MEMNUNUZ..
Evin telefonu çaldı geçenlerde..

Telefondaki ses "Belediye Başkanından memnunmusunuz?.." türünde bir anket yapıyorlardı. Bende "Elbette çok memnunuz, seçim olsun tekrar onu Başkan görmek istiyorum.." tuşuna bastım ibreti alem için.

Şimdi Belediye Başkanımızdan neden memnun olduğumu sıralayacağım size sabredip okursanız.

Düzce'mizi ülke gündeminde hep sıcak tuttu, yani reklamını yaptı. Ülke gündeminde DÜZCE iyi durumda değil diyorlar ama. Reklamın iyisi kötüsü olmaz değil mi?

İlk önce ata sporumuz olan ve kalıcı konutların çocukların temiz hava almak için kullandığı alana kocaman bir "Yağlı Güreş stadı" yaptı. Meskun mahalde çokta güzel oldu Allah için. Çocuklarda artık evlerinin önünde oynasınlar, şayet kalıcı konut sakinlerinden olan başıboş köpekler izin verirse. Oh ne güzel davul zurna eşliğinde kalıcı konut sakinleri evlerinin dibinde çayırların yiğit adamlarını seyrediyorlar.

Kaldırımlara mermer yapalı çok oldu ama ben buradan Sayın Belediye başkanımızdan bir ricada bulunmuştum bir zamanlar. Onu yineliyorum... Her yer mermer ve her sokak başına birer Tellak istiyorum. Yazın kendimi hamamda zannettiğimden böyle bir nostalji yapayım istedim. Kışın ise buz pateni gibi oluyor ve yürümeyi bile beceremeyen halk düşüp kolunu bacağını kırıyor. Sonra birde şikayetçi oluyorlar Belediye Başkanımızdan. "Siz daha yolda yürümeyi beceremiyorsunuz kardeşim. Belediye Başkanı ne yapsın, herkese yürüme kursu verecek değil ya."

Bakın Düzce'nin hava ve su kadar ihtiyacı olan RABİA Heykelini bile yaptırdı. Gerçi o heykel için Ülke gündeminde çok tepki aldı ama olsun. "Size ne bizim heykelimizden Eyyy! Türkiye, biz halimizden memnunuz."

Yok milyarlık araba almış kendisine, yok akrabalarını Belediyenin yönetici kadrosuna almış, yok şuymuş, yok buymuş.. "Size ne kardeşim, Allah Akrabalarınızı koruyup kollayın diye emretmiyor mu?. Akrabalarını almayacakta sizimi alacak o kadrolara. Kıskanmayın.."

Belediye otobüs ücretlerine %30 zam yapmış. Yani 2,5 Tl olmuş. Birileri de çıkmış "İstanbul'da 50-60 Km. yol 2 Tl., Bizde en fazla 10 Km. yol 2,5 Tl. bu çok fazla.." deseler bile sen onlara aldırma Sayın Belediye Başkanım. "Babanızın hamalımı var burada. Çok Fazla geliyorsa sende özel araba al, öyle git gel işine kardeşim. Kızdırmayın bak suya da zam yapar..." demeye kalmadı duyduk ki Su fiyatlarına da %30 zam yapmış. "Çok da güzel oldu, bak ne güzel RABİA heykelimiz var, Yağlı Güreş stadımız var, Belediye Başkanının 650 Milyonluk arabası var. Bunlar bedava olmuyor. Tabi geceleri ışıklandırılmış caddelerde kendini Paris'te veya Rio Karnavalında gibi hissetmek iyiydi değil mi? nankörler.."

Haaa birde CHP Genel Başkanının ADALET yürüyüşünde Düzce etabında istirahat ettikleri yere bir kamyon hayvan gübresi dökmüş bir hayır sever. Düzce Belediyesine aitmiş o damperli kamyon. "Yani şimdi kamyonda Sayın Düzce Belediye Başkanımız mı oturuyormuş ki kardeşim. Birde yaygara kopartıyorlar Türkiye gündeminde, fitneci basın. Güya sözüm ona Düzce'nin nasıl b.ktan bir şehir olduğunu anlatmak istiyorlar. Size ne kardeşim biz halimizden memnunuz. Memnun olmasaydık o kadar yolsuzluk dosyalarına rağmen tekrar onu Belediye Başkanı seçer miydik."

Tekrar aday olursa, yinede oy verip Belediye Başkanı yapacağız onu. EGS Yani Elektronik Geçiş sistemini bile yaptı ve modern bir şehir görünümüne kavuştu Düzce'miz. "Öyle kaymak gibi yolu bulup gaza basma hakkını size kimse vermiyor. Size her seferinde yol yaptık diyorsak bile arabanızla uçun demedik."

Seviyoruz seni Sayın Belediye Başkanımız, Allah sizi başımızdan eksik etmesin..


Son Yazıları

2018.07.09 - Nasıl kurtuluruz!...
2018.03.17 - SAYIN VALİ'MDEN ARZUHALİMDİR..
2018.02.01 - NİHAYET BÖLÜNDÜK!...
2017.08.14 - MEMNUNUZ..
2017.03.10 - EY! AKIL SAHİPLERİ...
2017.02.04 - REFERANDUMDA ALGI MÜHENDİSLİĞİ..
2016.10.14 - EY... ADALET!..
2016.05.05 - Algı...

İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.


Okuyucu Yorumları