Resmi İlanlar

T.C. Düzce İcra Daİresİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

T.C. Düzce İcra Daİresİ2018/1884 TLMT

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce  ili, Gölyaka ilçesine bağlı Yunusefendi köyü, Camiiimevkinde bulunan 837 nolu parsel tapu kayıtlarında Tarla kısmen fındıklık niteliğinde görülmektedir. İnceleme sonucu taşınmazın Arazi fasfında olduğu, üzerinde inşai yapının bulunmadığı ve kapama fındık bahçesi olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Taşımaz üzerindeki fındık ocaklarındaki dalların gençleştirme işlemi sonucu 10-15 yıllık olduğu  fındık bahçesinin 4x3 m sıra arası ve sıra üzeri dikim sistemine göre tesis edildiği, normal verim düzeyinde ekonomik olarak fındık alınabileceği görülmüştür. Taşınmazın yüzölçümü 25.300,00 m2’dir. Geometrik olarak geniş diktörgen şeklindedir. Taşınmazın Kuydüzü köyü mesken mahal  içerisinde ve köy merkezinin güneyinde kalmaktadır. Anayola cephesi yoktur. Kadastro yolu yoktur. Köyiçi yoluna yaklaşık 25 m, en yakın konuta ise 25m mesafededir. Etrafında komşu parsellerde ormanlık alan ve fındık tarımı yapılmaktadır. Yunusefendi köyü merkezine yaklaşık 1,1 km, Gölyaka  ilçe merkezine yaklaşık 8,7 km, Düzce il merkezine ise yaklaşık 24,5 km mesafededir. Taşınmaz İstanbul ve Ankara illerinin arasında yer almakta olup, metrapol şehirlere yakındır. Adapazarı – Bolu (D-100) yoluna yaklaşık 19 km, İstanbul- Ankara Anadolu otoyolu Düzce gişelerine taşınmaz yaklaşık 18,2 km mesafededir. Elektirik, yol ve su hizmetine yakındır. Taşınmaz rakımının 604-706 metre arasında, eğiminin ise batıdan doğu yönüne %35 olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz yapı olarak killi-tınlı yapıdan ibarettir. Toprak derin bir yapıya sahiptir. Taşınmazın, Erezyon, Tuzluluk ve alkalik gibi verimli olumsuz şekilde etkileyebilecek problemleri mevcut değildir. Su tutma kapasitesi iyidir. Taşınmazın bulunduğu bölgedeki yağış miktarı, ekolojik şartları yukarıda açıklanan özellikleri dikkate alınarak seçilen tarım teknikleri uygulandığında her yıl ürün almanın mümkün olduğu görülmüştür.  Yunusefendi köyünde bulunan 837 nolu  parselin toprak özellikleri bakımından üzerlerinde yetiştirilecek bitkilerin verimine olumlu katkı sağlayabilmesi,  taşınmazın konum itibarı ile ulaşım yoluna yakınlığı, köy merkezine, Gölyaka ilçe ve Düzce il merkezine, Adapazarı- Bolu (D-100) yoluna ve İstanbul- Ankara otoyolu Düzce gişelerine göre mesafesi, arazinin kolay satılabilecek küçük yüzölçüme sahip olması, arazinin eğimi ve taşınmazın özellikleri bakımından değerlendirildiğinde %10 oranında değer artırıcı unsurlar olacağı belirlenmiştir. 

1 dekarlık bölümüne ait m21 değeri :11,11 TL/m2 dir. Taşınmazın toplam değeri 309.166,00 TL dir. Borçlunun 193/253 hissesi bulunmakta olup, borçlunun hisse miktarına düşen değer 235.846,00 TLdir.

Adresi:Yunusefendi Köyü Gölyaka Düzce

Yüzölçümü:25.300 m2 (Borçlu Hissesi : 19300,00 m2)

İmar Durumu:Köy yerleşik alanı sınırları içerisinde kalmaktadır.

Kıymeti:235.846,00 TL

KDV Oranı:%18

Kaydındaki şerhler: İpotek Dosyasındadır.

1. Satış Günü: 21/02/2019 günü 10:20 – 10:25 arası

2. Satış Günü: 19/03/2019 günü  10:20 – 10:25 arası

Satış Yeri: Fevziçakmak Mah. Kalıcı İşyerleri No:234 B Blok Zemin Kat 66 Nolu oda Atosaltı Düzce

Satış Şartları : 

1-  İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden  rüçhanlı hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan  alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki hakların özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükmü hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark  varsa öncellikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını  kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1884 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 28/12/2018

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine  irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
Bu haber 11.01.2019 11:21:28 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Filede 3 hafta sonra

 • Düzcespor yine mağlup

 • haftanın tümsonuçları

 • Düzce Belediye şampiyon

 • Bizim kızlar final grubunda

 • Düzcespor maçı yarıda kaldı

 • Jandarma ve polisten karanfil hediyesi

 • Dereci kadınlar gününü unutmadı

 • Orman İşletmesinden jest

 • Düzce’yi yönetemediklerini İTİRAF ETTİLER

 • Bu kafede servisi robot yapıyor

 • Düzce’de ev satışları düşüşte

 • Cumayeri'nde kadınlar günü etkinliği büyük ilgi gördü

 • Düzce’de ev satışları düşüşte

 • Bu kafede servisi robot yapıyor

 • ‘Niye olmuyor’ değil ‘Nasıl olabilir’

 • Kadınlar günü etkinliği büyük ilgi gördü

 • Bizim kızlar rövanş maçında

Benzer Haberler