Güncel / Gündem

Küçük yeniden siyaset arenasında

İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin ortak Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, Düzce halkının yüzünü güldürmek için siyaset arenasında yeniden yer aldığını açıkladı.

Küçük yeniden siyaset arenasındaAdaylığını resmi olarak duyuran Küçük, öncelikli hedefinin belediye ekonomisini güçlendirmek olduğunu söyledi. Oluşturacakları Belediye meclisinde farklı siyasi görüşlerden isimlere yer vereceklerinin altını çizen Küçük “Düzce’nin 5 yıl daha kaybetmesine izin veremezdim” dedi. İddialı açıklamalarda bulunan Ömer Küçük kendisinin yer almadığı seçimlerde heyecan olmadığını savundu.

AMACIMIZ YÜZLERİ GÜLDÜRMEK
Düzenlediği kahvaltıda Düzceli basın mensupları ile bir araya gelen ve resmi olarak adaylığını duyuran Ömer Küçük “Düzce’ye olan bağımlılığımız bizi siyasi arenada sürekli var olmaya itti. Bizim siyaset yaptığımız mecrada öteki yoktur. Bizim en önemli amacımız sanayicimizi, esnafımızı, emeklimizi, çalışanımızı ve en önemlisi Düzce’nin çocuklarını mutlu etmek. Onların yüzlerini güldürmek ve iyi eğitim almalarını sağlamak. Daha önce Düzceli seçmen beni yalnız bırakmadı. Güzel sonuçlar aldık ama neticelendiremedik. Artık siyaset yapmamayı düşünürken İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden yoğun talep aldım. İyi Parti’nin çatısı altında Düzce Belediye Başkanlığına aday olduğumu ilan ediyorum” diye konuştu.

DÜZCE HALA KENDİ KABUĞUNDA
Küçük, Düzce’nin hala kendi kabuğuna çekilmiş, köy statüsünden kurtulamamış bir il olduğunu dile getirerek “Olması gereken yerde değil. Biz genç arkadaşlarımızın yolunu açmak istedik ama büyüklerimiz, abilerimiz aday olmamız gerektiğini söylediler. Halkımız taktir eder, yüce Rabbimiz nasip ederse bu görevi başarıyla icra edebileceğime İnancım tam” şeklinde açıklama yaptı.

FARKLI SİYASİ GÖRÜŞLER MECLİSTE OLACAK
Seçilmesi halinde belediye meclisinde farklı siyasi görüşlerden isimlerin de yer alacağının vurgulayan Küçük “Engellilerimize ve bayanlarımıza Meclisimizde yer verecegiz. Bütün derdimiz Düzce’nin geleceği” dedi.

HATALI KARARLAR ALINIYOR
Düzce konumu itibariyle çok avantajlı bir şehir olduğunu ancak Akçakoca’nın sanayi mekezi haline getirilmesi gibi yanlış kararlarla ilin geleceğinin karartıldığını savunarak “Kültürel ve sportif anlamda zayıfız. Sanayi ve ticaret alanında, zirai alanda zayıfız. Verimli topraklarımız uygun şekilde kullanılmıyor. Belediyenin çok ağır sorumlulukları var. Bu görevlerini yeterince yerine getirebildiğini düşünmüyoruz. Biz sorumluluk üstleneceğiz bu sorumluluğun gereklerini yerine getireceğiz. Düzce konumu itibariyle çok avantajlı bir şehir. Ancak sahipsiz. Yöneticilerimiz belki biraz bencillik ettiler. Ancak unutulan bir şey var, Düzce ilçeleriyle birlikte bölgenin gözbebeği. Hala bakir bir coğrafya. Biz bu şehirde Akçakoca’yı sanayi alanı yapmaya çalışıyorsak hata ediyoruz. Belediyenin şehir merkezini süslemek için kullandığı bitkileri dışarıdan alıyorsak hata ediyoruz” şeklinde konuştu.

ÖNCELİKLİ HEDEFİM BELEDİYE BÜTÇESİ
Öncelikli hedefinin Belediyenin ekonomisini güçlendirmek olacağının altını çizen Ömer Küçük şöyle devam etti: “Düzce Belediyesi istihtam üreten bir yer olmalı. Kendi bünyesinde fabrikaları barındıran bir kurum olmalı. Düzce Belediyesi düşünüldüğ gibi bütçesi sınırlı bir belediye değildir. Biz Sayıştay’dan Düzce Belediyesinin tüm girdi ve çıktılarını alıyoruz. Öncelikli hedefimiz Düzce Belediyesini ekonomik anlamda güçlendirmek olacak. Bize göre Düzce Belediyesinin tasarruf yapması gerekiyor.”

PERSONELİ EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANACAĞIM
Mevcut personelde değişiklik yapıp yapmayacağı sorusunun da yanıtlayan Küçük “Mevcut personelinden en verimli şekilde yararlanması gerekiyor. Kaynaklarımızı verimli şekilde kullanmalıyız. Bizim belediyemiz şu anda kimden ne koparırım anlayışında. Düzce Belediyesi şu anda Türkiye’de en pahalı suyu içiren belediye. Bu fiyatları da geri çekmenin mücadelesini verecegiz. Düzce Belediyesi bir ambalaj veya soğuk hava tesisi kurmalı” diye konuştu.

KADROLU ADAY İFADESİ BEİN İNCİTTİ
Küçük kadrolu aday ifadesinin kendisini incitiğini belirterek “Kadrolu aday ifadesi beni incitiyor. Ancak bizim olmadığımız seçimlerde heyecan da yok. İnsanların cebinden parasını alan değil şehre ve insana değer katan bir belediyecilik anlayışı gideceğiz. İktidarın şöyle bir tavrı var; uzun süre hizmet etmiş kişileri bırak git diyebiliyor. Eski bakanımızın belediye başkanlığı görevinde kalacağının garantisi var mı? Benim Aday olma gerekçelerinden biri de bu. Düzce yapboz tahtasına dönmüş durumda Biz yapılamayacak işleri yapıp bozulamayacak hale getirmenin peşindeyiz” dedi.

Ömer Küçük konuşmasının sonunda diğer siyasi partilerin başak adaylarına da başarı diledi.
Bu haber 02.01.2019 14:07:22 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • RIDVAN KEÇECİ- NUSRETTİN MAH.

 • HÜSEYİN DOKUMACI- CEDİDİYE MAH.

 • OSMAN NURİ KUBİLAY- DÜZCE

 • Doğum günlerini eğlenerek kutladılar

 • Doğu Türkistan parkı mis gibi kokacak

 • Düzce‘de ormanda tatbikat

 • Torkul’u çöplüğe çevirmişler

 • Miniklerden unutulmaz anlar

 • Muhteşem şenlik

 • Sanatseverlerden tam not aldı

 • Hedefi Olimpiyatlar

 • TEM otoyolunda zincirleme kaza: Lüks araç alev alev yandı

 • Aracında silahla yakalandı, Ramazan'ı kutlamak için aldığını söyledi

 • Körpeşler’e Çevre beratı ödülü

 • Belediye otobüsü ilk ve ortaokul öğrencilerine ücretsiz olacak

 • ŞERİF AKSOY-KALICI KONUTLAR

 • HAFİZE GÜRKOL- KALICI LONUTLAR

 • RAHMİ AYDIN-Y.AYNALI KÖYÜ

Benzer Haberler