SAYIN VALİ`MDEN ARZUHALİMDİR..
SAYIN VALİ'MDEN ARZUHALİMDİR..

Merhum Hoca Nasreddin oğlunu  su testi ile suya gönderirken, bir kaç tokat atmayı da ihmal etmemiş. Çocuk Hoca Nasreddin'e "Baba bana niye vurdun..." diye sorunca, "Su testisini kırmaman için.." demiş. Çocuk "Ama baba ben testiyi kırmadım ki.." diyince bizim Hoca patlatmış cevabı.. "TESTİYİ KIRDIKTAN SONRA DÖVMEMİN BİR ANLAMI YOK.." demiş..

Siyasilerimizden umudumu kestiğimden beri, derdimizi kime anlatacağımı uzun uzun düşündüm.

Tüm bürokrat koltuklarının  o koltuğa oturabilmek için siyasilere taklalar atanlarla dolu olduğunu görünce de bir hayli telaşlanmadım desem kendime haksızlık etmiş olurum. Aşağıdaki temennilerim ve arzuhalim de Sayın Vali'm Dr. Zülkif DAĞLI' ya dır..

"Sayın Düzce Vali'm!..

Sizin Düzce için çok çaba sarf ettiğinizi ve güzel eserler bırakmak istediğinizi biliyoruz. Ve Allah korkusu olan bir idarecinin güzel şeyler yapmak için kendi ekibi ile çalışmak gibi bir lüksü olduğunu da biliyoruz. Lakin sizin çalışmak için ve hizmet verebilmeniz için Müdürlükler koltuğunda oturanların mevcut siyasiler tarafından atandığını da biliyoruz.

Liyakatine bakılmaksızın, sırf "ben yaptım oldu.." kafasına göre müdürlük koltuklarını işgal edenleri HİZMET için değil de HİMMET için oraları doldurduğunu çok daha iyi biliyoruz.

Sayın Vali'm,

Kalıcı Konutlardaki ve Lise düzeyindeki okullar da ders çıkışından sonra tehlikenin farkında olmayan yavrularımızın yol boyunda dizilip, gelen geçen arabaya el ettiklerine çok kere şahit olduk. Türkçesi Otostop yaptıklarına bizatihi tanık olduk. Çocuk tacizcilerinin, organ mafyalarının ve dahi sapıkların her yerde kol gezdiğini ve bunların mevcut düzende fazla bir cezasının olmadığını da bilince, bir baba olarak bizler bir hayli telaş etmekteyiz.

Erkek Öğrencilerin bu otostop çaresini anlarım, babasından otobüs parası alamamıştır. Lakin kız öğrencilerimizin de bağlantı yolunda şehir merkezine gidebilmek için araçlara el etmesini ben içime sindiremiyorum..

Konuyu bir kaç kere İl Milli Eğitim Müdürlüğü departmanındaki kişilerle paylaştığımız halde, bu soruna çare bulunmadı.

Ya Okul Müdürlerinin ve Daire Müdürlerinin bu konuda fazla sözü geçmiyor, yani beceriksizler. Ya da ben bir gazeteci olarak bu işin liyakatsiz kişiler tarafından sümen altı edildiği kanaatine varıyorum.

Sistemde sıkıntılar olduğunu biliyoruz, lakin bu zorlukların üstesinden geleceğinize adım gibi eminim. Taşımalı sistem sadece İlkokul veya Orta öğrenim için mi geçerli bakın onu da bilmiyorum. Yalnız şunu biliyorum Sayın Vali'm, eğer bir yavrumuzun canı yanarsa eminim sizin içinizin daha da çok yanacaktır.

Biz en iyisi testiyi kırmadan bu sorunun çözümüne bakalım. Sonra ah, vah ve keşkeler le gidecek canları geri getiremeyiz Sayın Vali'm.. Çünkü bu işin kazası var, belası var, en önemlisi insani sorumluluğu var..Tedbir bizden takdir Allah’tan."

 

Ahmet ÇODUR

ahmet-codur@hotmail.com  16.03.2018

 

 

 

 

 

 

 

 


Son Yazıları

09.07.2018 - Nasıl kurtuluruz!...
17.03.2018 - SAYIN VALİ'MDEN ARZUHALİMDİR..
01.02.2018 - NİHAYET BÖLÜNDÜK!...
14.08.2017 - MEMNUNUZ..
10.03.2017 - EY! AKIL SAHİPLERİ...
04.02.2017 - REFERANDUMDA ALGI MÜHENDİSLİĞİ..
14.10.2016 - EY... ADALET!..
05.05.2016 - Algı...

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları