Güncel / Gündem / Yaşam

İki kızı ile yaşam mücadelesi veriyor

Akdoğan ailesi yaklaşık 2 yıl önce talihsiz bir olay yaşadı.

İki kızı ile yaşam mücadelesi veriyorAnnenin mezara, oğullarının hapse girdiği ailede baba Ayhan Akdoğan 2 kızıyla beraber yaşam mücadelesi veriyor. Ölen annenin üzerine olan araçlarına gelen haciz bedelini ödeyemeyen Akdoğan hayırseverlerden yardım istedi.

Yaşadıkları talihsiz bir olay sonucu yuvası dağılan, eşi ölen, oğlu hapse giren ve kendisi de üç gün yattığı cezaevinden  denetimli serbestlikten yararlanarak çıkan Ayhan Akdoğan’ın sadece anlattıkları değil, iki kızıyla birlikte yaşadığı ortam da yürek burkacak cinsten.

53 yaşındaki Ayhan Akdoğan, daha önce kızlarıyla birlikte iyi şartlarda yaşarken, ölen eşinin üzerine olan otomobiline vergi borcu yüzünden el konulmuş. Bu borcu ödeyemeyen ve denetimli serbestlik dolayısıyla kendi işinde çalışamayan Akdoğan, yaşadıklarını anlatırken, bir de eşinin ailesinin iddiaları yüzünden bin TL’lik idari para cezasına çarptırıldığını söyledi.

Akdoğan, “2016 yılının 1. ayından beri sıkıntılar devam etmekte ama , bu sıkıntıların bir çoğunu atlattık. 2 kızım 1 oğlum 3 tane çocuğum var benim. Oğlum hapiste. Eski eşim vefat etti ayrılmıştık biz zaten. Eşimin adına kayıtlı olan bir araç vardı. 10 yıl önce çalışarak Beypazarı’ndan almıştım onun üzerine yapmıştım. Eşimin sıkıntılarından dolayı, benim de sıkıntılarım derken vergi dairesine borcu birikmişti. Ruhsatlarını 1 yıl üzerinde taşıdı, bize ibraz etmedi. Söylediğimiz halde yardımcı olmadı. Kim öderse ödesin gibi laflar etti, öldükten sonra üzerinde ruhsatlar bulundu, 2 yıldır bu ruhsatlar adliyede. Aracın intikali var. Derdimiz bitmedi. Çocukların teyzeleri çıkıp mahkemede Ayhan bizi tehdit etti diye yalan konuşup, adaleti de yanıltıp bana 6 Bin 600 lira idari para cezası verdirdiler. Ben 53 yaşındayım kimseye kelam etmedim. Çıksın biri söylesin ben 80 milyonun karşısında idamımı isterim” dedi.

Daha önce iyi şartlarda yaşarken, aracın borcu ve mahkemenin idari para cezası yüzünden zor duruma düştüklerini söyleyen Akdoğan, hayırsever bir tanıdığının verdiği çok eski bir evde kızlarıyla birlikte yaşam mücadelesi veriyor.

Akdoğan, “Kirada iyi de temiz bir evde oturuyorduk. Hiçbir eksiğimiz de yoktu. Ucu ucuna denk getiriyorduk. Bu aracın sigortası bitmiş kestiremiyoruz, ölünün üzerine kesilmiyor. Araç intikali var denetimden kafamızı kaldırıp işlemlerine bakamadık, zaten ruhsatı üzerimizde yok. Derken çarşıda polis memuru geldi aracı bağladı, Tamam sen görevini yaptın da biz o araç bağlanmadan güzel bir evde oturuyorduk ev sahibi de bizi evden çıkartmak zorunda kaldı. Burayı da hayırsever bir ağabeyimiz bize tahsis etti. Eşyalarımızı üst üste koyduk, 1,5 aydır çocuklarımla burada kalmaktayım ama kalınacak halde değil. Bu araç bağlanmadan önce bu hale hiç düşmedik” şeklinde konuştu.

Yetkililere ve hayırsever işadamlarında seslenen Akdoğan, aracının borcunun ödenmesi için yardım istedi. Çok anlatmak istemese bu duruma neden olan o talihsiz olayı paylaştı.

Yedieminde araca günde 20 lira yazıldığını söyleyen Akdoğan, “ 1 ay daha kalırsa Bin 800 lira yapacak, ben 40 liraya çalışıyorum. 20 lirası ile zaten gaz koyup gidip denetimle kamu yararına çalışıyorum. Bir 80 gün bitirdim, şimdi yine devam ediyorum Nisan ayına kadar” diye konuştu. Yaşadıkları talihsiz olayı anlatırken, oğlunun annesini öldürdüğünü ve bu yüzden hapiste olduğunu kendisinin de 3 gün cezaevinde yattığını dile getirdi, eşinin ailesine de tepki gösterdi.
Aracın mirasçılar olarak 2 kızına intikal ettiğini ancak borcunu henüz reşit olmamış çocuklarının ödeyemeyeceğini söyleyen Akdoğan hayırseverlere seslendi ve “ o aracı şu iki yavruya hediye etsinler başka bir şey istemiyorum” dedi.

Babalarıyla birlikte aynı sıkıntıları yaşayan İnci ve İlknur Akdoğan kardeşler ise araçlarına el konulduktan sonra mağdur duruma düştüklerini söylerken, onlar da hayırseverlere seslendiler ve “ aracımızı bize hediye edebilirler mi” dediler.
Bu haber 22.01.2018 12:40:50 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :


Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Yemenici öğretim üyeleriyle bir araya geldi

 • Balık tezgahlarına yanaşılmıyor

 • 'Sizi anlamayan hiçbir şey kalmayacak'

 • “En büyük fedakarlığın adı kadındır”

 • Karaca deresi üzerine yaya köprüsü yapıldı

 • Başkan Ay'dan ehliyet sözü

 • Ferrero, çiftçi kadınları İstanbul’da ağırladı

 • İstismara karşı eğitim

 • Mavi Ağaç Derneğinden gazetemize teşekkür

 • Siyaset Akedemisi başlıyor

 • Verimliliğin arttırılması için çalışıyor

 • Düzce'ye büyük yatırım

 • Mikrobiyota canlı yaşamında önemli

 • İki üniversite öğrencisine FETÖ gözaltısı

 • Merak ettiklerini Başkana sordular

 • Afrin’den selam ve gül getirdi

 • Düzce Türkiye’nin üretim üssü olacak

 • İngilizce’de iddialıyız

Benzer Haberler