Resmi İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ 2017/2289 TLMT

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANIT.C. DÜZCE İCRA DAİRESİ 2017/2289 TLMT

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Düzce ili, Gümüşova ilçesi, Yeşilyayla köyü, Dere mevkiinde bulunan 

668 nolu parsel tapu kayıtlarında Fındık bahçesi niteliğinde olup tamamı borçluya aittir. Taşınmazın arazi vasfında olduğu, üzerinden herhangi bir inşai yapının bulunmadığı ve kapama fındık bahçesi olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerindeki fındık ocaklarındaki dalların gençleştirme işlemi sonucu 10-15 yıllık olduğu, fındık bahçesinin 4 x 4 m sıra arası ve sıra üzeri dikim sistemine göre tesis edildiği, normal verim düzeyinde ekonomik olarak fındık alınabileceği görülmüştür. Geometrik olarak geniş dikdörtgen şeklindedir. Taşınmaz Yeşilyayla köy meskun mahal dışında ve köy merkezinin güneybatısında kalmaktadır. Anayola cephesi yoktur. Kadastro yolu yoktur. Taşınmazın batı kısmında geçen toprak özellikte yol bulunmaktadır. Ulaşım bu yol üzerinden sağlanmaktadır. Kuzeyinden geçen köyiçi yoluna yaklaşık 330 m. En yakın konuta ise 420 m mesafededir. Etrafında komşu parsellerden  fındık tarım yapılmakta olup,  konut yapılaşma yoğunluğu azdır. Kuzey sınırı boyunca dere geçmektedir. Yeşilyayla köyü merkezine yaklaşık 2,8 km, Gümüşova ilçe merkezine yaklaşık 13 km, Düzce il merkezine ise yaklaşık 34 km mesafededir. Taşınmaz İstanbul ve Ankara illerinin arasında yer almakta olup, metropol şehirlere yakındadır. Adapazarı- Bolu (D-100) yoluna  yaklaşık 7 km, İstanbul-Ankara Anadolu otoyolu Hendek gişelerine taşınmaz yaklaşık 18,5 km mesafededir. Elektirik, yol ve su hizmeti zayıftır. Taşınmaz rakımının 129-153 metre arasında, eğitiminin ise güneydoğudan kuzeybatı yönüne %11 olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz yapı olarak killi- tınlı yapıdan ibarettir. Toprak derin bir yapıya sahiptir. Taşınmazın erezyon, tuzluluk ve alkalilik gibi verimi  olumsuz şekilde etkileyebilecek problemleri mevcut değildir. Su tutma kapasitesi iyidir. Taşınmazın bulunduğu bölgedeki yağış miktarı, ekolojik şartlar yukarıda açıklanan özellikleri dikkate alınarak seçilen tarım teknikleri uygulandığında her yıl ürün almanın mümkün olduğu görülmüştür. Taşınmazın toprak özellikleri bakımından üzerlerinde yetiştirilecek bitkilerinin vermine olumlu katkı sağlayabilmesi, taşınmazın konum itibari ile ulaşım yoluna yakınlığı, köy merkezine, Gümüşova ilçe ve Düzce il merkezine,  Adapazarı- Bolu (D-100) yoluna ve İstanbul- Ankara otoyolu Hendek gişelerine göre mesafesi, dereye yakınlığı, arazinin kolay  satılabilecek  küçük yüzölçümüne sahip olması, arazinin eğimi ve taşınmazın özellikleri bakımından değerlendirildiğinde %15 oranında değer artırıcı unsurlar olacağı  kanaatine varılmıştır. 

Yüzölçümü: 16.750 m2

İmar Durumu: Düzce İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü tarafından müdürlüğümüze gönderilen 22.12.2018 tarihi ve 9787 sayılı yazısına göre Yeşilyayla köyü 668 parsel nolu taşınmazın onaylı imar planı ( Nazım İmar Planı, Uygulama İmar Planı ) bulunmadığı, Bolu İl İdaresi Kurulunun 09.11.1993 tarih ve 2701 sayılı kararı ile belirlenen köy yerleşik alanı sınırları dışında olduğu, taşınmazın ‘‘Tapu Kadastro veya tapulama haritasında bulunan ve kamu eline geçmiş bir yola cephesi bulunmadığından’’ müstakilen herhangi bir yapılaşmaya gidilmediği anlaşılmıştır.

Kıymeti: 256.777,50TL

KDV Oranı:%18

1.Satış Günü: 04/12/2018 günü 10:45 – 10:50 arası

2.Satış Günü: 31/12/2018 günü 10:45 – 10:50 arası

Satış Yeri:Fevzi Çakmak Mahallesi Kalıcı İşyerleri B Blok No:234 Zemin Kat Oda No:66 (Atos altı- il özel idaresi karşısı) Merkez/DÜZCE

Satış Şartları : 

1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden, arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci arttırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci arttırmadan sonraki beşinci günden ikinci arttırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada da malın tahmin edilen değerinin %50’sini rüşhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 

2-Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/ 2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklılarının satış tuttarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 

5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2289 Tlmt.  sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 01/10/2018

 
Bu haber 08.10.2018 09:28:16 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Düzce güller ile donatılıyor

 • Yetenekli gençler destek bekliyor

 • Abisinin evini yakmaya çalışan şahıs kayıplara karıştı

 • Gelin almada havaya açılan ateşle bir kişi yaralandı

 • 19 lar Düzce’de ter dökecek

 • 3 takım elit B oldu

 • 2 takımda Düzce belediyespor grubundan

 • Düzcespor’da hangi futbolcular

 • 2018 YILINDA DÜZCE’DE SPOR(ALMANAK )-84

 • Bizim kızlar Türkiye 4. oldu

 • Düzcespor'dan tarihi fark

 • Sedat Demirağ unutulmadı

 • Bizim kızların rakibi Galatasaray

 • potada kötü sonuç

 • Festivalden renkli görüntüler

 • Başkan Yanmaz minibüsçülerle bir araya geldi

 • Küçükler tenis müsabakaları yapıldı

 • Minik judocular Yunanistan’da esti

Benzer Haberler