Sahipsiz Düzce haksız kazanç
Bu Ticaret erbabı dürüst,mert,delikanlı ve namuslu olur.

Ticaret sanat,sabır,sebat gerektiren rızık kapısıdır.

Zamanımızda bazı insanlar gibi ticarette ticari ahlak da değişti.

Hayatını vatanına milletine adayan, ülke ekonomisine yılarca karınca kararınca katkı sağlayan, vergisini ödeyen, iş istihdamı sağlayan esnafım, sanatkarım, tüccarım maalesef VAHŞİ KAPİTALİSTLERİN kıskacında ORANTISIZ rekabetin acımasızca duyarsızlığını yaşıyor.

Dostlarım ben 1972 yılından beri Ticaret ve Sanayi Odası üyesiyim.

45 yıl dile kolay. Lütfedip kırk yılı aşan üyelere şilt verdiler.

Teşekkür ederiz.

Maalesef aidat toplamaktan başka esnafa gözle görülebilir bir faaliyetlerini görmedik.

Düzceli esnafa sanatkara sahip çıktıklarını üzülerek görmüyoruz.

Haklarını yemeyelim, Düzceli mobilyacılara mobilyanın hasat mevsiminde altı hafta mağazaları kapatma ödülü

verdiler.

İsabet olacak ya tam da KAPATIYORUZ şarlatanlarının Düzceliyi soymaya, üç trilyon kuru parayı kapmaya geldiği günlere rastlıyor. 

TESADÜFÜN BÖYLESİ DE GÖRÜLMEMİŞTİR.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odasının asıl görevi Düzceli esnafına sahip çıkmak ve sıkıntılarına çare bulmaktır, KAPATIYORUZ şarlatanlarına Düzce’yi altın tepsiyle sunmak değil.

Düzcem her işte olduğu gibi bu iştede sahipsiz kalmıştır.

Dışardan gelen yabanileri baş üstünde tutuyoruz. Şehrin en güzel hareketli yerlerini altın tepsiyle yabanilere sunuyoruz.

Bu tolerans ne yazık ki Düzce’nin esnafına, sanatkarına, sanayicisine, tüccarına gösterilmiyor.

Esnaflıktan, ticari ahlaktan mahrum, kendinden başkasını düşünmeyen, nereden hangi kalitede mal aldığı bilinmeyen, vergisini bile Düzce’ye vermeyen, Düzce’nin parasını Düzce’den kaçıran, Türkiye’nin hiç bir yerinde yüz bulamayanlar soluğu Düzcemizde alıyor.

 Mal aldıklarını sıkışmış, bunalmış diye tuzağa düşürmek, satarkende aynı malı satanları halkın gözünde pahallıcı esnaf olarak göstermek HANGİ VİCDANA SIĞAR ?

Yüz yılın en büyük iki deprem felaketlerini geçiren, işini, gücünü, evini, sevdiklerini, istikbalini kaybeden Düzce esnafına, sanatkarına yapılan bu ZULÜM revamı ?

Her yıl KAPATIYORUZ diyerek ve başka isimlerle Düzcemi soyan soğana çevirenlere engel olunmaz, kontrol edilmez, üzerlerine gidilmezse, Ticaret ve Sanai Odamızın bana verdiği şildi Düzce basınının desteğiyle başkanımıza iade edeceğim. Sahipsiz olan Düzce ticaretinin batması haktır.

Sen sahip olursan Düzce esnafı, sanatkarı batmayacaktır.

Sevgi saygı ve hürmetlerimle...

 


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları