Düzcespor 2019
SPOR TOTO 3. LİG TEMSİLCİMİZ SEZONU NASIL GİRİYOR ?

-Son 2 sezonda olduğu gibi Düzcespor’da transferlerden daha çok transferlerde etkili menajerler ve bu menajerlere verilen paralar konuşuluyor. Nedendir bilinmez son 3 sezondur  Düzcesphor’da transferler tamamen menajerlere emanet edilmiş durumda. Daha önceki sezonlarda da bazı transferler menajerler aracılığı ile geliyordu ancak son 3 sezondur  transferler tamamen menajerlerin yetkisinde. Futbolculara verilen rakamlar konuşulduğu gibiyse Düzcespor’un borcu kat kat artacak. Tabi menajerlere verildiği konuşulan rakamlarda gerçekten korkunç. Düzcespor yönetiminden bu konuda ses seda yok. Düzcespor hızla uçuruma gidiyor, borcu sürekli artıyor. Keşke sezon öncesinde sadece transferlerin kapasiteleri konuşulsaydı.Yönetim ilk toplantısında bu dedikodulara gereken cevabı vermeli.

DÜZCESPOR’DA TRANSFERLERİ NASIL BULDUNUZ ?

-Takımın 3 hazırlık maçını izleme imkanı buldum. Hazırlık maçları lig öncesinde ölçü olmaz ancak bazı futbolcular öne çıktı. Defansta Mehmet, Sabutay, orta alanda İsmail Köse, Talha Aydemir, forvette Aybars iyi kumaş. Geçen sezondan kalan Enver Ayyıldız hazırlık maçlarında öne çıkan isimlerde. Kaleci Gökhan Siverek son 3 maçta iyi göründü. Baştanda söylediğim gibi hazırlık maçları ölçü olmaz. Salih Sefercik ve Alperen Doğan’da iyi futbolcular.

DÜZCESPOR LİGE HAZIR MI?

-Kesinlikle hazır değil. Neredeyse 21 futbolcu yeni transfer. Ligin ilk 3 haftasından sonra Düzcespor gerçek kimliğine kavuşur. Hazırlık maçlarında orta alanda lokomotif görevi görecek futbolcu göremedik. Sol kenarda sorun var. Düzcespor yedek kalecileri ne durumda bunu bilmiyoruz. Defans hazırlık maçlarında en sorunsuz bölge göründü. Forvette Aybars, İsmail ve Alperen bence yeterli .

DÜZCESPOR’UN DÜZCE’DE HAZIRLIK MAÇI OYNAMAMASINI NASIL YORUMLAMAK GEREK?

-Düzcespor teknik patronu ile yaptığım görüşmelerde bol hazırlık maçı yapmak istediğini söylemişti. Düzcespor rakiplerine oranla yeni sezon hazırlıklarına çok geç başladı. Her iki kampın ardından hazırlık maçı yapacak takım bulunamadı. Düzce’de hazırlık maçı oynanamamasının sebebini rakip yok diye açıkladılar. En azından sezon açılışı yapılmalıydı . Düzcespor taraftarları takımı merak ediyor. Bence açılış kesinlikle yapılmalıydı.

DÜZCESPOR’UN HEDEFİNİ NASIL GÖRÜYORSUNUZ ?

-Bu sorunun cevabı için çok erken. Hazırlık maçları yanıltıcı olur. Takımda kaliteli kumaşlar  var. Parasal sorun yaşanmadığı taktirde bu takım zirve mücadelesinin içinde yer alır. Ligin ilk 4-5 haftasında bu sorunun cevabı daha net olarak verilir

DÜZCESPOR’DA DÜZCE’Lİ FUTBOLCULARIN AZLIĞINI SEBEBİ NEDİR ?

-Bunun en büyük sebebi Düzcespor alt yapısının yaz boz tahtasına çevrilmesi. Doğruları konuşmak gerek. Ben bütün amatör maçları izliyorum. Düzcespor’da forma giyecek yetenekte az sayıda futbolcu var. Buna rağmen yeni transferler içinde Düzce’deki amatör takımlarda oynayan futbolcular gibi isimler olduğunu görüyoruz. En azından kulübede oturacak, ilk 11’i zorlayacak Düzce’li futbolcular kadroya alınabilirdi. Ligi başlayınca göreceğiz. Çoğumuz bu futbolcular gibi Düzce’de bir sürü futbolcu var diyeceğiz. Bu konuda menajerlerin etkili olduğu söyleniyor. Kampa gitmedim, futbolcuların kapasitelerini görmedim. Bunun için kesin konuşmak yanlış olur ancak menajerlerin etkili olduğu konusunda bende hemfikirim.

DÜZCESPOR’U NASIL BİR SEZON BEKLİYOR ?

Zor bir sezon bekliyor. Uzun bir lig maratonu. Takımın bir kuruş geliri yok. Borç her geçen gün artıyor. Yarın futbolculara ödemeler yapılmadığında devreye girecek Bakanımızda yok. Bu sezon tek tesellimiz Düzcespor tesisinin hayata geçmesi olacak. Gönlümüz sportif başarının gelmesini istiyor ancak bunun için her şeyin tam olması gerek.

 


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları