Güncel / Gündem

Bir yılını değerlendirdi

6 Ekim 2017 Cuma günü Genel Merkezin kararı ile Düzce Belediye Meclisinde gerçekleştirilen seçiminde göreve gelen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay bir yılını değerlendirdi.

Bir yılını değerlendirdiİmar, alt yapı, sosyal ve kültürel faaliyetler gibi bir çok alanda önemli işlere imza attıklarını kaydeden Başkan Dursun Ay, “Bizde seçim yatırımı olmaz, rutin çalışıyoruz” dedi. 

İMAR MÜDÜRLÜĞÜ: Konuralp 8 kat oldu

İmar alanında yapılan çalışmaları sıralayan Başkan Ay, Düzce’nin deprem kuşağında olması sebebiyle Konuralp’te bina kat irtifakını 40 kattan 8 kata düşürdüklerini kaydederek “18. madde uygulaması kapsamında parselasyon yapılan birçok mahallemizde tapuları hak sahiplerine teslim ettik. Düzce’mizi çepe çevre saran çevre yollarında kamulaştırma işlemlerine devam ediyoruz. Kamulaştırmalar bittikçe çevre yolları açımı devam edecek.

SU VE KANALİZASYON İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muhtelif yerlerde toplamda 17 kilometre kanalizasyon ve yağmur suyu hattı yapım çalışmalarının devam ettiğinin söyleyen Başkan Ay, 2 bin 560 metre yeni kanalizasyon hattı döşeme işleminin tamamlandığını vurguladı. Ay, yeni açılan bölgelerde toplamda 22 kilometre içme suyu hattı yapım çalışmasının devam ettiğini hatırlattı. 

FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dursun Ay, bir yıllık dönemde yaklaşık 65 kilometre yol yapım çalışması gerçekleştirdiklerini ifade ederek “Bir yıllık dönemde 11 bin metrekare doğal plaktaş döşeme, 5 bin 300 metre bordür örme, 500 metre yağmur oluğu, 10 bin metre kilit parke örme, 8 bin ton asfalt yama, 200 bin ton asfalt serme, 12 bin metre yeni yol açma ve bu sayı 7 metre genişliğinde yol ve asfaltlama ile birlikte yaklaşık 65 kilometre yol yapılmış olmaktadır. Ayrıca Melen Su Park’ta iki buçuk metre su yükseltilerek rabırdem debi yükseltme ve şelale çalışması gerçekleştirilmiştir” diye konuştu. 

DESTEK HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ

Başkan Ay Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmaları da şöyle sıraladı: “Melensu Parkımızda 2500 metre korkuluk, 30 adet kamelya ve 45 adet piknik masası yapılarak halkımızın kullanımına sunulmuştur. 2 mahallemize 3 köprü imalatı, 95 yeni durak yapımı, 1100 adet çeşitli tabela çalışmaları,  150 kilometre yol çizgi çalışması ve 5 adet taksi durağı taksici esnaflarımızın hizmetine sunuldu. İnönü Parkında düzenleme yapılarak biyolojik havuz inşa edildi.”

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ

Park ve Bahçeler Müdürlüğünün çalışmaları kapsamında yaklaşık 1 milyon adet Ağaç, Çalı, Çiçek ve çimlendirme çalışmaları gerçekleştirildiğini belirten, Ay, 5 milyon metrekare çim biçme, 150 bin ton sulama, 125 adet çöp kovası montajı işleminin yapıldığını söyledi. Ay, turizm değerlerinden biri olan Aydınpınar Şelalesinde ise 150 bin metre kare alan içerisinde 20 bin metre karelik sosyal tesis ve mesire alanının hizmete alındığını 7 adet çocuk parkının çocukların kullanımına açıldığını belirtti. 

SOSYAL YARDIM İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dursun Ay Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde Aşevi, 60 yaş ve üstü yaşam merkezi, aile ve danışman merkezi, 2 adet hanımlar lokali, Hayır çarşısı, evde bakım hizmetleri ve 2. El eşya çalışmalarının sürdüğünü dile getirerek şöyle devam ett: “Ayrıca geleceğimizi şekillendirecek olan yeni doğan çocuklarımız içinde çeşitli hediyelerimiz ile ailelerimizi mutlu ederken, Camilerimizde kandil ikramları, her Cuma yaşlı hasta ve engelli ziyaretleri ile engelli vatandaşlarımıza akülü ve tekerlekli sandalyeler vermeye devam ediyoruz.

Ayrıca Hasta, engelli ve yürümekte güçlük çeken vatandaşlarımız için tamamen yerli üretim olan paletli sandalyeleri Düzce Belediyesi olarak ilimize getirdik. Bunu vatandaşlarımızın hizmetine sunmakta amacımız engelli kardeşlerimizin, hastalarımızın merdivenleri güvenli bir şekilde yardıma ihtiyaç duymadan iniş ve çıkışlarda rahatça  hareket etmelerini sağlamaktır. Ramazan ayında ise 16 mahallemizde 50 bin kişilik iftar programları düzenleyerek, Mahalle halkımız ile iftarlarda masalarına komşu olduk. Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz sünnet şöleninde bu yıl 50 çocuğumuzu sünnet ettirdik. ”  

