Resmi İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ 2018/13858 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANISatılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

 

1NO’LU TAŞINMAZIN

 

Özellikleri: Düze ili Kaynaşlı ilçesi; Kaynaşlı köyü, Kumluca mevki, 1892 parsel 23.788,29 m2 yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmaz olup, taşınmazın borçluya ait olan 817727/2378829 hissesi borçluya aittir. Taşınmazın Kapama Fındık Bahçesi olarak tespit edilmiştir. Fındık ocaklarının bakımları yapılmış ve verim çağındadır. Yola cephesi yoktur taşınmazın kuzey-batı köşesi imar yoludur. Taşınmazın imar sınırındadır. Kuzey sınırındaki parseller Belediye İmar Planı dahilindedir. Arazi meyilli %20-40 arasında değişen eğimli bir taşınmazdır. Ulaşımı, Kaynaşlı Merkez Kumluca Mahallesi Kumru Sokak üzerinde sağlanmaktadır. D-100 Adapazarı Bolu yoluna 120 m mesafede, Kaynaşlı İlçe Merkezine yaklaşık 1 km mesafededir. Taşınmazın etrafındaki parseller; fındıklık olarak kullanılan tarım arazileri ile Meken bulunan parsellerdir. Taşınmazın Toprak yapısı, topoğrafik durumu, iklimi, yağış miktarı vb. gibi unsurları dikkate alındığında, taşınmaz ve fındık ocaklarının bakım durumları göz önünde bulundurularak taşınmazın yıllık 120,00 kg/da fındık ürünü verilebileceği kanaatine varılmıştır.

 

Yüzölçümü: 23.788,29 m2

 

İmar Durumu: Belediye hizmet sınırları içerisinde kaldığı, İmar Planı bulunmayan alanda yer aldığı bildirilmiştir.

 

Kıymeti: 250.141,77 TL

 

KDV Oranı: %18

 

Kaydındaki Şerhler: ‘‘Tamamen ve münhasıran bilfiil tarımsal amaçlı olarak kullanılması ve üzerinde tarımsal amaçlı yapılar ile sürekli ikamet edilen konut bulunması nedeniyle rayiç bedelin üzerinde tarımsal amaçlı yapılar ile sürekli ikamet edilen konut bulunması nedeniyle rayiç bedelin yüzde ellisi üzerinden satılan işbu taşınmazın sonradan farklı amaçla kullanılması halinde, taşınmazın satış tarihi itibariyle taşınmazın yüzde yetmişi üzerinden hesaplanacak bedel esas alınarak aradaki fark kanuni faiz ile birlikte, 2886 sayılı Devlet İhale kanunun 75 inci maddesi uyarınca ve 21/07/1953 tarihli ve 6183 sayılı amme alacaklıların tahsil usulü hakkında kanun hükümleri gereğince ecrimisil tarh, tahakkuk ve tahsiline ilişkin usullere göre son kayıt malikinden

 

tahsil edilir.’’ seklinde belirtme konulacaktır. Ancak taşınmazın sonradan farklı amaçla kullanılması ve belirtilen mali yükümlülüklerin de taşınmazın son maliki tarafından getirilmesi halinde, belirtme idarece kaldırılacaktır.

 

1.Satış Günü: 12/01/2019 günü 10:00 – 10:05 arası

 

2.Satış Günü: 11/02/2019 günü 10:00 – 10:05 arası

 

Satış Yeri: Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İşyerleri B Blok No:234 Zemin Kat Oda No:66 (Atos altı-il özel idaresi karşısı) Merkez/DÜZCE

Satış Şartları:

 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

 

 

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhanlı hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

 

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki hakların özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

 

 

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükmü hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncellikle teminat bedelinden alınacaktır.

 

 

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

 

 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13858 esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 15/11/2018

 

(İİK m.126)

 

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

 

*: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 23.11.2018 09:18:58 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

Düzce
Düzce damla

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Saç kurutma makinesi öğrencileri sokağa döktü

 • Ramazan pidesi 3 TL

 • Miniklerin sergisi büyük beğeni aldı

 • Hastanede bombalı tatbikat gerçeği aratmadı

 • Yol ortasında duran köpeğin üzerinden minibüs geçti

 • Başkan Özlü istişare toplantısı yaptı

 • TEKNOFEST’e final etabına Düzce’den 11 Proje katılacak

 • Bölge istişare toplantısı Düzce’de yapıldı

 • Düzceliler daha çok dolaşım sistemi hastalıklarından ölüyor

 • Mantar zehirlenmelerine dikkat

 • Düzce güller ile donatılıyor

 • Yetenekli gençler destek bekliyor

 • Abisinin evini yakmaya çalışan şahıs kayıplara karıştı

 • Gelin almada havaya açılan ateşle bir kişi yaralandı

 • 19 lar Düzce’de ter dökecek

 • 3 takım elit B oldu

 • 2 takımda Düzce belediyespor grubundan

 • Düzcespor’da hangi futbolcular

Benzer Haberler