Sezonun en güzel Futbolu
Geçen hafta malum 2-0’lık Bayburt mağlubiyeti hepimizin moralini iyice bozmuştu. Üstüne üstlük o maç sonucu da Düzcespor hocası valizini toplayıp Düzce’yi terk etmişti.  Hafta içi hoca arayışları sürerken, takım Emre Baykal hocayla hazırlıklarını yaparak Bergama maçına gitmişti. Pazar sabahı gecenin karanlığında çıktığımız yolculuğumuzda, arkadaşlarla hasbihal ediyoruz. Ve bu maç için 3 ihtimalden bahsediyoruz. Maç başladığında nefis bir hava var. Stadın bir kenarında 100’e yakın Düzce taraftarıda var.

Kilometrelerce ötede o insanların Düzce-Düzce diye bağırması anlatılır gibi değil. O insanlara binlerce teşekkürler. Maç sürüyor. Bizim takım bayağı iyice. Sevinçliyiz. İyi top. Hemde deplasmanda. Devre 0-0 sonuçlanıyor. Bu maçı kazanmalıyız diyoruz. Tabiki demekle olmuyor. İkinci yarı başlıyor. Takım yine saldırıyor. 50’nci dakika dolayları. Bergama ceza sahası içindeki karambol. En son topa dokunan İsmail Düzcespor 1-0 önde. İnsanın boğazı düğümleniyor. Maç sürüyor. Yine bizimkiler saldırıyor. 55’nci dakika dolayları yine topun başında İsmail var. Öyle güzel vuruyor ki topa. Topun gitti yer TAM ÇATAL 2-0 öndeyiz. Bu maç biter mi böyle. Rakibin GARDI düşüyor.

Ev sahibi bir şeyler yapmak istiyor. AMA GÜÇLERİDE YOK.
Rakibin saman alevi gibi süren atakları var. Ama Düzcesporlu futbolcular bu maçı biz size vermeyiz dercesine akınlarını sürdürüyorlar. Sevincimize diyecek yok. Maçın hakemi düdüğünü öttürüyor. Düzcespor’un 2-0 galibiyetini ilan ediyor.
Bu galibiyette emeği olan herkesi canı gönülden kutluyorum.


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları