Spor

3 Düzce takımı 3 gün

Düzce’de 3 gün voleybol şöleni var. Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen bölgesel voleybol liginde  mücadele edecek 3 Düzce takımı maçlarını Düzce’de oynayacak.

3 Düzce takımı 3 gün 

ERKEKLERDE 3 TAKIM

2018-2019 sezonunda Bölgesel voleybol liginde Düzce ilini erkekler kategorisinde Kuzey Yıldızıspor, Akçakoca İlçe  Gençlik ve spor Müdürlüğü ve Maraton Gençlik takımları temsil edecek.

BAYANLAR 25-27 OCAK

Bölgesel voleybol ligi bayanlar kategorinse Düzce ilinin tek temsilcisi Sportoküs olacak. Sportaküs bayan takımı geçtiğimiz sezonda Bölgesel voleybol liginde Düzce ilini temsil etmişti.Spor taküs takımı 25-27 Ocak 2019 tarihleri arasında Kocaeli ilinde oynanacak olan maçlarda Kocaeli Üniversitesi,Kocaeli Yeni kandıraspor ve Kardemir Karabükspor takımları ile bir üst tur mücadelesi yapacak.

ERKEKLERDE ÜST TUR GARANTİ

Bölgesel voleybol liginde erkekler kategorisinde Düzce takımlarının önceki sezonlarda olduğu gibi yine Düzce’de maçlarını oynayacak. Düzce’de sadece 3 Düzce takımı mücadele edecek. Düzce takımlarından biri 2. Tura yükselecek.2. turda Düzce takımının oynaması garanti. Karşılaşmalar 18-20 Ocak 2019 tarihleri arasında Düzce 18 Temmuz spor salonunda oynanacak.

TALİMAT

Erkeklerde ve Bayanlarda Grup Maçları; 15 Ocak – 01 Şubat 2019 tarihleri arasında Tek Devreli Lig Usulü Turnuva şeklinde oynanacaktır. Tüm gruplarda fikstürleri hazırlama yetkisi İl Temsilcilerinde olacaktır. (İl Temsilcileri gruptaki takımlarla görüşerek fikstürleri hazırlayacaklardır) Yarışma merkezlerinin fikstürlerini ve sonuçlarını federasyona bildireceklerdir.

 

ÖNEMLİ DUYURU GRUPLAR / TURNUVA TARİHLERİ:                                                                                                                                                                     AYNI İLİN TAKIMLARIN BULUNDUĞU GRUPLAR 15 OCAK - 01 ŞUBAT 2019 TARİHLERİ ARASINDA MÜSABAKALARINI BİTİRECEKLERDİR.                                                                                                                                                                                 FARKLI İLLERİN BULUNDUĞU GRUPLAR İSE: YARIŞMA MERKEZİNİN İL TEMSİLCİSİ TARAFINDAN GRUPTAKİ DİĞER TAKIMLARLA GÖRÜŞEREK 15 OCAK - 01 ŞUBAT 2019 TARİHLERİ ARASINDA  3 GÜNLÜK  TURNUVA MAÇLARI OYNATILARAK BİTİRİLECEKTİR.                                                                                                                                                    FİNALLER: 14-15-16-17 ŞUBAT 2019 TARİHLERİNDE YAPILMASI DÜŞÜNÜLMEKTEDİR.        

                                                                         

2. Farklı illerden oluşan gruplardaki takımlara gittikleri il için günlük kişi başı 50 TL ödeme yapılacaktır.

ÖRNEK: 3 günlük turnuva oynayacak bir takım; 50 TL X 3 GÜN X 16 kişi = 2.400 TL ödenir.

3. Yarışma merkezinden 50 km. ve üzeri uzaklıkta bulunan ilçe takımlarına katkı bedelinin % 50'si ödenir.( 25 TL x 3 GÜN x 16 KİŞİ = 1.200 TL)

 

4.PUANLAMA SİSTEMİ: (TVF YARIŞMA TALİMATI 7.1)

A) Bu sistemde, önceden belirlenmiş fikstüre göre, kulüp takımlarına puan esasına göre birbirleri ile seri müsabakalar yaptırılır ve müsabaka sonucu elde edilen puanlara göre sıralama yapılır.

3 – 0 ve 3 – 1 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (3) puan,        

3 – 2 galibiyetle sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma (2) puan,
2 – 3 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (1) puan,
1 – 3 ve 0 – 3 sonuçlanan müsabakalarda mağlup olan takıma (0) puan verilir.
                  Hükmen galibiyet alan takımın toplam puanına (3) puan eklenir.

                  Bir veya birkaç takım tarafından kazanılan puanların eşitliği halinde, sıralama; kazanılan maç sayısına göre belirlenir. Kazandığı maç sayısı fazla olan takım üst sırada yer alır.
                  Kazanılan maç sayısına göre eşitliğin bozulmaması halinde; set averajı uygulanır. Bu uygulamada puanları eşit olan takımların müsabakalar sonunda aldıkları setlerin toplamı, verdikleri setlerin toplamına bölünür. Sıralama, büyük sayıya sahip olan takım üst sırada yer alacak şekilde yapılır.
                  Eşitliğin kazanılan set sayılarına göre de devam etmesi halinde; eşitliği devam eden takımların yaptıkları tüm müsabakalar sonunda aldıkları sayıların toplamı, verdikleri sayıların toplamına bölünür. Takımlar, çıkan sayının büyüklüğüne göre yukarıdan aşağıya sıralanır.
                  Eşitlik yine de bozulmamışsa bu durumdaki takımların kendi aralarında yaptıkları müsabakalardaki maç, puan, set ve sayı averajına sıra ile başvurularak sıralama belirlenir.

