FİLİSTİN OLAYLARI
Filistin olayları ta İsrail’in kuruluşundan itibaren başayıp devam eden bir vak’adır. Bu bakımdan bugünkü olay ne başlangıçtır ve nede sondur.Bu arap millet bugünkü tutumlarından vazgeçmedikçe zaman zaman bu katliamlar olacaktır.İsrail hiçkimseyi tanımadan canı istediğide zaman teröristliğini yapacaktır. Kendisi modern silahlarla saldıracak karşı taraf ise taş sopalarla  kendilerin müdefaya çalışacaktır. Bütün arap devletleride seyre bakacaklardır.Bu durum bu adaletsizlik insanlığa sığar mı? Elbet sığmaz tabiki.İsrailin arkasında dünyanın belası Amerika var ama birgün gelecek onlarda parçalanacaktır cenabı Allah’ın acelesi yoktur.

Eğer günün birinde bu Arap devletleri akılları başlarına toplayıp gerçekleri görürlerse, bir  araya gelip topyekün birlikte hareket ederlerse onlara kimse bir şey yapamaz. Yeterki bu krallıklar demokrasıye dönsün ve tek başına ben akıllıyım deyip birbirlerine kafa tutmasın aksi takdirde birbirlerini yemekden başka bir işleri olmaz. Alla’ın lütfu onlara verdiği yeraltı zenginliklerini değerlendirirlerse dünyayı dize getire bilirler. Yeter ki bu bilince varsınlar.

Aksi takdirde başta Amerika olmak üzere büyük devletlerin sömürüsünden kurtulamazlar. Suudi arabistan Amerika’dan 350 milyarlık silah almayı kimin için yapıyor.Müslüman olarak birbirlerini, kırmak için,değil mi?Düşman olarak emperyalizmi görmeleri gerekmez mi?Esas olan budur.Yoksa İsrail teröristlerinin haince katliamları hiçbir zaman durmaz,bitmez.Siz akıllarınızı biran önce başınıza toplayın Öyle kınamalarla şöyle yaparız,böyle yaparız palavralarıyla bu işler sonuç vermez,başta türkiye olmak üzere ciddi kararlar alınacak ve gerçekleştireceksin.Ama bizimkilerin yaptığı gibi hay huylarla yola gelmezler.Sen siyasi,ticari ve her türlü ilişkileri kesileceğini bildireceksin ki yola gelsinler. Yoksa olaylar aynı hamam aynı tas şeklinde devam eder.Onun için boşuna bir birimizi kandırmayalım sonuç değişmez.

Sevgi ve saygılarımla…


Son Yazıları

2019.05.14 - HUKUK-GUGUK
2019.03.18 - Ali Beşer'e Mektup
2019.03.18 - Muhtar adayları
2018.12.18 - Rıza Nur kimdir?
2018.12.07 - İşsizlik ve neticeleri
2018.11.30 - Belediye Durağı
2018.11.15 - Zor yazı
2018.10.04 - KOCA ÇINAR
2018.09.19 - Okullar açılırken
2018.08.13 - Tasarruf

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları