Güncel / Gündem

4.5 yılı değerlendirdi

Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, 4,5 yıllık görevi boyunca verdiği sözleri yerine getirmek için çalıştığını söyledi. İçme suyu projesi ile ilçenin temiz suya kavuştuğunu söylerken, rafting tesislerini merkeze toplayacağını bildirdi.

4.5 yılı değerlendirdiMotor pistinin ise, Mehmet Keleş’in asfalt için söz vermesi Dursun Ay’ın sıcak bakmaması dolayısıyla yarım kaldığını belirtirken, “ bu benim hayalim bunu yarım bırakmayacağım” dedi. Cumayeri Belediye Başkanı Recep Tuna, 4 yıllık görev süresince gerçekleştirdiği hizmetleri kamuoyuyla paylaştı. Cumayeri Seyir terasında Düzce’de görev yapan basın mensupları ile buluşan Tuna, 2014 yılında verdiği seçim sözlerini yerine getirmek için çalıştığını dile getirdi. O dönemde, en çok şikayeti yıllardır ilçede kangren haline gelen su sorunu konusunda aldığını hatırlatan Tuna, göreve gelir gelmez önceliği su sorununa verdiğini belirtti.

TÜRKİYE’NİN EN MODERN TESİSLERİNDEN BİRİ

Tuna, “ Düzce’nin değil Türkiye’nin en modern içe suyu tesislerinden birini Cumayeri halkımıza kazandırmış olduk. Şu anda halkımız çeşmelerden gönül rahatlığıyla su içebiliyorlar. Tesisimiz en son teknolojik sistemlerde yapılan arıtma tesislerinden bir tanesidir. Yaklaşık maliyeti 3 milyon 600 bin liradır. halkımız bundan sonra gönül rahatlığıyla çeşmelerden su içebilir.” dedi.

İlçeye kazandırılan, iş merkezi, belediye binası ve meslek yüksek okuldan da söz eden Tuna, yüksek okula yapılan ek binalarla 2300 öğrencinin okuyabileceği alt yapının hazır olduğunu dile getirdi.

44 dükkanlık sanayi sitesi ve terminal için çalışmalara başlayacaklarını bildiren Tuna, yıl sonuna kadar çalışmaların yüzde 99 tamamlamayı planladıklarını belirtti.

60 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Yol, kaldırım, kanalizasyon gibi işlerin belediyelerin zaten asli görevleri olduğunun altını çizen Tuna, bu çalışmaları proje halinde sunmaya gerek olmadığını dile getirdi. Bu sürecin kolay geçmediğini söyleyen Tuna, “ Bu hizmetler yapılırken 4,5 yıldır tabi ki kaynaklar sıkıntılıydı. Belediyeyi müdür gibi değil bir esnaf gibi tüccar gibi yöneterek kendi içinde kaynak yaratarak hizmetleri sunmuş olduk. Belediyelerin imkanları kısıtlıdır. Biz geldiğimizde 7 milyonluk bütçe vardı şimdi 10 milyonluk var.,Cumayeri’ne yapılan yatırımların değeri 60 milyon lirayı geçti. Hepsini borçla yapmadık. 2 ay öteye geçmiyor kimsenin alacağı, tüm borçlarımızı da ödüyoruz.” Şeklinde konuştu.

RAFTİNG TESİSLERİ MERKEZE TOPLANACAK

“Cumayeri’nin sanayisi yok ama turizme yönelecek” diyen Başkan Tuna, turizme yönelik çalışmalardan da söz etti.

Tuna, “ Bugün Cumayeri’nde melen havzasında 6 tane rafting tesisi işletmesi bulunuyor. Barajdan sonra bu işletmelerin tamamı kalkacak. Yok mu edeceğiz hayır, tamamını merkeze toplayarak koordineli bir şekilde turizm bölgesi oluşturacağız. Dağınık ve parçalanmış olmayacak, hepsi bir arada olacak. Belediyenin de desteği ile oluşturacağımız sosyal alanda Cumayeri’ne gelen 130 bin raftingçiyi sayılarını kat kat artırarak 500 bin rakamına ulaştırmak istiyoruz” dedi.

KELEŞ SÖZ VERMİŞTİ, AY SICAK BAKMADI

Cumayeri’nde yapılmakta olan motor sporları pist alanı hakkında da bilgi veren Tuna, 1,5 yıl önce , Düzce eski belediye başkanı Mehmet Keleş’in asfalt sözü verdiğini söylerken, Keleş’in istifası sonucunda asfaltın kaldığını belirtti. Tuna, “ Mevcut belediye başkanımız da henüz imkanları olmadığından bahsederek bu konuya sıcak bakmadı. Bu proje Sayın Cumhurbaşkanımızın da bilgisi dahilinde. Kenan Sofuoğlu vekilimiz kendisine iletmişti. O da çok memnun kalmıştı bu projeden. Seçime kadar ki kış sezonunda vekillerimizle birlikte Ankara’da spor bakanımızla bu pistin açılması için çalışmalarımızı yapacağız, Düzce’ye güzel bir tesis kazandıracağız” dedi.

HAYALİMİ YARIM BIRAKMAYACAĞIM

Motor pistinin tamamlanmasıyla sadece spor anlamında değil Düzce’nin doğal ve tarihi güzelliklerini de tanıtma fırsatı doğacağını dile getiren Tuna, “ Ben bu hayalimi yarım bırakmayacağım” dedi. Tuna, “ Buraya senede gelecek 1 milyon seyirciye görsel olarak buraları sunmak, sadece motor sporunu seyretmeleri değil, 4 gün daha ekleyerek Düzce’mizin diğer güzelliklerini de göstermemiz lazım. En güzel tanıtımın böyle olduğuna inanıyorum ben. Ama ben bu hayalimi yarım bırakmayacağım. Allah nasip eder de 2019 seçimlerinde tekrar başkan olabilirsem, büyüklerimizin takdiri, halkımızın teveccühü ile olacaktır, verdiğim sözü yerine getireceğim, bu işletmeyi en kısa sürede açarak Düzce’mizin değil Türkiye’mizin hizmetine sunmak istiyorum. Benim hedefim bu” ifadelerini kullandı. Tuna, 2014 yılında sel felaketine yol açan derenin ıslahı ve katlı pazaryeri projelerinin de en yakın sürede hayata geçirileceğini bildirdi.
Bu haber 20.09.2018 10:49:29 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Muharrem Yılmaz'ın acı günü

 • Bizim kızlar Fenerbahçe'yi yendi

 • potada yine yenildik

 • Düzcespor'dan ses yok

 • Düzcespor Erzincan dostluğu

 • Düzcepor yeni teknik patronu imzaladı

 • Amatörde tüm sonuçlar

 • Yüksek kesimlere kar yağdı

 • Öğrenciler eksiklerini gördüler

 • Köy okulunda periyodik bakımlar başladı

 • Değerlerimle değerliyim projesi sürüyor

 • Eski Bakan öğrenciler ile buluştu

 • 5 kupa 25 madalya aldılar

 • Beceri sınıfından HARİKA çalışmalar

 • Minik eller kurabiye yaptı

 • Yıldız erkeklerin başarısı

 • FİLELİ GÜVENLİK

 • Düzce Vali Yardımcısı Tatoğlu’ndan Standard Profil’e ziyaret

Benzer Haberler