5.Bölgesel Ligin Voleybolun Altyapısına yönelik birlik olma özelliğini kaybetmemesi için tedbir olarak bu liglerdeki takımlar kadrosunda ay-gün hesabına bakılmaksızın 35 Yaşından Gün Almış En Fazla 2 Sporcuya Lisans çıkartabileceklerdir. (1983-82-81…)

6. Kıyafetler, TVF Yarışma Talimatının 21. maddesine uygun olmalıdır.

 

7. Müsabakalar Mikasa MVA 200 (Lacivert-Sarı)  top ile oynanacaktır.

8. Müsabakalarda 2 çizgi hakemi görevlendirilecektir.

9. Baş Antrenörler en az 2.Kademe, Yardımcı Antrenörler en az 1.Kademe Antrenör belgesine sahip olmalıdır. 2018-2019 sezonu vizesini yaptırmayan ve antrenörü olmayan takımlar sahaya çıkamayacaktır.

*Antrenör aynı zamanda sporcu olarak listede yer alamaz ve sporcu olarak sahaya çıkamaz.

(Antrenör Vize işlemi belgelerini www.tvf.org.tr adresinden indirebilirsiniz.) Antrenörler lisanslarını maç esnasında sorulduğu zaman gözlemciye göstermek zorundadırlar.

10. Takımlar 14 kişilik oyuncu listesi ile maça çıkacaklardır. (Sporcu lisansları İl Müdürlüğünce çıkartılacaktır.) Oyuncu lisansları ve vizeli antrenör lisansları her maçta gözlemciye sunulacaktır.

11. Müsabakaların hakem ve personel ücretleri Federasyonumuzca karşılanacaktır. (personel 10 kişiyi geçmemelidir)

2017-2018 SEZONUNDA BÖLGESEL VOLEYBOL

 2017-2018 sezonunda Düzce ilinden bölgesel voleybol liginde erkekler katerosinde Düzce ilinden Sportaküs, Çilimli Belediyespor, Düzce Gençlerbirliğispor ve Düzce Karaçalıspor, Bayanlar kategorisinde Düzce ilini bayanlarda Sportaküs, Maraton Gençlik, Düzce Belediyespor ve Gölyakaspor takımları temsil etmişti.

 ÜST TURA YÜKSELDİLER

Geçtiğimiz sezon Düzce 18 Temmuz spor salonunda oynanan bölgesel voleybol ligi maçlarında erkeklerde Çilimli Belediyespor, bayanlarda Sportaküs takımları bir üst tura adını yazdırmıştı.

ÇİLİMLİ BELEDİYE  2. LİGE YÜKSELDİ 2017-2018 sezonunda bölgesel voleybol liginde 2. Tura yükselen Çilimli Belediyespor  Karabük ilinde yapılan 2. Tur maçlarında Ankara Mahir Başer, Ankara Anadolu Voleybol ve Çankırı Kurşunlu takımları ile şampiyonluk mücadelesi vermişti. Temsilcimiz Çankırı Kurşunlu Belediyespor’u 3-1,Ankara Anadolu Voleybol takımını 3-0 ve Ankara Mahir Başer ortoukulunu 3-1 yenerek namağlup şampiyon olmuştu. Temsilcimiz halen Düzce ilini erkekler 2. Voleybol liginde temsil ediyor.

SPORTAKÜS  bayanlar bölgesel voleybol ligi maçlarında Düzce birincisi olan sportoküs takımı Kütahya ilinde yapılan 2. Tur maçlarında Bursa Nova Gençlik, Edremit Belediye Altınolukspor ve Yalova Çiftlikköyspor takımları ile mücadele ettiği 3 maçını da kaybetti.
Bu haber 18.01.2019 10:12:45 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

düzce
düzcedamla

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Beşiktaş’a 68-63 yenildik

 • Tatil ve güneş Düzcelileri sokaklara döktü

 • Öğrencilerin gösterisi büyük ilgi gördü

 • Zehir tacirine jandarmadan suçüstü

 • Hafta içi futbol var

 • Çilimli Belediyespor’dan bu kadar

 • Düzce kyk finale kadar

 • 16’lar tecrübe kazandı

 • Düzce’li Türkiye şampiyonu

 • 2018 YILINDA DÜZCE’DE SPOR(ALMANAK )-79

 • Düzce’nin Kültür elçisi Altay bu defa İstanbul’da sergi açıyor

 • Akçakoca’da sektör üniversite buluşması gerçekleştirildi

 • Düzce'de 23 Nisan coşku ile kutlandı

 • İlhan Duru’dan istifa çağrısı

 • İmparatorluklar arası etkileşimde ipekli kumaşlar konferansı

 • Çocuklar 23 Nisan’ı uçurtmalarla kutladı

 • Düzceli genç hafız Türkiye ikincisi oldu

 • Çocuklara obezite anlatıldı

Benzer Haberler