Eğitim / Güncel / Gündem

Heyecanlı ve mutluyuz

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 2018-2019 Akademik Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Heyecanlı ve mutluyuz



Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, 14 Fakülte, 4 Enstitü, 2 Yüksekokul, 10 Meslek Yüksekokulu, Araştırma ve Uygulama Hastanesi, birçok bilimsel araştırma merkezi, 33 bine yakın öğrenci ve 2 bin 500 çalışanıyla bir yükseköğretim kurumundan daha da öte bir bilim ve teknoloji merkezi haline geldiklerini söyledi. 

HEYECANLI VE MUTLUYUZ

2018-2019 Akademik Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Rektör Çakar Düzce Üniversitesi’nin kurulduğu 2006 yılından bu yana, nitelikli eğitim-öğretim faaliyetleri, katma değerli bilimsel çalışmaları ve bölgesel kalkınmaya katkıları ile kendisini geliştirine bir kurum halini aldığını vurgulayarak “2018-2019 Akademik Yılı’na başlamanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi

BİLİM İÇİN BİLİM DEĞİL TOPLUM İÇİN BİLİM

“Bilim için bilim değil, toplum için bilim” anlayışını ilke edindiklerinin altını çiken Çakar mesajına şöyle devam etti: “Sürekli geliştirdiği; fiziksel alt yapısı, teknolojik olanaklara sahip derslik ve laboratuvarları, modern spor tesisleri, donanımlı akademik kadrosuyla öğrencilerine ve diğer paydaşlarına en iyi hizmet kalitesini sunmaya devam edecektir.14 Fakültesi, 4 Enstitüsü, 2 Yüksekokulu, 10 Meslek Yüksekokulu, Araştırma ve Uygulama Hastanesi, birçok bilimsel araştırma merkezi, 33 bine yakın öğrencisi ve 2500 çalışanıyla Üniversitemiz, bir yükseköğretim kurumundan daha da öte bir bilim ve teknoloji merkezi haline gelmiştir.”

ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATTIK

Çakar, kuruluşunun üzerinden henüz 12 yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen Düzce Üniversitesi’nin sayısız başarılara imza attığını ifade ederek “Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nda öğrenci memnuniyeti endeksinde A+ üniversite olarak açıklanan Üniversitemiz, Akademik Teşvik Sıralamasında da (DÜS-2018) 108 devlet üniversitesi arasından 19. sırada yer almıştır. URAP kapsamında yayınlanan Devlet Üniversiteleri Genel Sıralamasında ve Tüm Üniversiteler Sıralamasında her yıl bir önceki yıla göre daha üst basamaklarda yer alan Üniversitemiz, birçok köklü üniversitenin bulunduğu bu sıralamalarda en iyi ilk 50 üniversite arasında yer alma başarısı göstermiştir. TÜBİTAK tarafından açıklanan Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi’ne de dahil olma başarısı gösteren Üniversitemiz, yine ilk 50 üniversite arasında yer alarak bilimsel ve teknolojik araştırma yetkinliğinde de başarılı olduğunu kanıtlamıştır” diye konuştu. 

İHTİSASLAŞMA FAALİYETLERİNE YOĞUNLAŞTIK

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması projesi kapsamında ülkedeki 5 pilot üniversite arasına seçilen ve desteklenen Düzce Üniversitesi’nin, sağlık ve çevre alanlarında ihtisaslaşma faaliyetleri ile çalışmalarını yoğunlaştırdığını kaydeden Çakar şunları söyledi: “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp” ile “Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı” alanlarında stratejik faaliyetler yürüten Üniversitemiz, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, arıcılık ve tıbbi mantar ekimi çalışmalarını bölge çiftçileri ile gerçekleştirerek ilk hasadın mutluluğunu yaşamıştır. Buradaki temel amacımız, Düzce’nin “Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp” alanında bir cazibe merkezi olmasını sağlamaktır. Yine aynı program kapsamında “Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı” alanındaki çalışmalarla, katma değerli ürünler üretmeyi hedefleyen Üniversitemiz, ilimizin ve bölgemizin kalkınmasında öncü rol üstlenmeyi sürdürecektir.”

HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

Çakar Düzce Üniversitesi’nin, ildeki tüm kesimlerle iş birliği içerisinde, şehir-üniversite bütünleşmesi ve bölgesel kalkınma için her türlü desteği vermeye hazır olduğunun altını çizerek “Kurumumuzun bugünlere ulaşmasında ve bu önemli başarıların kazanılmasında; büyük emek ve özveriyle çalışan, iş ahlakı ve çalışma barışından bir nebze ayrılmayan akademik ve idari personelimizin katkısı çok büyüktür. Siz değerli mensuplarımızın, yeni eğitim-öğretim yılında da aynı heyecan ve azimle, ülkemizin gelişmesi için fedakarca çalışacağınıza inanıyor, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın, öğrencilerimize, çalışanlarımıza, tüm eğitim camiasına ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.




Bu haber 25.09.2018 10:36:07 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Bolu’da yüksek kesimlere kar yağdı

 • 6 DERSLİKLİ METEK ANAOKULU YAPIM İŞİ

 • BİNALARA YANGIN MERDİVENİ YAPIM İŞİ

 • Polis sireni çaldılar

 • Düzcespor’a teşekkür

 • Düzcespor’dan son pankart

 • Düzceli teknik adam BAL'a devam

 • 3.ligde son hafta bunlar oldu

 • Taşköprüspor’da mutlu son

 • Düzce veteranlar lige hazırlanıyor

 • İftar çadırında vatandaşıyla buluştu

 • 2018 YILINDA DÜZCE’DE SPOR(ALMANAK )-92

 • Kaldırım işgaline izin yok

 • Haşere ile mücadele başladı

 • Yabancı uyruklu uyuşturucu satıcısı tutuklandı

 • Vatandaş istedi belediye yaptı

 • Mustafa Seven’e yoğun ilgi

 • Minibüsle otomobil çarpıştı: 1 ölü

Benzer Haberler