İyi yoldayız
3 haftadadır süren lig maratonu bir de Türkiye Kupası maçı… 4 maçtır Düzcespor’un ortaya koyduğu futbol takımın İYİ YOLDA olduğunu gösterdi. Malum hazırlık maçlarında ortaya konulan futbolu hiçbirimiz beğenmemiştik. Şimdi raylar yavaş yavaş yerine oturuyor. Hafta içindeki Körfez maçından sonra bazılarımız yine takımı beğenmediler. Doğaldır. Haklılar mı haklılar. Hele hele biten maçın son dakikasında hemde “KAPTANLIK” görevi verilen bir futbolcunun kırmızı kart görmesi affedilir cinsten olmasa gerek. Onun içinde maçı yorumlayan insanlar haklıdırlar.

Gelelim Pazar günkü maça. Hava güzel mi güzel. Sahanın çimi ise ayrı bir güzel. O sahanın görevlilerine de kocaman bir aferin. Seyirci ilk maça göre daha iyi. Genç kardeşlerimizin de takımlarını teşci etmelerini ben de alkışlıyorum. İlk dakikalarda ev sahibine atakları yok. Konuk takım biraz daha iyice. İkinci yarı başlıyor. İlk yarıda dinlenen Düzcespor maça iyi başlıyor. Atak üstüne atak yapıyor. Seyirci ise mükemmel. Dakikalar 62’yi gösteriyor. İsmail efendi de 18’in köşe gönlerinde topla buluşuyor. Topu o kadar düzgün ve sert vuruyor ki sormayın. Ve Düzcespor 1-0 öne geçiyor. Bu gol tabii ki Düzce seyircisinide ayağa kaldırıyor maç devam ediyor. İyi miyiz iyiyiz. Kaçan pozisyonlar var. Rakip de boş durmuyor.

Nefis bir oyun var ortada. Maçın bitmesini istemiyor kimse. Geçen hafta İzmir’de harikalar yaratan Gökhan Siverek’e de nazar deymez inşallah. Maçın en kötüsü orta hakem Eren Özgeçmişçioğlu düğünü öttürüyor. Maçın Düzcespor lehine 1-0 sona erdiğini ilan ediyor galibiyet tabii ki güzel. Bütün futbolcular sıralanıyorlar. Kolkola taraftarı selamlamaya.

Haydi çocuklar iyi gidiyoruz. Verin sırtınızı birbirinize. Hafta sonu Kemer’deyiz. Alacağımız puan veya puanlar hem sizlere hem de Düzce taraftarına büyük moral kaynağı olacaktır.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları