Resmi İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANIT.C. DÜZCE  İCRA DAİRESİ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

2015/21010 ESAS
    Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
    
 1 NO’lu TAŞINMAZIN
Özellikleri : Düzce ili Merkez Kültür  Mahallesi 40 ada 36 parsel sayılı anagayrimenkul üzerinde 2. kat 12 nolu
bağımsız bölüm sayılı mesken niteliğindeki 80 m2 yüzölçümlü taşınmazdır. Ana taşınmaz arsa şeklindedir. Taşınmazın kuzey spor sokağı cephelidir. Araç ve insan papülasyonunun yoğun olduğu bölgedir, ticari alan içindedir. Spor Sokak üzerinde gıda, giyim, elektironik vs. birçok mağaza ve işletme bulunmaktadır. 1999 yılındaki depremden önce inşa edilmiş 5 katlı bir binadır. Zemin katı  iyeri üst katlar ofis olarak kullanılmaktadır. İstanbul caddesine 50 m. mesafededir, Merkez Büyük Camiye 200 m. Merkez postanesi 170 m. mesafededir. Altyapı ve ulaşım sorunu yoktur belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanır. Elektirik, doğalgaz, telekom pizmeti ve suyu mevcuttur. Şehir merkezinde bir konuma sahiptir.20-30 yıllık bir yapıdır. Dışı sıvalı ve boyalıdır. Kapı ve pencere doğramaları takılıdır. 1 giriş holü, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 tuvaletten oluşur. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir.ıslak zeminler seramik, oda zeminleri laminat parkedir. Camlar PVC doğrama, mutfak lamine kapalı MDF mutfak dolapları ve mermerit tezgah mevcuttur. Duvarlar saten boyadır. Giriş bölümünün  duvarları duvar kağıdı kaplıdır. Banyoda duşakabin mevcuttur.
Adresi    : Kültür Mah. Spor SK.  N.19/2 Düzce 
Yüzölçümü           : 80 m2
Arsa Payı             : 100/930
İmar Durumu       : 4 Kat, Merkezi İş Alanı, İzmir Yoluna Cepheli.
Kıymeti                : 300,000,00 TL
KDV Oranı            : %1
Kaydındaki Şerhler    : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü         : 30/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası 
2. Satış Günü         : 27/12/2018 günü 11:00 - 11:05 arası 
Satış Yeri               :Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İşyerleri B Blok No:234, Zemin Kat Oda No:66 (Atos Altı- İl Özel İdare Karşısı) Merkez/DÜZCE   
    Satış Şartları :
    1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden,arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerinin %50’sini ve rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci arttırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci arttırmadan sonraki beşinci günden ikinci arttırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada da malın tahmin edilen değerinin %50’sini rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış gider-
lerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2-Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.(Alacakları rehinli olan alacakların satış tuttarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
    3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aski takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
    6-Satış iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, bakışınca bilgi almak isteyenlerin  2015/21010 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/09/2018
Bu haber 20.09.2018 09:53:13 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • 60 yıl önce böyle görünüyordu

 • 150 bin lira aktarıldı

 • Dağlı sorunları tek tek dinledi

 • 980 öğretmen ve idareci eğitildi

 • Yatırımları değerlendirdiler

 • Yaz Akademisi başlıyor

 • 17 Haziran’da başlıyor

 • Becerilerini geliştiriyorlar

 • Fuarı gezdiler

 • Son tarih 15 Haziran

 • Park halindeki araç alev alev yandı

 • Çilimlispor için maç günü

 • Bugün Düzce’de futbol şöleni

 • Ligler tescil edildi

 • Karara tepki var

 • Düzce amatörde rekor cezalar

 • 2018 YILINDA DÜZCE’DE SPOR(ALMANAK )-119

 • 3 kişi öldü 236 kişi yaralandı

Benzer Haberler