Güncel / Gündem

Kadının emeği değerlenecek

Düzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri, uzun süredir hazırlık yaptıkları “Üreten Kadınlar Emek Pazarı” projelerini hayata geçirmenin heyecanını yaşıyor.

Kadının emeği değerlenecekDüzce Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri kadınların üretim gücüne katılması ve ekonomik yaşamda yer alması amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Yerel ürünlerin daha fazla kişiye ulaşması ve el emeği çalışmaların kazanca dönüştürülmesi amacıyla kadınlara desteğini sürdüren meclis üyeleri son olarak uzun zamandır gündemde olan “Üreten Kadınlar Emek Pazarı”nı hayata geçirdi. Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Düzce Belediyesi Katlı Pazaryeri ve Aile Yaşam Merkezinde kurulan pazarın açılışı AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile eşi Nursel Ay, AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş ve kent konseyi kadın meclisi üyelerinin katılımıyla yapıldı.

“GELİŞEREK GÜÇLENECEĞİNE İNANIYORUM”

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “Üreten Kadınlar Emek Pazarı”nı gelişerek güçleneceğine inandığını vurgulayarak “Kadın emeğinin değerlendirilmesi ve kırsal kalkınmada kadın bu dönem çalışma konumuzun başında geliyor. Burada güçlü bir ekip var. Bize böyle bir pazara ihtiyaç olduğu ifade edilmişti. AK Parti hükümetleri döneminde bir yasa çıkarttık. Kadınların evde ürettikleri ürünler gelir vergisinden muaf. Kendi ürünlerini sergileyebilecekleri, ev ekonomisine katkı sağlayabilecekleri bir Pazar olsun istedik. Çarşamba günleri artık kadın emeğinin değerlendirildiği pazarımız açık olacak. Buranın gelişeceğine inanıyorum” dedi. 

“ÜRETEN KADININ EKONOMİYE KATKISI ÖNEMLİ”

Üreten kadınların aile ekonomisine ve hatta milli ekonomiye katkıda bulunmasının büyük bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Başkan Dursun Ay açılış törenindeki konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle açılışımıza hoş geldiniz. Burada hanım kardeşlerimizin el emeklerini sergilemekten biz de mutluluk duyuyoruz. Burası biliyorsunuz sadece Pazar günleri kurulan Pazar ile rağbet görüyordu. Şimdi artık hanım kardeşlerimiz burayı canlandıracak. Melen Su Park’ta bir yoğunluk var, aynı yoğunluğun burada da elde edeceğimize inanıyorum. Hatta hanım kardeşlerimizin satışa ürün bile yetiştiremeyeceğini düşünüyorum. Şimdiden hepsine hayırlı uğurlu olsun, bol kazançlar diliyorum.”

“18 YILLIK EMEĞİN KARŞILIĞI”

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ulviye Dikmen bu pazarın 18 yıllık emeğin karşılığı olarak kurulduğunu ifade ederek “Bu 18 yıllık emeğin ve umudun projesi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu umudun, emeğin ucundan tüm Düzceli hanım arkadaşlarım tutsun. Herkesi bu pazara davet ediyorum” şeklinde açıklama yaptı.

“FARKLI İLLERE DE HİTAP EDECEK”

Belediye Başkanı Dursun Ay’ın eşi Nursel Ay ise çalışkan, azimli ve gayretli kadınların yanında olmanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek “Sonunda güzel bir adım atıldı. Bu pazarına gelişeceğine ve farklı illere hitap edeceğine inanıyorum” şeklinde düşüncelerini dile getirdi. 

DÜZCELİLERİ PAZARA DAVET ETTİ

Kent Konseyi Kadın Meclisi Üysi Selma Demirelli tüm Düzcelileri pazara davet ederek “Bayram öncesinde hayırlı ve mutlu bir gün bugün. Sayın milletvekilimiz Ayşe Keşir Hanımefendinin çözüm odaklı çalışması sonucunda başardığımız bir iş. Kendisine ve bu alanı bize tahsis eden Belediye Başkanımız Dursun Ay’a teşekkür ediyoruz. Hep birlikte bu pazarda kadınların ekonomik alanda ilerlemesi ve geleceğe emin adımlar atması için bir başlangıç yaptık. Herkesi buraya bekliyoruz” diye konuştu. 

Cumhuriyet Mahallesi Katlı Pazaryeri ve Aile Yaşam Merkezi’nde açılan “Üreten Kadınlar Emek Pazarı” her Çarşamba günü sabah 8’den akşam 8’e kadar ve aynı zamanda Pazar günleri de hizmet verecek.

 

 
Bu haber 15.08.2018 13:34:40 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Kestanenin kilosu 15 lira

 • Bıyık Kasapoğlu'na başarı diledi

 • Düzceli golcü futbola devam

 • Çilimli Belediyespor maçı bugün

 • Düzce bayan futbol 78 takım içinde

 • Çocuklar ve aileleri Boğaz turu yaptı

 • Erdal Bostancı’dan mesaj var

 • Düzce halter kutladı

 • Düzce birinci amatörde 2 takım yok

 • Düzcespor grubunda işler karışık

 • Zabıtadan broşürlü ceza

 • Düzcespor yine ceza kurulunda

 • Her şey kontrol altında

 • Hayallerini kavuşturan muhtarı ziyaret ettiler

 • Kontrolsüz kavşakta kaza

 • Okul servisleri sıkı takibe alınacak

 • Başsavcı Çelik’ten Başkan Ay’a ziyaret

 • Milli Eğitim Müdürlüğünün projeler tanıtıldı

Benzer Haberler