Spor

Halterde düzce 2 madalya daha

Düzce’de halter sporu altın çağını yaşıyor.

Halterde düzce 2 madalya dahaAntrenör Yasin Aydın tarafından daha birkaç yıl önce Düzce’de başlayan halter çalışmaları kısa sürede meyvelerini verdi. Düzce Halter sporunda artık Türkiye’nin en önemli kentlerinden biri oldu. Düzceli halterciler gerek ulusal ve gerekse uluslararası müsabakalarda kürsüden inmiyorlar. 

ORDU’DA YİNE MADALYA

Düzceli halterciler son olarak 2-5 Ağustos 2018 tarihlerinde Ordu’da Türkiye Halter Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Halter Şampiyonasında 1 gümüş ve 1 bronz madalya aldı.

İşte konu ile ilgili Düzce Halter İl temsilciliğinden yapılan açıklamanın tam metni.

Antrenör Yasin Aydın 

Ordu ilinde yapılan Gençler Türkiye Şampiyonası'nda, Gençler Avrupa Şampiyonası hazırlık kampı seçmelerinin yapılacağını bildiğimiz için tüm antrenmanlarımızı bu yönde yaptık ve çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Teknik Kurulumuzun yapacağı değerlendirmeler sonucunda ümit ediyorum ki en az bir sporcumuz milli takım kampına seçilip Avrupa Şampiyonasına gidebilmek için ter dökecek. İlimizi halter branşında daha ileri taşımak adına elimizden geleni yapıyoruz. Hemen hemen her yıl milli takıma 1 veya 2 sporcu gönderiyoruz. Bu sporcularımızın 1 tanesi uluslararası alanda ülkemizi, ilimizi temsil ediyorlar. Sporcularımızın bu kadar üst düzey bir müsabakalarda yer almaları için tüm desteğini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz sayın Feyzullah Dereci’ye, Halter Federasyonu Başkanımız sayın Tamer Taşpınar’a, Halter İl Temsilcimiz sayın Servet Türkel’e ve sporcularımızı bizlere güvenip antrenman yapmalarına izin veren ailelerimize sonsuz teşekkür ederim.

Son zamanlarda iyi bir çıkış yapan sporcumuz Sedef Şafak

Düzenli bir çalışma dönemi geçirdim ve bir yıldır yaptığımız sıkı antrenmanların meyvelerini önce ilimizde yapılan Yıldızlar Türkiye Şampiyonu oldum. Hemen akabinde ise Ordu’da hedef şampiyonluk idi ama olmadı. Türkiye ikincisi oldum. Bu başarıların mimarı olan hocam Yasin Aydın’a, İl Müdürümüz Feyzullah Dereci’ye, İl Temsilcimiz Servet Türkel’e teşekkür ediyorum. Halter de aldığımız başarılar tesadüf değil. Bunu bir kez daha gösterdiğimize inanıyorum.

Avrupa ikincimiz Tülay İlhan

3 yıldır Halter yapıyorum. Büyük başarılar büyük düşününce olur diyordu hocam. Haltere ilk başladığımda inanmamıştım. Zaman geçtikçe güzel işler yapacağımı biliyordum. Bu yıl Avrupa'da ikinci oldum. Tabi aldığım madalyanın mimarı hocam Yasin Aydın’dır. Daha yolun başındayım. İlimizde bir Dünya Şampiyonu var. İkinci Dünya şampiyonu olması için elimden geleni yapacağım. Hocam şimdiden önümüzdeki senenin hesaplarını yapıp, benim daha yüksek dereceler yapabileceğim seviyeye gelmemi sağlamaya çalışıyor. Bende bu programlara uyup ülkemizi ve ilimizi temsil edip İstiklal Marşımızı okutmak istiyorum. Hedeflerimize kademeli bir şekilde ulaşıyoruz. Hocama ve bizim yanımızda duran destek veren kurum ve kişilere teşekkür ediyorum. Bizi izlemeye devam edin.

Ekibin abisi Alpercan Durmaz 

Milli takım kamp seçmesi olan Ordu’daki müsabakada iyi bir mücadele verdik. Ama koparmada bir talihsizlik sonunda sakatlandım. Silkmede iyi mücadele edemedim. Gönül isterdi ki bende ilimize madalya ile döneyim. Ama olmadı. Şimdi tedavimi olup önümüzdeki müsabakalara daha iyi antrenman yapıp Sedef, Hasan, Tülay kardeşlerim gibi hem ilimiz hem de ülkemiz adına madalyalar getirmek için elimden geleni yapacağım. Beni destekleyen herkese teşekkür ederim.

Milli sporcumuz Hasan Kesek üzgün

Milli takım kamp seçmesi olan Ordu’daki müsabakada mücadelemizi verdik. Koparmada iyi mücadele ettim. Ama silkmede yarışma pistin kayması sonucunda iyi mücadele edemedim. 3.cü oldum. Önümüzdeki müsabakalara daha iyi hazırlanıp madalya almak istiyorum. Destekleri için herkese teşekkürler. 

 
Bu haber 08.08.2018 08:58:47 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Eski Düzcespor'lu eski takımında

 • Düzce Belediyespor haftanın takımı

 • Güzel bir Düzcespor olacak

 • Düzcespor grubunda Kırşehir şampiyon…

 • Cumartesi U, pazar 2.amatör

 • YILINDA DÜZCE’DE SPOR(ALMANAK )-75

 • Sivaslı Deniz'e Sivas türküsü söylediler

 • Ödenek geldi dönüşüm başlıyor

 • Ölümden döndü

 • Başkan Tozan’ın ilk işi su oldu

 • Milletvekili Yılmaz’dan Başkan Çam’a plaket

 • Kavşak ve orta refüj düzenlemesi

 • Polis uyuşturucu satıcılarına göz açtırmıyor

 • İstekalarını konuşturdular

 • “Omuz omuza Düzce'miz için çalışacağız”

 • İlk Danışma Kurulu toplantısını gerçekleştirdi

 • Başkan Özlü, her yaştan ziyaretçilerini ağırlıyor

 • Düzce Üniversitesi’nde Sezai Karakoç anlatıldı

Benzer Haberler