T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

Resmi İlanlar

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZLARIN AÇIK ARTIRMA İLANI (2018/5360 ESAS)

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİSatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Düzce ili, Merkez ilçesi, Ozanlar köyü, Kapancık mevkii, 1010 parsel sayılı, 1.255,00 m2 yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Düzce İl Merkezinin güney-batısında kuş uçuşu 4,5 km mesafede, köy yoluna kuş uçuşu yaklaşık 100 metre, Anadolu Otoyoluna1,5 km mesafede yer almaktadırlar. Parselin topoğrafik yapısı düzdür.Taşınmaz da tarla vasfında olup, kadastro parselidir.Geometrik şekli dikdörtgene yakın şekildedir.Taşınmaz kamu hizmetlerinden (yol, su, elektrik vb.) direk olarak faydalanacak pozisyonda değildir.Üzerinde kapama fındıklık tesisi yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ile yapılabilmektedir.Ulaşımın son 100 metresi toprak yoldan arazi araçları ile yapılabilmektedir. Arsa m2 değeri 35TL/m2 olabileceği kanaatine varılmıştır.

İmar Durumu : Belediye mücavir alanı sınırları dışında kaldığı belirtilmiştir.           

Kıymeti : 43.925,00 TLKDV Oranı : %18           Yüzölçümü : 1.255,00 m2

Kaydındaki Şerhler : 3402 sayılı kanunun 22.maddesinin 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabildir. 

1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Düzce ili, Merkez ilçesi, Ozanlar köyü, Kapancık 1022 parsel sayılı, 1.340,00 m2 yüzölçümlü tapuda tarla vasıflı taşınmaz satılacak olup bilirkişi raporuna göre; Düzce İl Merkezinin güney-batısında kuş uçuşu 4,5 km mesafede, köy yoluna kuş uçuşu yaklaşık 100 metre, Anadolu Otoyoluna1,5 km mesafede yer almaktadırlar. Parselin topoğrafik yapısı düzdür.Taşınmaz da tarla vasfında olup, kadastro parselidir.Geometrik şekli dikdörtgene yakın şekildedir.Taşınmaz kamu hizmetlerinden (yol, su, elektrik vb.) direk olarak faydalanacak pozisyonda değildir.Üzerinde kapama fındıklık tesisi yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ile yapılabilmektedir.Ulaşımın son 100 metresi toprak yoldan arazi araçları ile yapılabilmektedir. Arsa m2 değeri 35TL/m2 olabileceği kanaatine varılmıştır.

İmar Durumu : Belediye mücavir alanı sınırları dışında kaldığı belirtilmiştir.           

Kıymeti : 46.900,00 TLKDV Oranı : %18           Yüzölçümü : 1.340,00 m2

Kaydındaki Şerhler : 3402 sayılı kanunun 22.maddesinin 2.fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabildir. 

1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 11:40 - 11:45 arası

2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 11:40 - 11:45 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları : 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5360 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019
Bu haber 18.10.2019 15:43:55 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Yanlıştan dönmek için geç değil

 • Faruk Özlü karara tepki gösterdi

 • Düzcespor takım kaptanı Ayyıldız 'Hakkımı helal etmiyorum.

 • Düzcespor taraftarı Riva'ya yürüyor

 • Düzcespor yönetiminden sert açıklama

 • “Düzce'den çok umutluyuz”

 • 'Düzce insanı büyülüyor'

 • Adaletin bumu TFF

 • TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 • BETON PARKE VE BETON BORDÜR SATIN ALINACAKTIR

 • Düzcespor taraftarı Anıtpark'ta toplanacak

 • İşte 2 ve 3. ligle alınan karar

 • Rıfat Ilgaz Düzce'de anıldı

 • Gölyakaspor yönetiminden Kaymakam'a ziyaret

 • TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

 • Düzcespor'un durumu belli değil

 • Düzce Belediyespor tarih oldu.

 • Düzce'de ayak tenisi

Benzer Haberler