Yenmekte var.. Yenilmekte..
 

 

Cumartesi nefis bir hava var arkadaşlarla Akçakoca üzerinde Şile’ye yol alıyoruz. Kocaali ve Karasuy’u geçiyoruz. Yağmur karşılıyor bizleri. Ağva denen yeri hiçbirimiz görememişiniz. Nefis bir yer. Şile’de acayip bir rüzgâr karşılıyor bizleri. Allah’tan stat biraz sıcak. Maç başlıyor iki takımın da birbirinden üstün bir tarafı yok. Al birini vur ötekine. 45 dakika boyunca ne bizim ne de ev sahibinin bir tek doğru dürüst gol pozisyonu bile yok. Bu yoklarasında devreye golsüz  berabere giriyoruz. İkinci yarıda ilk yarının aynı. Ev sahibinin bizim orta sahamızda kazandığı bir top var. Bizim geri dörtlümüzün 19 Nolu futbolcusu Burak bey öyle bir hata yapıyor ki evlere şenlik. Topu ayağına alıyor. Düzeltiyor. Rakibin önüne o kadar güzel bırakıveriyor ki sormayın. Adama da topu kaleye vurmak kalıyor. 1-0 mağlup durumdayız. Adem hoca olsa ne olur olmasa ne olur. Hoca adam değişikliğine Necati geliyor.

akabinde de Muhammet giriyor.

O gol takımı da bir avuç Düzce seyircisini de bitiriyor. Son golü ve kaçan golleri saymak zor. Maç sona ermeden stadı terk ediyoruz. Yenilmek tabii ki zor. Ama futbol böyle bir şey. İstanbul üzerinden arkamıza bakmadan Düzceye yollanıyoruz. 

Yarınki maç bu maçtan daha zor. Rakip malun Sultanbeyli. Onun da bizden Üstün tarafı yok. Bizim de onların da puan cetvelindeki yerleri belli. Bu grupta şu şampiyon olur. Bu böyle olur diye ahkam kesmeye gerek yok. 

Oynanan maçta o gün kim daha iyi top oynuyorsa puanı kapıyor. Tabii ki biz tuttuğumuz takımın galip gelmesini istiyoruz. Düzce sporu tuttuğumuza göre de Onu galip gelmesini bekliyoruz. Haydi çocuklar. Siz bizlerin forma rengimiz kırmızı laciverti giyen gençlerimizsiniz. 

Tabii ki oynadığınız her maç mühimdir. Ancak yarınki maçınız hepsinden önemlidir. Verin sırtınızı birbirinize. Çıkın bu maça ıslatın formanızı. Sizlere güvenen 

insanları mahcup etmeyin.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları