Ekonomi / Güncel / Gündem

Alaplı TSO, basınla bir araya geldi

Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, 'İlçemiz fındığa dayalı bir ekonomiyle yürümeye çalışıyor. Bunun yanında gerek Ereğli gerekse Düzce’deki sanayileşmenin arasına sıkışmış kalmış bir İ
Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, "İlçemiz fındığa dayalı bir ekonomiyle yürümeye çalışıyor. Bunun yanında gerek Ereğli gerekse Düzce’deki sanayileşmenin arasına sıkışmış kalmış bir İlçeyiz. Ama biz bu zincirleri 4 yıllık dönemde Alaplı OSB ve Islah OSB çalışmalarıyla kırmış bulunuyoruz" dedi.
Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, 7 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan Alaplı TSO seçimleri öncesi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ocak, ilçenin geleceği için, ekonomiye istihdam oluşturcak, işsizliğe çözüm olacak, Alaplı’daki ekonomiye değer katacak genç ve dinamik bir ekiple seçim çalışmalara başladıklarını söyledi. Ocak, bundan önceki 4 yıllık dönemde Alaplı’nın menfaatleri dışında hiçbir oluşumda yer almadıklarını ifade etti. Ocak, yapılan her çalışmada öncelikli hedef olarak Alaplı’nın ekonomisini ve ticaretini ileriye taşıma düşüncesiyle hareket ettiklerini belirtti. Ocak şöyle devam etti
"Öncelikle 4 yıldan bu yana yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptığım süre içinde yeni ekibimizde olmayan arkadaşlarımız kendi istekleriyle işlerinin yoğunluğu nedeniyle yola devam etmeyeceklerini belirterek onların yerine onların kalitesinde değerli arkadaşlarımızı aramıza katara İlçemize hizmet yolunda ilerleyeceğiz.Bizim derdimiz İlçemizdeki istihdama katkı sağlamak, İlçemizdeki ekonomiye değer katmaktır. Biz hiç bir zaman 4 yıl boyunca Alaplı’nın menfaatleri dışında hiç bir oluşumda yer almadık. Yaptığımız her çalışmada öncelikli düşüncemiz. İlçemizin ekonomisi ve ticareti olmuştur. Buradaki yönetim kadrosu bu şehrin geleceğini,bu şehrin ekonomisini ve bu şehrin refah seviyesini belirler.Bizim işimiz Alplı TSO olarak bu şehirdeki ekonomik değerleri yükseltmek, şehrin önünü açmak ve diğer kurum ve kuruluşlarla öncelikli olarak Alaplı şehrinin yönetiminde söz sahibi olan Belediye ile barışık ve birlik beraberlik içinde çalışmaktır. Bu zamana kadar ki çalışmalarımız da bütün sivil toplum örgütleriyle bütün Devlet kurumlarıyla ve özelikle Belediye ile her daim birlikte çalışarak güzel hizmetler yaptık. Bizim amacımız İlçemize yapılan her katkıda her hizmette olmaktır."

"Barışı bozmak isteyenlerin yanında olmayacağız"
İlçede barışı bozmak isteyenlerin yanında olmayacaklarını ifade eden Ocak, " Hiç bir zaman İlçemizdeki barışı bozmak isteyenlerin yanında olmayacağız. Hiç bir zaman katma değer yaratmayacak çeşitli platformlara bizi çekmek isteyenlerin yanında olmayacağız. Bu yeni ekibin tek düşüncesi İlçemize yeni sanayi yatırımları kazandırarak İlçemizden göç eden gençlerimizi tekrar geri getirmektir. İlçemizde son işsiz genç kalıncaya kadar tüm hızımızla tüm azmimizle çalışmalarımız devam edecek. OSB de ciddi firmalarla görüşüyoruz. 10-15 milyon dolar dolar yatırım yapmak isteyen büyük firmalar var. Bu firmalarla görüşmeler halindeyiz. Bu konularda ince eleyip sık dokuyoruz. Nedeni, tüm gençlerimiz iş sahibi yapmak içindir. İlçemiz bu gün ekonomik anlamda ciddi sorunlar yaşıyor. Fındık dayalı bir ekonomiyle İlçemiz yürümeye çalışıyor. Bunun yanında sanayi olmak yolunda gerek Ereğli’de gerekse Düzce’deki sanayileşmenin arasına sıkışmış kalmış bir İlçedir. Ama biz bu zincirleri Alaplı OSB ve Islah OSB kuruluşlarıyla bunları kırdık. 7 Ekimdeki seçimlerde üyelerimiz, tüccarlarımız ve iş adamlarımız bizler bu görevi tekrar verirlerse biz vereceklerinden eminiz bundan en ufak bir kuşkumuz bile yok. Bundan sonraki 4 yıllık süreçteki hedeflerimizi yerine getirmek için ekimizle birlikte var gücümüzle İlçemize hizmet etmek için çalışacağız. Bizim işimiz yapılacak projeleri hızlı şekilde hayata geçirmektir. Yeni ekibimizle bunu başaracağımıza inanıyorum. Alaplı OSB ve Islah OSB deki yaptığımız çalışmalar ortadır. İlçemiz hızla sanayi kenti olma yolunda ilerliyor. Şehirdeki ekonomik durum OSB gelecek dev firmalarla gözle görülür bir değişiklik yaşanacak. İlçemizin geleceği ve büyümemiz için bizler taşın altına elimizi değil gövdemizi koyduk" diye ifade etti.
Alaplı TSO Başkanı Recep Ocak’ın Meslek Komitesi adayları ise şöyle açıklandı:
"Yaşar Karacan, Nedim Kaplancan, Onur Alper, Şerafettin Kocaman, Tarık Yazıcı, Cüneyt Gülsoy, Recep Ocak, Burak Yaman,Selçuk Oktay, Gökhan Güney"
Bu haber 21.09.2017 16:54:05 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • Düzcespor 3 puanla döndü

 • Filede net galibiyet

 • Potada yine yenilgi

 • Çiçekpınar köyünde sabah namazı buluşması

 • YÖK Üyesi Rahmi Er Düzce Üniversitesi’ni ziyaret etti

 • Şehit babasına devlet övünç madalyası ve beratı verildi

 • Çevrecilerden örnek davranış

 • Polis, internet kafelere uygulama yaptı

 • Polisten kumar baskını

 • Kaybolduğu sanılan kadın evinde çıktı

 • Filede ezeli rakiple

 • Potada Durmazlar

 • Gökspor haftaya

 • Düzce trafiğinde 108 bin araç var

 • Cumayeri belediye deplasmanda

 • Atilla Şişman’ın rakibi olacak mı?

 • Bayan kramponların haftaya

 • Beyköy beklemede

Benzer Haberler