Resmi İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI2018/20951 ESAS
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
ÖZELLİKLERİ   : Düzce İli,Kaynaşlı ilçesi, Bıçkıyanı köyü Karaburun mevkii 609 Parsel, parsel sayılı Taşınmaz Tarla vasfında olup Yüzölçümü 5.050,00 m2 dir. Taşınmaz Bıçkıyanı Köyünün kuş uçumu 2.08 km batısında Köy yoluna 300 mt uzaklıkta olduğu, Kaynaşlı ilçesine kuş uçuşu 8,00 km mesafede, E-80 karayoluna 7,11 km mesafede yer almaktadır. Taşınmaz 1/1000 lik uygulama imar planı kapsamı dışında kalmaktadır.Taşınmazın geometrik olarak şekli  dikdörtgene benzemektedir. Taşınmazın doğudan batıya doğru % 5-7 artan eğimlidir. Taşınmazın üzerinde yapı ve müştemilat bulunmamaktadır. Taşınmazın üzerini fındık bahçesi tesisisi kurulduğu, Bakımlarının yeterli yapılmadığı fındıklık vasfına iyi bir bakımla devam edbileceği tespit edilmiştir. Taşınmazın komşu parsellerinin de fındıklık olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Taşınmaz belediye hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ile sağlanabilmektedir. Değer tespiti (609 Parsel): Taşınmazın konumu,emsalleri, toplam alanı, merkeze uzak olan bölgede yer alması, çevre koşulları, taşınmazın mevcut durumu, taşınmazın yer aldığı bölgede yol ve alt yapı çalışmalarının olmaması vb. etkenler araştırılmış ve değerlendirilmiş olup taşınmazın mevcut hali ile Arazi m2 değerinin 10,00-TL/m2 olabileceği tespit ve taktir edilmiştir. Taşınmazın toplam alanı 5050,00 m2 olup, Tam hisse oranı ile borçlu adına kayıtlıdır.
Adresi    : Bıçkıyanı Köyü Kaynaşlı/DÜZCE
Yüzölçümü    : 5050,00 m2
İmar Durumu     :  İmar planı dışındadır.
Kıymeti    : 50.500,00 TL
KDV Oranı    : % 18
Kaydındaki Şerhler    : İpotek dosyasından satışa çıkarılmıştır.
1. Satış Günü     : 06/02/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü     : 05/03/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri     : Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İşyerleri No:234, B Blok Zemin Kat No:66 (Atos altı) DÜZCE
Satış Şartları :
    1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden, arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci arttırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci arttırmadan sonraki beşinci günden ikinci arttırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada da malın tahmin edilen değerinin %50’sini rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2-Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi,  KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı,  taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. ( Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi , rehinli alacaklardan sonra gelir.)
    3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aski takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
    6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20951 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/12/2018

(İ.İ.K. m 126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* Bu örnek bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
Bu haber 19.12.2018 09:31:40 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

Düzce
Düzce damla

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Hastane bahçesinde araç alev alev yandı

 • Suyun kalitesinde sorun yok

 • CEVDET ACAROĞLU (ECEVİT)- YUKARI YAHYALAR MAH.

 • GÜLÜMSER DENİZ- ÇAMKÖY

 • HACI GÜZİN MALATYALI- DÜZCE

 • Hacı adaylarına sağlık hizmeti

 • Fındık bahçelerine ulaşım kolay olacak

 • Asma yaprağından sanat

 • Halk oyunları topluluğundan Başkan Özlü’ye ziyaret

 • Belediye çalışmalarını sürdürüyor

 • Hedef verimliliğin geliştirilmesi

 • Dolandırıcı yakalandı

 • İtfaiyeden Anız yangını uyarısı

 • Fenerbahçe salonda çalıştı

 • Aylık faturada 19 lira artış

 • HATİCE DURAN- ESENTEPE MAHALLESİ

 • Düzce Veteranlar çeyrek finalde

 • Topuk'da ilk antreman

Benzer Haberler