Spor

Böyle olur Düzcespor kongresi

Spor toto 3. Lig temsilcimiz Düzcespor seçimler sayesinde yönetime kavuştu.

Böyle olur Düzcespor kongresiDüzce Belediyespor’un mecburen (Seçimler öncesinde kongre yapıldığı için) sahip çıktığı Düzcespor’un yeni başkanı Düzce Belediye Başkan yardımcısı Özgür Sağlam oldu. Düzce Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan kongrenin önemli ayrıntılarını sizlerle paylaşıyoruz.

İŞ ADAMLARI  VE ADAYLIĞI KONUŞULAN İSİMLER İLGİ GÖSTERMEDİ

Düzcespor kongresi sönük geçti. Kongre öncesinde spor kamuoyunda başkanlık için adı geçen Recep Pak, Orhan Aydın , Cavit Demir gibi isimler kongreye katılmadı. Yine Düzcespor kulüp başkanlığına aday olduğunu basın toplantısı ile açıklayan Serkan Topaçoğlu’da kongrede hazır bulunmadı. Kongreyi siyasi parti temsilcileri de ilgi göstermedi. 

ESKİ BAŞKANLARDAN KİM GELDİ ?

Geçmiş dönemlerde Düzcespor kulüp başkanlığı yapan isimlerden İhsan Çetin, Abdullah Dağıstanlı ve Bayram Ali Kubilay kongrede hazır bulundu.

KİMLER ÇİÇEK GÖNDERDİ

Düzcespor kongresine sadece Düzce TÜFAD ve Düzce ASKF çiçek gönderdi. 

DİVAN KURULU

Düzcespor kongre üyelerinin teklifi ile Avukat Ali Dilber başkanlığındaki divan Kurulu Bayram Ali Kubilay ve Cihat çelik’ten oluştu. 

AÇILIŞI HASAN KAYA YAPTI

Önceki kongrelerde olduğu gibi gazeteci Hasan Kaya kongrenin sunumunu üstlendi. Tecrübeli gazeteci  kongreyi iyi bir şekilde yönetti.

HESAP ÖZETİNİ OKUDU

Düzcespor yönetimi adına 06.04.20112.06.2018 tarihleri arasında Düzcespor’un gelir gider hesaplarını yönetim kurulu üyesi Serdar Erdoğan okudu. İç denetim raporu ve gelir gider tablosu son yıllarda hazırlanan en ayrıntılı ve bilgilendirici belge oldu. İç denetim raporu Düzcespor kongre üyelerine dağıtıldı. Avukat Ali Dilber, mali Müşavir Bayram Ali Kubilay ve Yönetici Sami Özkan tarafından hazırlanın İç Denetim raporu Düzcespor’un tüm gelir ve giderlerini su yüzüne çıkardı.

İÇ DENETİM RAPORUNU KUBİLAY OKUDU

Muzaffer Leblebici dönemine ait gelir gider raporunu eski Düzcespor kulüp başkanı Mali müşavir Bayram Ali Kubilay kürsüden okudu

İLK KONUŞAN FAHRETTİN YILDIRIM OLDU

Gelir- giderlerin oylanmasının ardından Düzcespor yönetimi ibra edildi. Kongrede üyeler arasında ilk söz olan eski Düzcespor alt yapı sorumlusu Fahrettin Yıldırım oldu. Fahrettin Yıldırım alt yapıya önemin verilmediğini, Düzcespor alt yapısının kaderine kert edildiğini söyledi. Cihat Algün döneminde akademi ligine girilmediğini belirten Yıldırım Düzcespor’un kurtuluşunun alt yapıda olduğunu vurguladı.

BAŞKAN LEBLEBİCİ

Kongreye Bakan Faruk Özlü’nün geleceği açıklandı. O anda kürsüde konuşmakta olan Düzcespor eski kulüp başkanı Muzaffer Leblebici kendi dönemine ait yaptıklarını anlattı. Divan kurulundan esprili bir şekilde başkan Leblebici’ye konuşmasını uzatması istendi. Muzaffer Leblebici Düzcespor’a harcadığı yaklaşık 500 bin TL’yi hibe ettiğini açıkladı ve kongre üyelerinden alkış aldı. Geliri olmayan bir takımın ayakta durmasının çok zor olduğunu söyleyen Leblebici işe mutfaktan başlanması gerektiğini, alt yapı , tesis ve sürekli gelir konusunun çözülmesinden sonra şampiyonluğun hedeflenmesi gerektiğinin altını çizdi. Leblebici Bakan Faruk Özlü geldikten sonra da konuşmasına devam etti. Düzcespor eski tribün lideri Doğan Yavuz başkan Leblebici’ye “Verdiğin paraları alacak mısın, her gelen Düzcespor’a temlik koyuyor” dedi. Başkan Muzaffer Leblebici  verdiği paraları almayacağını bir kez daha belirtti. 

BAKAN ÖZLÜ

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ile birlikte kongreye gelen Bilim Sanayi ve Ticaret Bakanı Faruk Özlü kısa bir konuşma yaptı. Bakan Özlü konuşmasında özetle kalıcı konutlar bölgesini stat ve spor kompleksi yapacaklarını, konunun proje aşamasında olduğunu söyledi. Özlü yapılacak olan stat ve spor kompleksinin Düzcespor ve Düzce için çok önemli olduğunu belirtti. Bakan Özlü Düzcespor’u sahipsiz bırakmayacaklarını belirterek “Ben şahsen futboldan çok anlamam. Boş zamanlarımda daha çok kitap okurum. Düzcespor sayesinde futbolla tanıştım dilebilirim. Düzcespor’a herkesin destek olmasını istiyorum” dedi.

