Resmi İlanlar

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI

T.C. DÜZCE 5. İCRA DAİRESİ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTTIRMA İLANI2017/80 ESAS
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
    Özelikleri: Düzce İl, Merkez İlçe, 185 parsel no, Kültür mahalle/mevkii, zemin kat 6 nolu bağımsız bölüm taşınmaz Düzce ili, Merkez ilçesi, Kültür Mahallesi, dahilinde bulunan ve tapunun 21 ada 185 nolu parseli dahilinde bulunmaktadır. Tespit konusu taşınmaz, zemin kat 6 nolu bağımsız bölümde olup depolu dükkan vasfındadır. 21 ada, 185 nolu parselde; zemin kat 6 nolu bağımsız bölüm ve deposu 12/50 arsa payına denk gelen 147.17 m2 alan ile borçludan Metenur Nak. Met. San. ve Tic. Ltd. Şti.’un tam hissesi bulunmaktadır. İmar planında konut alanı-ticaret alanı olarak palnlandığı, Ayrık Nizam, 4 (dört) yapılaşma hükümlerinin uygulandığı belirtilmiştir. Belediye sınırlarında olması, imar uygulanmış olması, Belediyenin her türlü hizmetlerinden faydalanıyor olması gereği ARSA olarak değerlendirilmiştir. Parsel üzerinde zemin kat 6 nolu bağımsız bölüm ve bodrum kat deposu bulunan bağımsız bölüm incelendiğinde toplam alanı 53.89 m2 + 117.34 m2 = 171,23 m2’dir. ŞOK MARKET olarak kullanılmaktadır. 5 nolu bağımsız bölüm ile birleştirilerek genişletilmiştir. Ancak hesaplarda sadece 6 nolu kısım ve deposu dikkate alınmıştır. Dışı ve içi sıvalı-boyalıdır. Yalıtım bulunmaktadır. Doğalgaz sistemiyle ısınmaktadır. Yerler seramik kaplıdır. Depo kısmında WC ve giyinme bölümleri oluşturulmuştur. İmar durumu dikkate alındığında; Kültür mah. 21 Ada, 185 nolu parsel, Düzce Belediye Başkanlığı tarafından mevcut imar planında konut alanı olarak düzenlenmiş olup yapılaşma koşulları ayrık nizam 4 kattır. Taşınmazın değerini etkileyen olumlu etmenler şunlardır; Hem konut hem de ticari alana tahsisli olması, ulaşım imkanlarının kolaylığı olması, kullanılır vaziyette olması, merkezi konumda olması, KÖŞE PARSEL olması, 21 ada, 185 nolu parsel ve taşınmaz Anıt Park’a yaklaşık 590 m., Krempark AVM’ye yaklaşık 600 m., Valilik binasına da 630 m., Şehir Stadyumuna 290 m., Düzce Belediyesi’ne 860 m. mesafede olması olarak sıralanabilir.
    Kıymeti    : 499.329,69 TL
    KDV Oranı    : %18
    Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibi
    1. Satış Günü     : 12/07/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
    2. Satış Günü     : 23/08/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
    Satış Yeri     : Fevzi Çakmak Mahallesi, Kalıcı İşyerleri, C Blok, No:234, Oda:123, Merkez Düzce (Atos karşısı eski Düzce Belediye binası)
    Satış Şartları :
    1-İhale açık arttırma suretiyle yapılacaktır. Birinci arttırmanın yirmi gün öncesinden,arttırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada tahmin edilen değerinin %50’sini ve rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci arttırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci arttırmadan sonraki beşinci günden ikinci arttırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu arttırmada da malın tahmin edilen değerinin %50’sini rüchanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmassa satış talebi düşecektir.
    2-Artırmaya iştirak edeceklerin tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga Vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
    3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aski takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
    4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
    5-Şartname ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği taktirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
    6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını Kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/80 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 26/05/2017
Bu haber 10.06.2017 09:01:10 tarihinde eklenmiştir. Toplam okunma sayısı :İlgili Etiketler

İlgili etiket bulunamamıştır.

Okuyucu Yorumları

Haber Gezintisi

 • futbolda haftanın sonuçları

 • BEYKÖY HAFTALAR SONRA

 • Düzcespor şansıyla

 • Potada 3. galibiyet

 • Elmacık ikinci yarıda-Amatörde sonuçlar

 • Filede zorlandık

 • Melen Baraj Havzasında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

 • Hırsızlıktan tutuklandılar

 • Düzce yuvam için el ele verdi

 • Acı tesadüf

 • Bakan Özlü’den cam filmi açıklaması

 • “2019 seçimleri 3 Kasım seçimleri kadar önemli”

 • 1.Grupta 12. Hafta

 • Amatörde önemli maçlar

 • Beyköy için kurtuluş günü

 • 10. Gruba 8. Hafta

 • Kaynaşlı Feriköy deplasmanında

 • Düzcespor künefe yiyecek

Benzer Haberler