Spor

Düzce ASKF diyor ki!

Düzce amatör futbolda 2018-2019 futbol sezonunda geriye sayım devam ediyor. Süper amatör7 maçları ile yeni sezona merhaba diyecek olan Düzce amatör futbolda lig öncesinde ASKF kulüplere önemli bir uyarıda bulundu.

Düzce ASKF diyor ki!LİSANS ÇIKARILABİLECEK

2018-2019 futbol sezonunda Düzce amatör liglerinde mücadele edecek olan takımlar takımların Vize referans bedellerini ödemesi halinde Filiz, Vize ve aktarma lisans çıkarabilecekler. Vize referans bedelini yatıran kulüpler vize, filiz ve aktarma lisans işlemlerini Düzce ASKF bürosunda  yaptırabilecekler. Yapılan açıklamada kulüplerin zor durumda kalmamaları için lisans işlemlerini hafta içi her gün Düzce ASKF bürosunda saat 09.00-17.00 saatleri arasında yaptırmaları istendi. 

DAHA ÖNCE ALINAN KARARLAR

LİGİN BAŞLAMA TARİHİ

Düzce süper amatörde 2018-2019 sezonu öncesinde ASKF Genel Başkanı Erdoğan Bıyık, Türkiye Futbol Federasyonu İl Temslicisi Gökhan Karadağ, TFF İl temsilci yardımcısı Bora Bilal Baykurt ve kulüp temsilcileri bir araya geldi. Yapılan değerlendirmeler sonrasında süper amatörde 2018-2019 futbol  sezonunun başlama tarihi 29-30 Eylül 2018 olarak belirlendi.

SÜPERLER 2 GRUP

2018-2019 futbol sezonunda süper amatör 2 gruba ayrılacak. Toplam 14 takımın mücadele edeceği süper amatörde gruplarında ilk 3 sırayı alan takımlar play off grubunda, son 6 sırayı alan takımlarda play aut grubunda mücadele edecek. Play off grubu çift devrili oynanırken, play aut grubu tek devrili lig usulüne göre oynanacak. Karşılaşmalar sonrasında  play off grubunda ilk sırayı alan takım bölgesel amatör finalinde oynanacak. Play aut grubunda son 3 sırayı ala takımlar birinci amatöre düşecek.

SIFIR PUANLA

Süper amatörde play off grubuna yükselen 6 ve son  6 sırada yer alan takımlar karşılaşmalara sıfır puanla başlayacak. Play off ve play aut gruplarında lig puanları geçerli olmayacak. Bütün takımlar bu lige sıfır puanla başlayacak.

İLK6 TAKIM KURA İLE GRUPLARA AYRILACAK

2017-2018 futbol sezonunda süper amatörde ilk 6 sırayı alan  Beyköy Belediyespor (Bu takım Çilimli Belediyespor’un yerinde) Akçakocaspor, Aydınpınarspor, Düzce Belediyespor, Pandul İnşaat Elmacıkspor ve Gölyakaspor takımlarının hangi gruplarda mücadele edeceği çekilecek kura ile belirlenecek. Bu 6 takım 2 gruba ayrılacak.x

LİGE KESİN ARA VERİLECEK

Süper amatörde mücadele edecek takımların yöneticileri  2018-2019 futbol sezonunda süper amatörde ilk devrenin bitiminde ara verilmesini kararlaştırdı. Geçtiğimiz sezon süper amatörde birinci devrinin ardından ikinci yarı hemen başlamıştı. 

HAFTA İÇİ MAÇ YOK

2018-2019 futbol sezonunda süper amatörde hafta içi maç oynanmayacak. Süper amatörde bunun yerine gece maçları oynanacak. Gece maçlarının oynanacağı statlar belirlenecek.

KURA ÇEKİM TARİHİ

Süper amatörde 2018-2019 futbol sezonunun fikstürü ve geçtiğimiz sezon ilk 6 sarıya alan takımların hangi gruplara dağıtılacağı 10 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 18.00’de ASKF bürosunda yapılacak toplantıda belli olacak.

İŞTE SÜPER AMATÖR TAKIMLARI

2018-2019 futbol sezonunda süper amatörde Beyköy Belediyespor, Akçakocaspor, Aydınpınarspor, Düzce Belediyespor, Elmacıkspor, Gölyakaspor, Activo Yapı Kuzey Yıldızıspor, kirazlıspor, Cumayeri Belediyespor, Hamidiyespor, Yığılcaspor, Beçisspor,Kabalakspor, ve Öz Balatlıspor takımları mücadele edecek. Ligden çekilecek takım olması durumunda Yazıpınarspor süper amatöre davet edilecek.

BİRİNCİ AMATÖR

ASKF bürosunda yapılan toplantıda ayrıca 2018-2019 futbol sezonunda birinci amatör kümenin 21 Ekim 2018 tarihinde başlatılması,birinci amatörün 2 gruptan oluşması, gruplarında ilk 2 sırayı alan takımların direkt olarak süper amatöre yükselmesi ,gruplarda 2 ve 3. Olan takımların play off maçları oynaması ve bu maçlar sonrasında birinci olan takımın da süper amatöre yükselmesi kararlaştırıldı. Birinci amatörde gruplarında son 2 sırayı alan takımlar 2.amatöre düşecek.

 
Bu haber 09.08.2018 18:08:02 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Bizim kızlar 32 sayı farkla

 • Açık havada ders

 • Şampiyon Düzce Barosu

 • Düzce'de 852 bebek evliliğin birinci yılında oldu

 • Çek yolla

 • Düzce’de konut satışı düşüyor

 • Sağlık-Spor kategorisinde ödül kazandılar

 • Üniversite öğrencilerinin hasat mevsimi verimli geçti

 • Baro Başkanı Azade Ay “19 Mayıs büyük zaferinin başlangıcıdır”

 • Başkan Özlü “Milli mücadele ateşinin 100. yılı”

 • Galatasaraylı öğrencilerden köy okuluna kütüphane

 • Öğrenciye ücretsiz otobüs

 • Geleceğin mühendisleri şimdiden yetişiyor

 • Düzce’de üvey baba, oğlunu bıçaklayarak öldürdü

 • Kızılay’dan Bir Umut’a ziyaret

 • Aynı noktada 2 ayrı kazada 6 kişi yaralandı

 • potada bu kez ...

 • İl Müftüsünden hayırlı olsun ziyareti

Benzer Haberler