NİHAYET BÖLÜNDÜK!...




Ne demişti Merhum Akif;

"Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez;

Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez."

 

Milletimize tefrika girmekle kalmadı, artık günlük hayatımızın bir parçası oldu.

Siyasilerimizin ağza alınmayacak beyanatlarından vazgeçtik, Maşallah sosyal medyada birbirine şövalyelik yapan bir toplum olduk.

Hadi diyelim ki Siyasiler oy kaygısından tansiyonu yükseltiyorlar, pekala seçmenin ne telaşı var. Efendim; siyasetimizin müzmin hastalığı "LİDER SULTASI" var ya, işte o hastalık vatandaşlarımızda kronik oldu. "Benim liderim hata yapmaz, benim liderim en iyisini bilir hatta benim liderim dünya lideridir..." gibi.. Lakin bu ülkede zırt pırt kandırılan ve aldatılan kişilerin kandırılmışlığı ve aldatılışlığı seçmeninde doğru bir şey yapmış gibi anlatılmıyor mu?.. İşte o zaman ben çıldırıyorum..

Ne diyorduk, evet BÖLÜNMÜŞLÜK 'ten bahsedecektik değil mi?.

Maalesef bu hastalık toplum sorunu olmaktan çıktı bir aile sorunu olmaya başladı. Önce bu toplumu Müslüman-Gayri Müslim diyerek böldük, oda yetmemiş gibi ve Müslümanlık eksik anlatılmış gibi birde Alevi, Sünni diye böldük. Yetti mi bu bölünme?. Yok yetmedi, Alevileri içinde bir kaç parçaya böldük yetmedi Sünnileri de bin parçaya böldük. Yok filan mezhepten veya filan Tarikattan diyerek böldük. Nakşisi, Kadirisi, Mevlevisi vs. vs. Sonra oda yetmemiş gibi birde Cemaatlere böldük. Cemaatlerde içlerinde bölünmeye başladı bu sefer. Nurcusu, Menzilcisi, İsmail ağacısı, Lambacısı, ışıkçısı, Süleymancısı vs. vs....

Kur'an-ı Kerim'in o mübarek yol göstericiliği ve parlak ışığı, Peygamberin nasihatleri yetmedi, birde Şeyhlerin, Şıhların, Dedelerin, İmamların icazetine kaldık. Yok Tefsirciler, yok Hadisçiler, yok yazıcılar birde ezbercilerle ahada bir sefer daha bölündük.

Şimdi gelelim bölünmenin siyasi kanadına..

Ülkemiz şu an terör belası ile uğraşırken ve kahraman ordumuz Afrin ve İdlib'de kahramanca mücadele verirken bizde oturduk ülkede Lozan'ı tartıştık, hezimet mi? yoksa Zafer mi? diyerek. Bak gördünüz mü burada da bölündük. AKP kozmopolit bir parti olduğundan şu an ortada duruyor. Ama MHP ve CHP bölünüyor. MHP'de Bahçeliciler ve lidere bayrak açanlar olarak böldük, Şimdide Turancılar ve Kızıl Elmacılar olarak tekrar böldük. CHP hakeza öyle.. Şu an fıkır fıkır kaynıyor. Buda yetmezmiş gibi bir de Başkanlık ve karşı çıkanlar olarak böldük.

Bunların hepsinin bir proje olduğunu biliyorum, Amerika, İngiltere ve Avrupa Birliğinin bir projesi. Kısa adı ile BOP... Böl, parçala yok et.

Tamda birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bir zamanda "Ulan Kemal" ler, "Hırsız, kalpazan" lafları havalarda uçuşuyor. Birde üstüne üstlük bu milletin gururu ve kurtuluş savaşımızın simgesi "Kuvva-i Milliyeyi" ÖSO gibi bir gurupla eşdeğer göstererek üzerine tüğ diktik.

Bu işin sonu nereye varacak bilmiyorum ama, bunun ceremesi her zaman ki gibi bu Millete çektirileceğini adım gibi biliyorum.

Allah Yar ve Yardımcımız olsun...

 
 


Son Yazıları

2018.07.09 - Nasıl kurtuluruz!...
2018.03.17 - SAYIN VALİ'MDEN ARZUHALİMDİR..
2018.02.01 - NİHAYET BÖLÜNDÜK!...
2017.08.14 - MEMNUNUZ..
2017.03.10 - EY! AKIL SAHİPLERİ...
2017.02.04 - REFERANDUMDA ALGI MÜHENDİSLİĞİ..
2016.10.14 - EY... ADALET!..
2016.05.05 - Algı...

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları