Resmi İlanlar

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ2016/11481 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Düzce İl, Merkez İlçe, 151 ada, 1 parsel, Cedidiye Mahalle/Köy, 1.kat 63 nolu Bağımsız Bölüm nolu bağımsız bölüm Taşınmaz Belediye Sokak, Meydan Sokak ve Mimar Sinan Caddesinde konumlanmıştır. Yakın civarında Düzce Merkez cami, belediye hizmet binası bulunmaktadır. Taşınmaz bodrum+zemin+2 kat dan oluşmaktadır. Satışa konu dükkan 1.kat 63 nolu bağımsız bölüm olup, 20 m2 kullanım alanına sahiptir.

Adresi: Cedidiye Mahallesi Düzce

Yüzölçümü: 20 m2

Arsa Payı: 50/5760

İmar Durumu: Merkez İş Alanı, 4 Katlı Bitişik Nizam

Kıymeti: 44.985,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Yönetim Planı, İpotek dosyasından satışlıdır.

1. Satış Günü: 21/02/2019 günü 10:30 – 10:35 arası

2. Satış Günü: 19/03/2019 günü 10:30 – 10:35 arası

Satış Yeri: Fevziçakmak mah. Kalıcı İşyerleri B Blok No.234, 66 Nolu oda ( Atos altı ) Merkez / DÜZCE

Satış Şartları : 

1-  İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden  rüçhanlı hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan  alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki hakların özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükmü hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark  varsa öncellikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını  kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11481 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 04/01/2019

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine  irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
Bu haber 17.01.2019 09:59:24 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Özlü, ziyaretlerine devam ediyor

 • Ödüllerini aldılar

 • Düzce 2018’de ne kadar göç aldı?

 • 4 ambulans tahsis edildi

 • Vali Dağlı, Tıp Bayramını kutladı

 • İlk orman emvali satışı yapıldı

 • Mühendisler hiçbir zaman işsiz kalmayacak

 • Akçakoca'da Bilim evi törenle açıldı

 • Geleceğin mühendislerine girişimcilik ve inovasyon anlatıldı

 • Keskin destek turunda

 • TEMİZLİK MALZEMESİ SATIN ALINACAKTIR

 • Düzce ovasını koruyacağız

 • 14 Mart’ı bayram havasında geçirmek istiyoruz

 • Kırşehir ile 4. randevu

 • Düzce futbolunda 20 maç

 • Düzce belediye az asist yaptı

 • Kırşehir – Düzce taraftarı dostluğu

 • Düzcespor grubunda 2 dosya

Benzer Haberler