KÜLTÜR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce’de yürütülen kültürel faaliyetleri de sıralayan Ay “Kültür İşleri müdürlüğümüz bünyesinde, Şehir tiyatro yetişkin oyunları, Masal yazma yarışması, 24 Kasım Türk Halk Müziği topluluğu konseri, Ali güzeldal, Sakarya İlahi Grubu ve Araştırmacı Yazar Mustafa Turan’ın katılımı ile Kutlu doğum haftası etkinlikleri, Çeşitli tiyatro gösterileri, Türk sanat müziği konseri, Emitt Fuarı etkinlikleri, Kapalı Pazar yeri açılışı, merkez ortaokulları arası genel kültür bilgi yarışması, Ömer Halisdemir’e mektuplar kitabı basın tanıtımı, Çanakkale Türküleri Konseri, Şehir Tiyatroları, Anadolu Mektebi öğrenci gezileri, Kardeş şehrimiz Hakkari Yüksekovalı öğrencilere kültür gezisi, Kitap Fuarında Düzce belediyesi tanıtımı, Düzce Otları Tike Bereket Festivali, Sosyal Medya Fenomenleri ve Bilogerların ilimizde ağırlanması, Meslek Edindirme Kurslarımızın yıl sonu sergileri, Kalıcı Konutlar ve Düzce Anıtpark meydanında Ramazan etkinlikleri, Melen Su Park açılışı, Yaz kültür ve Spor Okulları, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İşbirliği fuarına katılım, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim kurulu toplantısı ve Düzce Yağlı Pehlivan güreşleri etkinlikleri gerçekleştirdik” diye konuştu. 

ULAŞTIRMA MÜDÜRLÜĞÜ

Ay, ulaştırma hizmetleri için araç filosuna 8 adet 12 metrelik ve 5 adet 18 metrelik Mercedes marka otobüs eklendiğini, otobüs filosunun  55’e çıkartıldığını ve halkın daha rahat ulaşım sağlamasının kolaylaştırıldığını vurguladı. 

PROJELERİ

Ay, Belediyenin projelerini şöyle sıraladı:

Melen Su Park çalışmalarını kısa süre içerisinde tamamlayarak, Ramazan Bayramı’nda halkımızın hizmetine aldık. Düzcelilerin Mesire alanı ihtiyacını Melen Su Park ile giderdik. 

Asar Deresi kenarında hizmet veren kokoreç esnafının daha sıtabil ortama taşınması için çalışma başlatıldı. Kısa süre içerisinde Kokoreç esnafı Eski otogar mevkiine taşındı. 

Belediyemiz tarafından Cumhuriyet Mahallesinde inşa edilen çok amaçlı Katlı Pazaryeri ve Sosyal Yaşam merkezini hizmete alarak, pazarcı esnafımıza daha rahat bir ortam oluşturuldu. 

MARKA DESTEKLİ PROJELER

Konuralp Antik kenti yüzey araştırmaları ile turizme destek projesi, Doğu Marmara Antık Kent Projesi (AK projesi), Doğu Marmara’nın Bisiklet Dostu Şehri Düzce, Konuralp tarihi Kent Meydanı Düzenleme ve Restorasyon Projesi, Konuralp Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor Projesi.

Düzce’nin yıllardır çektiği özlem olan Otoban Bağlantı yolu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda hizmete açılması için belediyemiz ekiplerince var gücümüz ile çalışıyoruz. 

Ayrıca Otoban bağlantı yolunda diğer bir çalışmamızda yolu doğrudan en az 50 fabrikalı bir OSB’ye bağlayarak firmalara daha etkin bir hizmet suna bilme imkânı sunacağız.

Türkiye Beyazay Derneği Genel Merkezi ve Düzce Beyazay Şubesi işbirliği ile Düzce Belediyesi, Üsküp’te çoğunlukla müslümanların destek aldığı zihinsel engelliler eğitim merkezine malzeme desteği sağladı. Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve beraberindeki heyet Üsküp’te zihinsel engelli çocuklar ile bir araya geldi.

Kardeş şehrimiz Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Düzce Belediyesi olarak çeşitli alt ve üst yapı hizmetleri devam etmektedir.”

 
Bu haber 11.10.2018 09:11:25 tarihinde eklenmiştir.


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

  • Eski Düzcespor'lu eski takımında

  • Düzce Belediyespor haftanın takımı

  • Güzel bir Düzcespor olacak

  • Düzcespor grubunda Kırşehir şampiyon…

  • Cumartesi U, pazar 2.amatör

  • YILINDA DÜZCE’DE SPOR(ALMANAK )-75

  • Sivaslı Deniz'e Sivas türküsü söylediler

  • Ödenek geldi dönüşüm başlıyor

  • Ölümden döndü

  • Başkan Tozan’ın ilk işi su oldu

  • Milletvekili Yılmaz’dan Başkan Çam’a plaket

  • Kavşak ve orta refüj düzenlemesi

  • Polis uyuşturucu satıcılarına göz açtırmıyor

  • İstekalarını konuşturdular

  • “Omuz omuza Düzce'miz için çalışacağız”

  • İlk Danışma Kurulu toplantısını gerçekleştirdi

  • Başkan Özlü, her yaştan ziyaretçilerini ağırlıyor

  • Düzce Üniversitesi’nde Sezai Karakoç anlatıldı

Benzer Haberler