Resmi İlanlar

5. İCRA DAİRESİ

T.C. DÜZCE 5. İCRA DAİRESİ TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

5. İCRA DAİRESİ2016/26547 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 

Düzce İli, Merkez İlçesi, Güzelbahçe Mah. 173 ada, 1 Parselde kain, 1/64 arsa paylı, ES-1 1.Kat, 7 Bağımsız Bölüm Nolu, Mesken vasıflı taşınmazdır. 1/1000 ölçekli Düzce Afetzade Yerleşim Alanı uygulama imar planında yer aldığı, 3  kat konut alanına tahsisli olup, çekme mesaferleri ön ve arka bahçe 10 m, yan bahçe 10-5 m olup Emsal 1’dir. Yani İmarlı durumdadır. Taban alanı ve toplam alanı 100 m2’dir. Yapı beton ermedir. Yalıtımı bulunmakdadır. Yapı doğalgaz ile ısınmakdadır. Kalorifer tesisatı mevcuttur. Çatı ahşap olup üzeri kiremit kaplıdır. 3 oda 1 salon, mutfak, 1 WC, 1 Banyo ve holden oluşmakdadır. Yapının iç ve dışı sıvalı ve boyalıdır. İç kapılar ahşap doğramadır. Pencere doğramaları ise ahşap görünümlü PVC’dir. Islak yerler seramik kaplıdır. Nanyo tavana kadar, WC duvar yansına kadar fayans kaplıdır. Diğer yerler laminant parke kaplıdır. Mutfak alt ve üst dolapları ve tezgah arası fayansı mevcuttur.

  Kıymeti : 88.538,63 TL

KDV Oranı: %1

1. Satış Günü : 13/02/2018 günü 11:00 - 11:05 arası 

2. Satış Günü : 13/03/2018 günü 11:00 - 11:05 arası 

Satış Yeri : Düzce Eski Belediye Binası - Fevzi Çakmak Mah. Kalıcı İşyerleri C Blok No:234 Oda:123 (Atos karşısı) MERKEZ / DÜZCE

Satış Şartları : 

1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden,arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerinin %50’sini ve rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci arttırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci arttırmadan sonraki beşinci günden ikinci arttırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada da malın tahmin edilen değerinin %50’sini rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış gider-

lerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 

2-Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aski takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 

5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 

6-Satış ilanı ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup: İ.İ.K 127.md. gereğince iş bu satış ilan; tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılamayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/26547 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/12/2017

(İ.İ.K. m 126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. 

* Bu örnek bu yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
Bu haber 05.01.2018 10:33:10 tarihinde eklenmiştir.İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Kızılay Kan merkezinden Ramazanda kan çağrısı

 • Lüks davetlere katılmayacaklar

 • Ellerini Sema’ya Filistin için açtılar

 • Amerika’nın en iyi kanser merkezinden kabul aldı

 • Hareketli çocuklar Vali Dağlı ziyaret etti

 • Minik Öğrencileri Mekatronik bölümüyle tanıştırdı

 • İlk iftar şehit yakınları ve gazilerle

 • Köy akademisi güneş etkinliği yapıldı

 • Polimer Mühendisliği araştırma laboratuvarı açıldı

 • Kazada telefon telleri koptu direkler devrildi

 • Minik öğrenciler üniversite öğrencileri ile ebru yaptı

 • Düzcespor'un şampiyonluk maçı Perşembe günü

 • Düzce’de 15’ler tur peşinde

 • Rakibimiz aynı teknik adamla

 • Çilimlispor bugün maç başı

 • İşte Finaldeki rakibimiz Bayrampaşaspor

 • Bayburt hatırası

 • İşte finale kalan takımlar

Benzer Haberler