Resmi İlanlar

T.C. Düzce İcra Dairesi

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

T.C. Düzce İcra Dairesi2018/1806 Tlmt
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
    Özellikleri: Düzce ili, Merkez ilçeye bağlı Yenitaşköprü Köyü, diktarla mevkiinde bulunan 2 nolu parsel tapu kayıtlarında tarla niteliğinde görülmektedir. İnceleme sonucu taşınmazın arazi vasfında olduğu üzerinde herhangi bir inşai yapının bulunmadığı ve tarla olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Taşınmazdaki toprak profilinin havuz vb. tesis için büyük ölçüde alındığı bu durumun bitki yetiştiriciliğini olumsuz etkileyeceği gözlenmiştir. Taşınmazın yüzölçümü 13. 400, 00 m2'dir. Geometrik olarak geniş dikdörtgen şeklindedir. Anayola cephesi yoktur.  kadastro yolu yoktur.  taşınmazın batısı boyunca yan parsel üzerinden bulunan yol üzerinden ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmazın yenitaşköprü Köyü merkezinin doğusunda kalmaktadır. Etrafındaki komşu Parseller de ağırlıklı olarak tarla tarımı yapılmakta olup, konut yapılaşma yoğunluğu azdır. Taşınmazın köy içi anayoluna 105 m mesafededir. En yakın Konuta yaklaşık 5-10 m mesafededir. Taşınmaz yenitaşköprü Köyü merkezine yaklaşık 1,5 km, Düzce il merkezine ise yaklaşık 5 km mesafededir. Taşınmazın İstanbul ve Ankara illerinin  arasında yer almakta olup, Metropol şehirlere yakındır. Adapazarı - Bolu (D 100) yaklaşık 2,6 km, İstanbul- Ankara Anadolu otoyolu Düzce gişelerine taşınmaz 10,9 km mesafededir. Elektrik, yol ve su imkanı vardır. Taşınmaz rakamının 133 - 134 metre arasında, eğiminin  ise doğudan batı yönüne %1 olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın toprak yapısı, yıllık yağış miktarı, erezyon problemi olup olmadığı, su tutma kapasitesi ile topoğrafik yapısı incelenmiş olup; Killi - tınlı bünyeli, derin toprak profiline sahip,  taşkın ve taban suyu/drenaj ve taşlılık problemi olmayan, ovada taban arazi olduğu, Düzce ilinin yıllık yağış ortalamasının 800 mm/yıl civarında olduğu, yağışların yıllık dağılımının tarımını destekleyici nitelikte olduğu, taşınmaza her mevsim ulaşımın kolay olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın üzerlerinde yetiştirilecek bitkilerin verimine katkısı, taşınmazın köy yerleşkesine göre konumu, ulaşım bakımından yol durumu,  Düzce il merkeze mesafesi, sosyal ve kültürel olanaklardan  yararlanma imkânına yakın olması, şehirden kırsala dönüş oluşu, deprem nedeniyle müstakil evlere ve bahçeli alanlara talebin artması, arazinin kolay satılabilecek küçük yüzölçüme sahip olması, arazinin eğimi ve taşınmazın özellikleri bakımından değerlendirildiğinde 2 nolu parsel üzerinde %50 oranında değer artırıcı unsurlar olacağı kanaatine varılmıştır.
    Yüzölçümü:    13.400 m2
    İmar Durumu:    Onaylı imar planı ( Nazım İmar Planı,  Uygulama İmar Planı) bulunmadığı, parselin Bolu İl İdare Kurulunun 20.10.1983 tarih ve 1881 sayılı kararı ile belirlenen  köy yerleşik alanı sınırları dışında kaldığı, taşınmazın 1/25.000 ölçekli Düzce Merkez İlçesine Yakın Çevresi Çevre Düzeni Planında " Tarımsal Nitelikli Alanlar" lejatında olduğu anlaşılmıştır.
    Kıymeti:    341.968,00 TL
    KDV Oranı:    %18
    Kaydındaki şerhler:------
    1.Satış Günü:    19/02/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
    2.Satış Günü:    18/03/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
    Satış Yerleri:    Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İş Yerleri B Blok No: 234 Zemin Kat Oda No:66 (Atos altı-il özel idaresi karşısı) Merkez/DÜZCE
    Satış Şartları :
    1-  İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden  rüçhanlı hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan  alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki hakların özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükmü hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark  varsa öncellikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını  kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1806 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 27/12/2018
    (İİK m.126)
    (*) İlgililer tabirine  irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
    *: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.   
Bu haber 11.01.2019 11:25:59 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Atıl binada tadilat başladı

 • Mimar Sinan'a kaldırım örülüyor

 • Patpat kazası: 1 ölü

 • Spor Lisesine başvurular başladı

 • İnternet aboneleri dikkat

 • İmar affına 19 bin başvuru

 • Düzce’de konut satışı her geçen ay düşüyor

 • Yeşil alanlar ilaçlandı

 • Yeni oyun parkları için çalışma

 • Kardeş oda protokolü imzalandı

 • Emniyet Müdürü Deniz’in mutlu günü

 • Düzce sele teslim

 • ‘Uyum içerisinde çalışacağız’

 • Köylerin su sorunu çözülüyor

 • Böyle veda ettiler

 • Düzce sele teslim

 • TEM'de lüks araç takla attı

 • MELİHA UĞURLU-K.KONUTLAR.

Benzer Haberler