Eğitim / Güncel / Gündem

`İnanç ve cesaretinizi diri tutun`

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı bugün karne heyecanı yaşayacak çocuklara seslenerek, notları ne olursa olsun umutlarını, cesaretlerini, inançlarını ve kendilerine olan güvenlerini diri tutmalarını istedi.

"İnanç ve cesaretinizi diri tutun"Öğrencilere yarı yıl tatilinde kitap okuma,  çeşitli sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlere katılma önerisinde bulunan Vali Dağlı velilere de “Çocuklarımızı sadece dönem sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz” uyarısında bulundu.  

TEŞEKKÜR ETTİ

Dağlı’nın “Yarıyıl Tatili” mesajında Başarılı ve huzur dolu bir yarıyılın tamamlanmasına katkıda bulunan okul yöneticileri ve öğretmenlere teşekkür ederek “2018- 2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona eriyor. Yorucu bir yarı dönem geçiren, geleceğimizin umudu, ülkemizin istikbali olan öğrencilerimizin ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini, başarılarının ve azimlerinin artarak devam etmesini temenni ediyorum. Düzce Valiliği olarak eğitime olan katkımız her zaman olduğu gibi artarak devam edecektir. Başarılı ve huzur dolu bir yarıyılın tamamlanmasına katkıda bulunan değerli okul yöneticileri ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

ENERJİ VE UMUT DOLU BİR BAŞLANGIÇ YAPIN

Öğrencilerin bir sonraki eğitim öğretim dönemine enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmalarını temenni eden Vali Dağlı “Büyük bir heyecan ve umutla başladığınız öğretim yılının birinci dönemini huzur içerisinde tamamladınız. Karnelerini alan bütün öğrencileri gayretlerinden dolayı kutluyorum. Karnenizdeki notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak tatilinizi iyi geçirin. Bu tatil döneminde öncelikle dinlenmenizi, bunun yanında kitap okuma, çeşitli sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlerde bulunma gibi etkinlikler ile kendinizi geliştirecek faaliyetlerde bulunmanızı ve böylelikle bir sonraki eğitim-öğretim dönemine enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı ümit ediyorum” diye konuştu. 

ÇOCUKLARINIZI KARNE NOTU İLE DEĞERLENDİRMEYİN

Çocukların sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zengin oluğunu vurgulayan Dağlı velilere çocuklarını karne notları ile değerlendirmemeleri uyarısında bulunarak “Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız. Çocuklarımızı sadece dönem sonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Yüksek notlar ders başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için yeterli olmayabilir. Yarıyıl tatili, ailece kaliteli zaman geçirmek için önemli bir fırsattır. Tüm aile bireyleri ile yapılacak geziler, aktiviteler, akrabalar ile görüşmeler çocuğun motivasyonunu arttıracaktır. Çocuğunuza özel zamanlar oluşturmak, anne baba olarak çocuğunuz ile kurduğunuz bağı geliştirecek ve özgüveninde olumlu etkilerin görülmesine vesile olacaktır” şeklinde açıklama yaptı. 

ÖĞRETMENLİK GÖNÜL İŞİ

Dağlı öğretmenler ile ilgili düşüncelerini de şöyle aktardı: “Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir gönül işidir. Büyük bir azimle gayret göstererek nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı yürekten destekliyorum. Sürekli değişen dünyada ve pek çok yeniliğe imza atılan eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimize, değerli velilerimize sağlıklı ve mutlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyorum.”

 

 
Bu haber 17.01.2019 12:50:50 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Bayram şekeri jandarmadan

 • NEFİYE BAKKALOĞLU- YUKARI YAHYALAR MAH.

 • MUSTAFA KAHRAMAN- PAŞAKONAĞI KÖYÜ

 • VEYSEL KARTAL- ÇİLİMLİ

 • HATİCE İLHAN- AZİZİYE MAH.

 • NİZAMETTİN DAŞDELEN- YIĞILCA

 • Özlü, AK Parti’nin kuruluş yıldönümünü kutladı

 • Kızılay Düzce selzedelerini unutmadı

 • Beslediği sansarı Milli Parklara teslim etti

 • Fındık harmana indi

 • Deniz keyfini balıkçı takasında çıkartıyor

 • Kurban kesip ihtiyaç sahiplerine dağıttılar

 • Tatilciler Düzce’nin mesire alanlarına akın etti

 • Taşıyıcı esnafı bayramlaşmada buluştu

 • 'Bu yaralar tamamen sarılacak”

 • Kamyonete takılan bisikletli görenleri şaşkına çevirdi

 • Otoyolda bayram yoğunluğu

 • TİCARET VE SANAYİ ODASI

Benzer Haberler