YÖNETİM LİSTESİ

Bakan Faruk Özlü’nün kongreden ayrılmasının ardından yönetim kurulu seçimi maddesine geçildi. Divana Özgür Sağlam başkanlığında yönetim kurulu listesi sunuldu. Üyeler yönetim kurulu listesini kabul etti.

KULÜP BAŞKANI ÖZGÜR SAĞLAM

Düzcespor yönetim kurulunun kongreden onay almasının ardından kırmızı lacivertlilerin 49. Kulüp başkanı olan Düzce Belediye Başkan yardımcısı Özgür Salam kürsüye geldi ve kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından bu göreve getirildiğini belirten Özgür Sağlam Düzcespor alt yapısına gereken önemin verileceğini, yönetim kurulu ile yapılacak olan toplantı sonrasında yeni sezon hedeflerini belirleyeceklerini sözlerine ekledi

HAKAN ZENGİN

Kongrede dilek ve temenniler bölümünde ilk konuşmaya Divapan A.Ş. genel müdürü ve yöne seçilen  Düzcespor yönetim kurulu üyesi Hakan Zengin yaptı. Hakan Zengin daha önceki dönemlerde de Düzcespor yönetimlerinde görev adlını söyledi ve Düzcespor’un tek kurtuluşunun alt yapı olduğunu belirtti. 

MUTLU KAYAN

Hakan Zengin’in ardından bu kez kürsüye yeni seçilen Düzcespor’da yöneticim kurulu üyesi olan Realkom Genel Müdürü Mutlu Kayan çıktı. Düzce sayesinde para kazandıklarını söyleyen Mutlu Kayan para verdikleri halde küfür yediklerini belirterek “Biz  Düzcespor’un parasını yemedik. Para verdiğimiz halde zaman, zaman tribünlerden küfür yedik. Artık Düzce Düzcespor’a sahip çıkmalı” dedi.

ERDOĞAN BIYIK

Kongrenin üçüncü konuşmasını Düzce ASKF başkanı Erdoğan Bıyık yaptı. Kendisinden önce konuşan Mutlu Kayan’ın sözlerine katıldığını söyleyen Erdoğan Bıyık Bakanımız Faruk Özlü Düzce ve Düzcespor için şanstır. Düzcespor’un bir kuruş geliri yok. Bana en az 10 kez başkanlık teklif edildi ve kabul etmedim. Düzcespor bir iki kişinin yönetebileceği bir kurum değil. Düzcespor’a sahip çıkmak bizim görevimiz” dedi.

ABDULLAH ÖZENİR

Düzcespor’un canlı tarihlerinden biri olan hocaların hocası Abdullah Özenir kongrenin en uzun ve heyecanlı konuşmasını yaptı. 67’den itibaren Düzcespor’un yanında olduğunu söyleyen Abdullah Özenir “Bu yönetimde olmaması gereken isimler var. Düzcespor akademi ligine girmeliydi. Cihat Algün dönemi geçen kongrede ibra edilmemeliydi. Cihat Algün Düzcespor tarihinin en çok borç yapan ve temlik koyan başkanı oldu. Onun döneminin ibra edilmesi hataydı. Düzcespor’u maalesef makinaya bağladılar, zor nefes alıyor. Yıllardır hep aynı sözler. Düzcespor konusunda basın gereğini yapmadı. Cihat Algün  kendi hatasını Düzcespor’a temlik olarak yükledi. Artık Düzceli teknik adamlar göreve gelmeli” dedi

RAMAZAN ALBAYRAK 

Düzcespor taraftarı Ramazan Albayrak’da dilek ve temenniler bölümünde söz aldı. Düzcespor’un tek derdinin para olduğunu söyleyen Albayrak “Martta seçimler olacak. Düzce Belediyesi seçimi kaybederse yönetim ne olacak. Belediye başkanı Dursun Ay İnönü parkını Düzcespor’a versin. Düzcespor alt yapıdan artık futbolcu çıkartmalı” dedi

VEEE İHSAN ÇETİN

Düzcespor eski kulüp başkanı duayen gazeteci İhsan Çetin kongrenin kapanış konuşmasını yaptı. Biz birbirimize yıllarca adam yerine koymadık diye sözlerine başlayan İhsan Çetin Düzcespor ile yaşadıklarını kongre üyeleri ile paylaştı. Birbirimizi sevmeden Düzcespor’un başarılı olamayacağının altına çizen İhsan Çetin Düzcespor’un yeniden yapılanmaya ihtiyacı olduğunu sözlerine ekledi. 

VEE RESİM

Düzcespor kongresi yeni yönetim kurulu üyelerinin toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

 
Bu haber 24.06.2018 21:10:11 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • 'İtiraz olmayan yerlerde mazbatalar verilecek'

 • Düzcespor başkanlığı için 4 isim

 • Dursun Ay ve ekibinden Valiye ziyaret

 • Başkan Özlü’den Miraç Kandili mesajı

 • Düzce Üniversitesi Rektörü 29. kez kapısını açtı

 • Otizme dikkat çekmek için mavi ışıklarla donatıldı

 • 15 mahallede su kesilecek

 • Düzce Üniversitesi sunduğu bildiri ile birinci oldu

 • Hafta içi futbol mesaisine devam

 • Düzce amatörde puanlar silindi

 • Rakibimizde tanıdık isim

 • Düzcespor bayrağı ile poz verdi

 • Bugün tek maç var

 • Düzce’li bronz madalya aldı

 • 2018 YILINDA DÜZCE’DE SPOR(ALMANAK )-62

 • İlçelerde durum böyle

 • Bölge Birlik Başkanı Ertan Taşlı Miraç kandili mesajı yayınladı

 • Dursan Ay, “Miraç kutsal bir yolculuktur”

Benzer Haberler