Saldım çayıra Mevlam kayıra
Hava nefis. Sahanın çimi idare eder. İstiklal Marşı okunuyor. Bizim futbolculara bakıyorum, okunan marşı pek dinledikleri yok. Maç başlıyor. Karşılıklı ataklar var. 8. dakika. Önce Tayfun ıskalıyor topu, ardından da 61 nolu futbolcumuz Burçak. 18 çizgisinin önünde müsait pozisyonda Tayfun’a nazire yaparcasına o da ıskalıyor. Evlere şenlik bir gol. Maç devam ediyor. Ev sahibi takımında ahım şahım bir top oynadığı yok. Ama sen kötü olursan rakip takım senden daha iyi.

Dakikalar ilerledikçe bizim takıma bakıyorum. Bu maçı biz alırız havası hiç yok. HOCA EFENDİYE BAKIYORUM. Onun önünde oynayan futbolcuların hepsi MESSİ. Bağlamış elini kolunu SEYREDİYOR TAKIMINI.

Devre bitiyor. İnsan ümitsiz yaşayamaz. Maçın ikinci yarısı başlıyor. 77 Ahmet yok 88 nolu Oktay oyunda. 17 nolu Bedri bey öyle bir hata yapıyor ki sormayın. Müsait pozisyonda topu rakip oyuncaya al sen at dercesine vuruyor. Dakika 47. Düzcespor 0 – kozan 2 oluyor. Aşağı tükürsen yukarı tükürsen bıyık misali daha ikinci devrenin başında 2 – 0 mağlup durumdayız. Maç devam ediyor. Yanımda oturan arkadaşlara dönüyorum. Bu maç böyle devam ederse biz bu maçı koparırız diyorum. Ben kahin miyim? HAYIR.

Ev sahibinin atakları da iyiden iyiye azalıyor. Yukarıda dedim Kozan takımının ahım şahım yanı yok. 73. dakikada önce Muzaffer karambolde topu rakip ağlara yolluyor. Hemen 2 dakika sonra Zihni bey sahne alıyor. Kafayla topu Kozan ağlarına yolluyor. Durum 2-2. Sevincimize diyecek yok. İşte bu dakikadan sonra bu takım ne yapmalı, nasıl oynamalı? İşte bu görev ne senin, ne benim, nede sizlerin. HOCA BEYEFENDİNİN DEĞİL Mİ? Ama sen sahaya sürdüğün TAKIMA MEVLAM KAYIRA DERSEN OLACAĞI BU OLUR. HAKEM EFENDİ DE PENALTIYI AMA ÖYLE AMA BÖYLE VERİR. Ve sende, bende arkamıza bakmadan Düzce’nin yolunu tutarız.

Not: Bu maç puansız sona erdi. Yarın yeni bir gün. Düzcespor’un maçı var. Yukarıda yazdıklarım herkesin kulağın küpe...

Manisa maçını ayrı bir PARANTEZ AÇIYORUM. Bu TAKIM kötü bir takım DEĞİL. HOCA VE YÖNETİM TARAFINDAN DAHA İYİ İDARE EDİLMELİDİR. Bu takım iyi olursa hepimiz için iyi, kötü olursa da hepimiz için KÖTÜ. HAYDİ BEYLER SİLKİNİN. KIRMIZI LACİVERT DÜZCESPOR’DAN BÜYÜK DÜZCE’DE OLMADIĞINA GÖRE HEP BERABER ÇARŞAMBA MAÇA.

 


İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları