futbolcuların ve teknik adamın ferdi kaza sigorta giderleri 2019-2020 sezonunda TFF tarafından karşılanır. 24 kişilik isim listesinde yer almayan futbolcuların ve teknik adamın sonradan TFF’ye bildirilmesi halinde bu futbolcuların ve teknik adamın ferdi kaza sigorta giderleri kulüpler tarafından karşılanır.

 MADDE 5 - TEKNİK ADAMLARIN UYGUNLUĞU

(1) 2019-2020 sezonunda Spor Toto BAL’da yer alan takımlarda teknik sorumlu olarak görev yapacak teknik adamlar, güncel “UEFA Pro”, “UEFA A” veya “UEFA B” lisansına sahip olmak zorundadır. 2019-2020 sezonunda teknik sorumlu, yardımcı antrenör (en az TFF Grassroots C) ve kaleci antrenörü (lisanslı) bulunduran kulüplere bu kişiler için saha içi giriş izni verilir.

(2) Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatı’nın 6.maddesinin 7.fıkrası uyarınca 2018- 2019 Sezonunda yerel ligden BAL’a yükselen takımlarda “TFF Grassroots C” lisansına sahip teknik adamlar teknik sorumlu olarak görev alabilir.

MADDE 11 – KULÜPLERE YAPILACAK MADDİ YARDIM, ANTRENÖR VE DEPLASMAN GİDERLERİNE KATKI PAYI (1) 2019-2020 Sezonunda Spor Toto BAL’a katılan tüm kulüplere, müsabakalar başladıktan sonra 15.000 TL maddi katkı yapılır. (2) Spor Toto BAL kulüplerinden kendi illerinde düzenlenen en az 3 yaş kategorisinde lige katılan kulüplerin altyapı antrenörleri için aylık 600 TL’den yıllık 7.200 TL katkı yapılır. (3) Spor Toto BAL’da yer alan takımların il sınırları dışında oynayacakları deplasman maçları için, karayolu ile gidilen her kilometre başına 2.40 TL katkı payı ödenecektir. (4) Deplasman müsabakaları için T.C. Karayolu ölçümlerine göre tek yönde 150 kilometre ve üzerindeki mesafeye gidecek olan kulüplere konaklama desteği olarak 1.500 TL katkı payı ödenecektir. (5) Spor Toto BAL kulüplerine yapılacak deplasman yol katkı payı ve konaklama katkı payının ödenmesinde her deplasman müsabakası için ayrı, imzalı ve kaşeli dernek statüsündeki kulüpler için alındı makbuzu, şirket kulüpleri için ise fatura ile banka hesap (IBAN) numarasını belirtir kulüp dilekçesinin gönderilmesi gerekmektedir.

MADDE 12 – Spor Toto BAL’DA YÜKSELME ve DÜŞME SİSTEMİ

(1) 2019–2020 Sezonunda Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’den TFF 3.Lig’e toplam 9 takım yükselir. (2) 11 grupta oynanacak grup müsabakaları çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarında birinci olan takımlar play off oynayacaklardır. Play off müsabakaları sonunda 11 grup birincisinden 9’u TFF 3.Lig’e çıkmaya hak kazanır. (3) Play off müsabakaları tarafsız sahalarda, tek maç eleme usulüne göre 3 kademede oynanır. (4) 11 grup birincisi takım arasında öncelikle sıra kurası çekilir. Sıra çekim kurasına göre takımlar 1. kademede BAY kalacak 3 takım ve müsabaka oynayacak 8 takımın belirlenmesi için kura çekimi yaparlar. Kura çekiminde ayrıca 2. Kademede oynanacak olan müsabakalar için kura çekimi yapılır. 1. Kademede oynanacak 4 müsabakada mağlup olan 4 takımdan hangi 3 takımın müsabaka oynayacağı ve hangi takımın BAY olacağı belirlenir
Bu haber 2.11.2019 09:32:19 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

düzce
düzcedamla

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Tatilciler Akçakoca karayolunu kilitledi

 • Lunaparklar faaliyete başlayacak

 • Otomobil şarampole uçtu

 • Aydınpınar Şelaleleri tıklım tıklım

 • ATV takla attı: 3’ü çocuk 5 yaralı

 • Atay ve Özlü kazı çalışmalarını inceledi

 • İYİ Parti Er ile yola devam dedi

 • Haşereleri uzaklaştıran doğal yöntem

 • 60 kişilik kontenjana 128 kişi başvurdu

 • Düzce Belediyespor satıldı

 • Mustafa Keskin Düzcespor için devrede

 • Kiraladığı otomobilinin içinde ceset buldu

 • CHP heyetinden Hendek'te inceleme

 • Yarışmanın kazananı belli oldu

 • Anaokulu’nda ön kayıtlar başladı

 • İl Kongresi Pazar günü yapılacak

 • Uyuşturucu operasyonunda 4 tutuklama

 • Otomobil Tıra ok gibi saplandı

Benzer Haberler