BABAMIZ ALİ BEŞER
Babamız 18 Mart Pazar akşamı hakkın rahmetine kavuştu. “Baba”  hayatın en özel,en güzel ,en güven veren  sözü. Hayatımın anlamı,  sevgi,  dostluk, güven, şevkat, öpülesi en güzel el… Duyulan  en güzel ses… 

Çok zor ;  her gün “Günaydın” diyerek başladığımız günü sensiz sürdürebilmek.  

“ İyi akşamlar görüşürüz” diyemeden mesaiyi bitirmek… Masanın üzerinde her gün okuduğun  gazetelerini görmek… Boş koltuğa bakmak… 

Özlemin öyle büyük ki ne bir söz ne gözyaşı bunu tarif edemiyor… Seni çok seviyoruz… Mekanın cennet olsun. Ruhun  şad olsun. Nur’lar içinde yat inşallah. 

EN GÜZEL MİRASI BIRAKTI

Babamın en güzel mirası bıraktığı mesleği  oldu. Kurduğu Damla Gazetesi ve Matbaasını bizlere bıraktı. Hiç bir zaman kalemini satmadı. Cesurdu, güçlüydü. Doğru bildiklerini  her zaman en iyi şekilde savunmayı bildi. Yıllarını verdiği mesleğinde kimsenin önünde eğilmedi.  

Özverili çalışmalarıyla okuyucusuna daima daha iyi hizmet verme gayreti içinde Düzce için en iyileri istedi.  Düzce’de ilk renkli ve ofset gazeteyi çıkarmanın heyecanını yaşadı.   Çalıştığı süre boyunca Düzce’nin en doğru, en seviyeli ve dürüst gazetesi olma özelliğini gururla taşıdı.  Çok zor günler de yaşadı. Ama her zaman dik duruşu ve onuru ile ayakta kalmayı başardı. Kimsenin sözcüsü  olmadan dimdik ayakta kalabilmenin haklı mutluluğunu bizlere de tattırdı. İlkelerinden taviz vermedi. Yayın ilkesi doğrultusunda her zaman doğru ve tarafsız olmamızı istedi. 

DAMLA’YI 38 YIL YAŞATTI

Hizmet sevgisi, Düzce sevgisi ve gazetecilik sevgisi ile varolmanın gururunu bizlere yaşattı.  Damla’nın doğru, seviyeli ve dürüst gazete olma özelliğini taşıyarak bizleri hep gururlandırdı.  Gazetenin yıldönümleri onun için çok özeldi. 

Sevildiğini , değer gördüğünü bilmek onurlandırıyordu. Damla onunla 38 yıl varoldu. Geçen yıllar istikrarlı, yılmadan, vazgeçmeden en önemlisi meslek sevgisi ile  geçti. Biz de bu yola gönül verdik.  Babamızın gücü ile bize öğrettikleri ile yayın hayatımızı sürdürmeye devam edeceğiz.  Dostlarının , sevdiklerinin dediği gibi bu özel  ve değerli ismini, emanetini bizlere bıraktı. 

Senin değerini yokluğunda, taziyelerde övgüyle anılan güzel isminle bir kez daha anlamanın burukluğunu yaşıyoruz. Kalbimizde yaşıyorsun, seni çok seviyoruz.. 

 


Son Yazıları

19.05.2020 - Sosyal mesafeli 19 Mayıs töreni
24.03.2019 - Yeni yaşa buruk merhaba
01.05.2018 - BABAMIZ ALİ BEŞER

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları