Resmi İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ 2018/2770 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI



Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Düzce İli, Merkez İlçesi, Darıcı Mahallesi Harmanyanı mevkiinde  kain 1630 ada 1 nolu parsel sayılı ana gayrimenkul üzerinde C blok Zemin Kat 1 Nolu Bağımsız bölüm sayılı konut niteliğindeki taşınmazdır. Ana gayrimenkul Düzce Otogarının batı cephesinde yolun karşı kısmında bulunmaktadır. Düzce Belediyesine kuş uçuşu 1,10 km, Düzce valiliğine kuş uçuşu 1,35 km, Düzce adliyesine kuş uçuşu 1,90 km uzaklıktadır. Çevresinde bahçeli meskenler bulunmaktadır. 1630 ada 1 nolu parselin üzerinde 8 bloklu Ekşioğlu İnşaat Düzce konakları 2 sitesi bulunmaktadır.
    Kıymete konu zemin kat  1 nolu bağımsız bölüm binanın giriş kısmında bulunmaktadır. 1 nolu bağımsız bölüm antre + mutfak + ebeveyn yatak  odası + salon (oturma odası) + 2 oda + banyo + hol + 2 adet balkondan oluşmaktadır. Dairenin ıslak zeminleri ve mutfak fayans, diğer kısımları parke kaplıdır. Mutfak tezgah altı, üstü dolaplar ve ankastre mutfak seti, kombi bulunmaktadır. Dairenin iç duvarları boyalı olup tavan kısımları stropiyer  döşelidir. Banyoda duşakabin, banyo dolabı ve lavabo bulunmaktadır. Bağımsız bölümün genel brüt alanı projesine göre 131,89 m2 dir. Sitenin içerisinde ortak kullanımda havuz, sauna ve hamam, fitness alanı, sığınak, kafeterya ve spor alanı bulunmaktadır. Site girişinde güvenlik bulunmaktadır.  III. sınıf A Grubu yapılarındandır. m2’ si 800 TL olarak belirlenmiştir. Arsa payı bedeli ise m2’si 1500,00 TL’den hesap edilmiştir. Toplam bedel 233.611,27 TL’dir.
Adresi    : Ekşioğlu Düzce Konaklar 2 Sitesi C Blok Düzce
Yüzölçümü    : 131,89 m2
Arsa Payı    : 13189/2003700
İmar Durumu    : Düzce Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde yapılan incelemede Darıcı Mahallesi 1630 ada 1 nolu parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kaldığı Ayrık nizam 4 kat, Taks :0,30 Kaks:1,70 yapılaşma hükümleri belirlendiği görülmektedir.
Kıymeti    : 233.611,27 TL
KDV Oranı    : KDV kanunun 17.maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler:
1.Satış Günü    : 20/12/2018 günü 10:25 – 10:30 arası
2.Satış Günü    : 18/01/2019 günü 10:25 – 10:30 arası
Satış Yeri    : Fevzi Çakmak Mah. Kalıcı İşyerleri B Blok N.234 Zemin Kat 66 Nolu Oda ( Atos Altı ) Düzce
Satış Şartları:
    1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklar varsa alacakların toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacakları varsa alacakları toplamını  ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böylece fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
    2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları  vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
    3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddiaların dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır.     İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncellikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
    6- Satış iştirak edenlerin Şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin  2018/2770 Tlmt. Sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 07/11/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.




Bu haber 16.11.2018 17:51:34 tarihinde eklenmiştir.



İlgili Etiketler

Düzce
Düzce damla

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Hafta içi yine 4 maç

 • Akademi liginde son maçta puan yok

 • Düzce amatörde merak edilen dosyalar

 • Potada play off garanti

 • İşte bizim kızlar, işte şampiyon

 • 2018 YILINDA DÜZCE’DE SPOR(ALMANAK )-57

 • Düzcespor'da İskender Eroğlu dönemi

 • Polisler ve vatandaştan örnek bağış

 • Bakan Yiğit Yığılca için çalışıyor

 • Polis ekipleri D-100 uygulamalarını sıklaştırdı

 • MHP’li Başkan adayı mahallesinde başkan gibi karşılandı

 • Erbakan Halk Kütüphanesi törenle açıldı

 • Direksiyon hakimiyetini kaybetti

 • Düzcespor'da teknik kadro gönderildi

 • Evden çıkamayan yaşlı adam hayatını kaybetti

 • Düzce tenis başarıya doymuyor

 • Bakalım Düzcespor yer alacak mı?

 • En özel anlar

Benzer Haberler